Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.
Společně otevíráme letos již předposlední okénko našeho Adventního kalendáře, které by se také dalo nazvat „klapka popáté“, a to proto, že se na jaře příštího roku uskuteční už 5. ročník veleúspěšné MET konference, pořádané Robertem Zlochou. Jsme moc rádi, že jeho spolupráce s naší redakcí trvá už tak dlouho, a že vůbec takoví skvělí psí trenéři u nás jsou. O co si zahrajete tentokrát, již mnoho z vás jistě tuší…
MET Konference je významnou mezinárodní událostí, která se zaměřuje na všechny profesionály a nadšence z oblasti kynologie. Cílem konference je nabídnout účastníkům příležitost se seznámit s nejnovějšími výzkumy, metodami a technologiemi, které pomáhají zlepšit vztah mezi psem a jeho majitelem. Konference zahrnuje odborné přednášky, workshopy a praktické ukázky, které jsou přizpůsobeny jak pro trenéry, tak i pro veterináře a chovatele.
V rámci této akce mají účastníci možnost setkat se online s odborníky z celého světa a diskutovat o aktuálních trendech v oblasti trénování psů, veterinární péče a behaviorálních věd. To je ideální příležitostí pro všechny, kteří se chtějí posunout v odbornosti a zlepšit své dovednosti v práci se psy.
MET Konference je tak platformou pro sdílení zkušeností, rozvoj nových dovedností a posílení spolupráce mezi odborníky v tomto dynamickém oboru. Pokud byste se chtěli dozvědět více o programu a možnostech účasti, doporučujeme navštívit oficiální stránky akce na MET Konference 2024.
Dnešní doba nabízí široké možnosti vzdělávání, což umožňuje profesionálním kynologům, trenérům, chovatelům i majitelům psů získat kvalitní informace a dovednosti. Ať už se rozhodnete pro skupinové lekce, individuální hodiny s odborníky, nebo online vzdělávání, vždy je na výběr mnoho možností.
MET Konference 2025, která se koná 8. a 9. března, přivítá renomované odborníky jako trenérku Jean Donaldson, autorku knihy Lidé a psi: Střet kultur, profesorku Susan Friedman nebo českého trenéra Františka Šustu. Těšit se můžete na dva dny živého vysílání a šest měsíců záznamů.
Jean Donaldson je americká trenérka, která již více než třicet let posouvá hranice profesionálního tréninku psů. Je zakladatelkou a hlavní instruktorkou Akademie pro trenéry psů. Mezi její knihy patří „Lidé a psi: Střet kultur“, „Od sebe: Průvodce agresí psa vůči psovi“ nebo „To je moje!“. Jak zvládat příliš vlastnické chování psů. Její vlastní psi i psi, které trénovala, získali řadu titulů v různých sportech, od poslušnosti po flyball. Založila Montrealskou asociaci flyballu a organizaci Renaissance Dog Training.
Susan G. Friedman, Ph.D. je emeritní profesorkou na katedře psychologie na Utah State University a majitelkou společnosti Behavior Works Consulting. Susan významným způsobem ovlivnila práci mnoha trenérů po celém světě, a to včetně Chiraga Patela nebo Kena Ramireze. Bývá jedním z hlavních řečníků na ClickerExpo. Susan vede semináře a kurzy o učení zvířat online, kterých se dosud zúčastnili studenti z 64 zemí. Susan konzultuje se zoologickými zahradami a zvířecími organizacemi po celém světě. V roce 2022 získala cenu za celoživotní dílo od Asociace trenérů domácích psů.
RNDr. František Šusta, PhD je uznávaným trenérem zvířat, který má za sebou bohaté zkušenosti nejen z českých a slovenských zoologických zahrad a také z práce se psy. Od roku 2008 do 2017 působil v Zoo Praha jako specialista na trénink zvířat a od té doby se věnuje této oblasti soukromě. Je prvním Čechem, který se stal členem prestižních organizací Animal Behavior Management Alliance (ABMA) a International Marine Animal Trainers’ Association (IMATA). Je též držitelem pěti ocenění z konferencí ABMA. Napsal čtyři knihy o tréninku zvířat a na jedné publikaci spolupracoval. Jeho filozofie? Trénink je rozhovor.
Alexa Capra je uznávanou odbornicí na etologii psů s více než dvaceti pěti lety zkušeností. Je autorkou nejrozsáhlejšího psího etogramu, který obsahuje stovky videí, fotografií a textových vysvětlení. Zaměřuje se především na porozumění agresi u psů a práci s ní, například pomocí komunikačních lekcí. Alexa vedla výzkum na univerzitě v Parmě. Působila také jako profesorka na katedře veterinárních věd na univerzitě v Pise. Napsala několik publikací o porozumění komunikačním signálům psů.
