Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Mládež roztancovala Českou Třebovou!

Mistrovství České republiky mládeže v dogdancingu je za námi a vy se nyní můžete seznámit s tím, jak to celé probíhalo a které týmy dobyly posty nejvyšší! A třeba zde i váš junior najde inspiraci pro svou další činnost se psem. Přejeme příjemné čtení!


Mládež roztancovala Českou Třebovou!
Markéta Kuncková 6.6.2018 4208x Dogdancing

V sobotu 2. června 2018 se konal již 4. ročník Mistrovství České republiky mládeže v dogdancingu. Po nešťastné pauze v roce 2017, kdy se nepodařilo včas zajistit tým rozhodčích, se letošní vydařené MČR opět vrátilo do České Třebové. Je pravda, že červnové počasí přálo mladým závodníkům a hlavně jejich čtyřnohým parťákům až příliš, nicméně bylo třeba se i s tímto nějak poprat.

Snad se blýská na lepší časy…

Tak jako v předešlých ročnících byl i letošní závod rozdělen do čtyř kategorií. Jednak podle věku, mládež do 18 let a junioři do 23 let a pak i podle divize, tj. na heelwork a freestyle. Ve startovním poli převažovaly již tradičně border kolie, ale vidět jsme mohli i bernského salašnického psa, jack a parson russell teriéra, jorkšírského teriéra, kavalír King Charles španěla, čivavu a mnoho dalších. Stejně jako u dospělých týmů je i zde patrný mírný, a tím pádem samozřejmě příznivý nárůst zájmu o divizi heelwork, především pak v juniorech. Nicméně i přes narůstající popularitu byla ještě letos kategorie heelworku mládeže a juniorů sloučena.  Freestyle se už stabilně těší velké oblibě a tento rok tomu nebylo jinak.

dodancing
Viktorie Irglová a její parsonka „Kačenka“ Caisa Lararony si v kategorii heelwork společně vytancovaly stříbro.

Velké sousto pro pořadatele

Co se týká organizace závodu, je hodnocení trošku rozporuplné. Je pravdou, že toto MČR mládeže nezahrnuje pouze dogdancing, ale i jiné kynologické disciplíny jako jsou agility, obedience a sportovka, takže pro pořadatele je to poměrně velké sousto, nicméně by se dalo předpokládat, že se určitě poučí z minulých ročníků. Místo pořádání bylo sice zvoleno hezké, travnaté a dobře posekané, ale plocha pro dogdancing i její zázemí byly na přímém slunci bez možnosti stínu. Přitom v nevyužité části areálu zbylo ještě poměrně dost místa, kde by se dalo schovat pod koruny stromů. Zrovna tak muselo být pořadatelům jasné, že pokud je závod pořádán začátkem června, kdy je chladnější počasí jen zcela výjimečně, není nejvhodněji zvolen začátek závodu na 11.30 hod. a každý by si jistě rád uvítal zahájení soutěže třeba kolem osmé hodiny ranní, kdy je ještě relativně příjemně i za cenu toho, že si bude muset přivstat. Jinak  zázemí areálu nebylo možné už nic vytknout. K dispozici byl dostatek vody pro pejsky, občerstvení pro páníčky, parkování v pohodě a také velkorysý prostor.

dogdancing
Desetiletá Anička Maroušková se svou papillonkou Cattie Alsior patřila k nejmladším účastníkům mistrovství.

Heelwork versus freestyle

No, a přejděme však k samotnému sportovnímu klání. I letos závod posuzovaly zkušené rozhodčí – Alena Balcarová, Andrea Špalková a Pavla Kamrádová. Pro mládež a juniory byl heelwork zcela určitě velkou výzvou, neboť je třeba větší disciplíny i trpělivosti a přesnosti na rozdíl od rozevlátého freestylu. A klobouk dolů za předvedené sestavy a odvahu i přesto, že výkony nebyly tak vyrovnané jako ve freestylu.  U freestylu bylo naopak poměrně těžké rozhodovat, sestavy byly více suverénní a líbivé. 

dogdancing
Povedená momentka Simony Nevolové a její Keysi krásně vystihuje vztah dítěte se psem.

Zvítězila zkušenost

Letos víc než kdy jindy, i díky náročnějším podmínkám, hrála velkou roli zkušenost. Ono totiž za úspěšnou sestavou nestojí pouze správné naučení cviků, ale i ochota pejska pracovat za ztížených podmínek – v ruchu, při nepřízni počasí i za jiných rozptylujících faktorů. A tak letošní přední příčky obsadili především zralejší pejsci se zkušenějšími závodníky, přivyklí vyrovnaně pracovat kdykoli a kdekoli. Nicméně ani nováčci se neztratili a může to být pro ně velkou výzvou do příštího roku.

dogdancing
Velmi efektní sestava v podání Viktorie Kunckové a její fenky Black Pearl Poneka

A to nejlepší nakonec!

Divize heelwork – mládež a junioři

dogdancing

  1. Alena Šešulková + Alp (BOC)                       
  2. Viktorie Irglová + Caisa Lararony (PRT)
  3. Eliška Štencová + Dark Dia Royal Fellow (BOC)

Divize freestyle – mládež

dogdancing

  1. Viktorie Kuncková + Crazy Girl od Dupíků  (BOC)
  2. Viktorie Kuncková + Black Pearl Poneka (BOC)
  3. Anna Maroušková + Cattie Alsior (papillon)

Divize freestyle – junioři

 dogdancing

  1. Alena Šešulková + Alp (BOC)
  2. Viktorie Irglová + Work Aibara (BOC)
  3. Eliška Štencová + Dark Dia Royal Fellow (BOC)

dogdancing dogdancing
Linda Víšková a její kavalír King Charles španěl Figaro Alfi od Vyšebrodského kláštera jsou již ostříleným týmem.

dogdancing
Alena Šešulková a Alp nenašli přemožitele v kategorii juniorů ve freestylu.

dogdancing
Tato dvojice jasně ukazuje, že vhodnou rekvizitou v sestavě může být prakticky cokoliv.

dogdancing
Viktorie Kuncková a Crazy Girl od Dupíků – zlatý tým z mládežnické divize freestyle 

dogdancing
Anna Marie Kolářová a Aqua Toffana Dolce Fitmin dokazují, že tanci se psem se může věnovat opravdu kterékoliv plemeno.

Foto: Martina Irglová

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->