Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Kam na výlet se psy za psy? V Krásném Dvoře je krásně!

Máte rádi výlety a nevíte zrovna kam vyrazit i se svým psem? Možná pro vás máme zajímavý tip. Pojďte se s námi podívat do ústeckého kraje do přírodně krajinářského zámeckého parku v Krásném Dvoře. A co tam na vás čeká?


Kam na výlet se psy za psy? V Krásném Dvoře je krásně!

Krásný Dvůr je nevelká vesnička v severních Čechách nedaleko Podbořan. Najdeme zde krásný barokní zámek, u kterého se rozprostírá téměř stohektarový přírodně krajinářský park, který doslova vybízí k návštěvě s vaším čtyřnohým kámošem. Pojďme se tedy dozvědět více a třeba se i inspirovat…

Něco málo z historie

Kam na výlet se psy za psy? V Krásném Dvoře je krásně!

Přírodně krajinářský park vybudoval v letech 1783 – 1793 Jan Rudolf Černín na místě bývalé obory a bažantnice. Volné travnaté plochy parku oživuje množství romantických staveb, které leckde ukončují jako dominanty různé průhledy. Rozloha anglického parku v Krásném Dvoře činí téměř sto hektarů. Vznik parku ovlivnily jednak botanické záliby Jana Rudolfa a potom také cesta po západní Evropě, kterou podnikl v roce 1779.

Podle tehdejší módy byl oživen řadou romantických staveb, které zkrášlují volné plochy nebo ukončují různé průhledy parkových partií. Z hlediska dendrologického najdeme v parku přes sto druhů dřevin, jedná se výhradně o původní domácí nebo zdomácnělé druhy. Parkem protéká potok Leska, přes který vede celá řada krásných dobových mostků. V parku uvidíme jednak rozsáhlé louky, ale také zalesněné plochy. Obzvláště krásné jsou prastaré i několik set let staré duby, které se nacházejí zvláště podél potoka.

Kam na výlet se psy za psy? V Krásném Dvoře je krásně!

Přírodně krajinářský park v Krásném Dvoře je celoročně volně přístupný a vy se zde můžete se psem skvěle projít a společně prožít nádherné chvíle v romantickém prostředí. Váš pes se může dostatečně proběhnout a také se vykoupat v potoce či v některém ze zdejších rybníků. Návštěvní řád parku na druhou stranu ovšem jasně říká, že volný pohyb psů je zakázaný a to je třeba respektovat. V parku můžete také potkat nejen další pejskaře, ale také zvěř. Například nyní na jaře i srnku s kolouškem a věřte, že je opravdu lepší mít svého pejska na vodítku.  Nic to ale nemění na faktu, že výlet do tohoto krásného místa rozhodně stojí za to.

Pokud patříte mezi milovníky fotografii, pak je toto prostředí pro váš objektiv tím pravým místem. Nebojte se si s sebou na výlet přibalit také fotoaparát. Rozhodně nebudete litovat. Své si zde najdou také ti z nás, kteří rádi se psem běhají. Cesty v parku jsou totiž pro běh jaké stvořené a vy si bezvadně zatrénujete. Navíc v krásném romantickém prostředí s obrovskou historickou hodnotou.  

Přírodně krajinářský park v Krásném Dvoře je celoročně volně přístupný a vy se zde můžete se psem skvěle projít a společně prožít nádherné chvíle v romantickém prostředí!

Zámek nevynechte…

Kam na výlet se psy za psy? V Krásném Dvoře je krásně!

Pro milovníky psů a obzvláště pak třeba pro myslivce by bylo doslova hříchem vynechat prohlídku zámeckých interiérů. Je pravda, že do zámku mají psi vstup zakázán. To ale nemění nic na tom, že vám ho může třeba drahá polovička venku pohlídat.

Kam na výlet se psy za psy? V Krásném Dvoře je krásně!

Zámek Krásný Dvůr je původně loveckým barokním zámkem a v parku byly pořádány parforsní hony. Uvnitř máte také možnost vidět unikátní a zároveň nevětší sbírku psích portrétů. Tuto sbírku psích portrétů vymaloval pro Františka Josefa Černína a jeho manželku Marii Isabelu malíř Petr Václav Berger. K nádherným psím portrétům je ještě k vidění celá řada grafik s loveckou tématikou známého grafika 18. století Johana Eliase Ridingera. Milovníci psů si tedy na státním zámku Krásný Dvůr opravdu najdou to své.

Pokud tedy plánujete výlet, pak určitě nevynechte toto krásné místo, které vás jistě překvapí i ohromí najednou. Takže se určitě přijeďte podívat a výletům zdar.

 

Iveta Panýrková

Foto: Iveta Panýrková

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->