Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Jak posilovat inteligenci psa?

Je vám také jasné, že každý pes je od přírody velice zvídavý a společenský tvor? Málokdy se ale hovoří o výborné psí inteligenci, která mnohdy předčí veškerá naše očekávání. Ano, ano, je to tak...


Jak posilovat inteligenci psa?
všepropejska.cz 9.10.2019 9183x Pro začátečníky ...

Asi se vám občas stává, že nad výkony vašeho psího mazlíčka kroutíte hlavou a jste překvapeni, co všechno se dokáže naučit. Psí inteligenci je ovšem nutné neustále bystřit a posilovat.

Jaká je vlastně psí inteligence?

 

Inteligenci našeho pejska není radno podceňovat. O tom se můžeme přesvědčit v kterémkoliv specializovaném obchodě s chovatelskými potřebami, kde jsou k dostání různé interaktivní hračky nebo hlavolamy.

Jak posilovat inteligenci psa?

Každý má ovšem jinou představu o inteligentním psovi. Pro někoho je to pes, který serychle učí, pro jiného pes, kterýrozumí každému pokynu. Pejsek, který potřebuje na učení a výcvik více času, není hloupý. Jen potřebuje svoji inteligenci dovést k dokonalosti.

S inteligencí však souvisí i charakter pejska. Velice chytří a inteligentní psi nemusí být vždy ideálními společníky do života. Právě proto, že jsou až příliš chytří. Takový pejsek je neposedný, neustále vyžaduje vaši pozornost, je často znuděný. Právě tito pejsci ocení kvalitní pomůcky pro rozvoj psí inteligence.

Kteří pejsci jsou nejinteligentnější?

Na tuto otázku není možné najít jednoznačnou odpověď. Díky našemu přístupu může být velice chytrý kterýkoliv pejsek. Obecně se uvádí, že na prvních příčkách pomyslného žebříčku chytrosti se umístila tato plemena:

  1. Border kolie
  2. Pudl
  3. Německý ovčák
  4. Zlatý retrívr
  5. Dobrman

Ovšem není pravdou, že bystrý mozek mají pouze velká psí plemena. Mezi ty nejmenší chytrolíny patří:

  1. Malý knírač
  2. Australský teriér
  3. Jorkšírský teriér

Pomůcky pro posílení psí inteligence

 

Jak posilovat inteligenci psa?

Ideálními pomůckami pro posilování psí inteligence jsou interaktivní hračky. Interaktivní hračky pro psy zabaví každého pejska po dobu naší nepřítomnosti nebo jsou nástrojem společných her a výcviku. Další velice oblíbenou hračkou jsou plastové míčky na pamlsky, které disponují důmyslným uzavíráním a pejsek tak musí přijít na to, jak se k oblíbené pochoutce dostat. V neposlední řadě je potřeba zmínit také hlavolamy pro psy, které posilují všechny tři druhy výše zmíněné psí inteligence.

Hry pro posílení psí inteligence

 

Mezi chovateli jsou velice oblíbené hry na posílení inteligence, které mohou pejska zabavit, a zároveň pejska cvičíme novým povelům.

1. Hra na schovávanou

K této hře je vhodné použít oblíbenou hračku nebo pamlsek, který pejskovi ukážeme, a poté jej přikryjeme plechovkou nebo například ručníkem. Necháme pejska, ať předmět sám objeví. Můžeme stopovat i čas, za který se to pejskům podaří.

2. Napodobování

Vyberte si okamžik, kdy pes sedí asi tři metry od vás, ne však tehdy, když jste mu nařídili sednout. Dívejte se mu soustředěně do obličeje. Když se na vás pes podívá, počítejte potichu do tří a pak se široce usmějte. Sledujte, jak se pes zachová a zda se vás snaží napodobit.

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->