Ve své práci stojí rozkročená mezi dvěma světy. Mgr. Magdalena Šimečková je trenérkou a zakladatelkou Psí školy Koira a zároveň působí jako psychoterapeutka. eCanis rozdává. Od roku 2000 se zaměřuje na řešení problémového chování psů i podporu jejich lidských parťáků. Díky setkání s Alexou Capra v roce 2012 rozšířila směr své práce o komunikační dovednosti psů. Magdalena propojuje zkušenosti z výcviku vodicích a asistenčních psů s psychoterapeutickým vzděláním. Věnuje se klientům, kteří chápou, že vztah se psem začíná u nich samotných.
Kellie Sisson Snider je průkopnicí v oblasti analýzy chování psů a autorkou metody Constructional Aggression Treatment (CAT), která přinesla nový přístup k práci s agresivními a reaktivními psy. Její metoda vznikla během studia na Severotexaské univerzitě pod vedením doktora Jesúse Rosalese-Ruize a rychle se stala světově známou. Kellie má přes deset let zkušeností se zvířaty z útulků a s jejich chováním a také mnoho zkušeností s prací s klienty. V roce 2018 vydala knihu Turning Fierce Dogs Friendly.
Každým rokem s napětím sleduji, kdo vystoupí na MET konferenci, a těším se na setkání s předními trenéry. Zajímají mě nejen zahraniční „hvězdy“, ale také jsem vždy zvědavá, kdo k nám promluví z Čechů či Slováků. A pokaždé jsem jejich výběrem mile překvapena. A kolikrát jsem o tak skvělých lidech neměla ani tušení, že u nás tací vůbec jsou. V březnu se asi nejvíce těším na Jean Donaldson, protože jsem četla všechny její knihy a byla to nádhera. O to více se těším na MET konferenci, protože budu mít tu možnost slyšet ji na živo. Pro mě je tedy letos největším lákadlem právě ona. A pokud tedy stále ještě přemýšlíte, zda se MET konference zúčastnit, tak rozhodně neváhejte. Za mě je to skvělý kynologický počin, který si vychutnáte z pohodlí domova a v té nejlepší kvalitě. A to za to určitě stojí.
Iveta Panýrková
šéfredaktorka eCanis Media, s. r. o.
O co se hraje?
Cenu do 23. okénka Adventního kalendáře věnuje firma Robert Zlocha, psí trenér. Jeden vylosovaný výherce získá vstupenku na MET konferenci v hodnotě 2690 Kč.
Kontakty:
Tel.: +420 728 582 411
E-mail: dejpac@metkonference.cz
Pravidla soutěže:
Každá soutěž má svá jasně daná pravidla a není tomu jinak ani v případě našeho Adventního kalendáře. Nejsou však nikterak složitá, a pokud soutěžit chcete, tak směle do toho! Co tedy musíte splnit?
V daný den pečlivě přečíst celý článek a vyhledat v něm ukrytou INDICII, kterou jistě bezpečně poznáte.
Prostřednictvím facebookového profilu ecanis.cz (https://www.facebook.com/psicasopis) sdílejte na svém vlastním profilu, příspěvek olajkujte a zároveň označte minimálně tři své přátele z řad pejskařů.
POZOR!!!
Pro zařazení do slosování o hlavní vánoční cenu, o kterou se v Adventním kalendáři hraje 24. 12. 2024, je nutné posbírat všech 24 indicií, což můžete učinit i zpětně!!!
Ceny pro výherce:
Soutěžit můžete od 1. prosince do 24. prosince 2024. Každý den jeden z vás, který splní všechny výše popsané podmínky, získá jednu cenu, o kterou se aktuálně bude hrát a bude detailně popsána v adventním článku, z nějž také jasně vyplyne, kdo je partnerem a zároveň dodavatelem dané výhry.
Výherce budeme kontaktovat vždy nejdéle do tří pracovních dní.
V případě, že si výherce nevyzvedne výhru do 30 dní od kontaktování, cena propadá!
Oblíbená soutěž Adventní kalendář na eCanis se letos opět vrací! Připravte se na ...
16.11.2024Adventní kalendář 2024Red.
Vánoční „blázinec“ je v plném proudu. A jak se říká, nic se nemá přehánět. Raději ...
Adventní kalendář 2023A je to tady! Poslední měsíc roku 2023 právě začal, a s ním k nám přišel také sníh a ...
Z redakce-->