Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

I Darinka oslavila Vánoce a Silvestra

Vánoce provází spousta zvyků a tradic. Zdobíme byt, strojíme stromeček a tak dále. Co na tyto novinky ve svém okolí ale „říkala“ zatím poměrně bojácná fenka Darinka? A přežila její ustrašení chrtí dušička bujaré silvestrovské veselí? A co teprve první sníh na zahrádce. Co myslíte? Možná budete překvapení stejně jako její panička Jana.


I Darinka oslavila Vánoce a Silvestra
Zuzana Pešková 24.1.2018 3682x Útulky

Tak už tu máme leden. Vánoce a Silvestra jsme přežili. Cukroví jsme zdárně uhájili, jen u talíře s chlebíčky se to nepodařilo, Darinka byla rychlejší. Ale to byla jediná lumpárna, kterou provedla. Ostatní psí holčičky měly jednoduše smůlu, stůl je přeci jen vyšší než ony.  Musím ale zkonstatovat, že se ty naše čtyřnohé princezny po celé svátky chovaly velmi vzorně, také proto jim Ježíšek samozřejmě nadělil nejvíce dárků.

Všichni za jednoho, jeden za všechny

j Ještě se malinko vrátím k hlídání veškerého našeho jídla. Máme to nyní o něco těžší s ohledem na to, že se u jedné naší fenečky prokázala velká potravinová alergie. Celá rodina musí být tudíž velmi opatrná na to, aby veškeré jídlo nezůstalo byť jen na malou chvilku bez dozoru. Proto jsme také museli přejít na hypoalergení krmivo (v našem případě pouze čisté jehněčí maso a rýže), které baští všechny čtyři naše holky. Servírovat každé z nich něco jiného je u nás nepředstavitelné, jsou zvyklé jíst spolu. Taktéž jakékoli pamlsky jsou u nás bohužel tabu. Tudíž motto naší psí smečky zní: „Všichni za jednoho, jeden za všechny!“.

Štědrý večer nastal…j  

Zpět k Vánocům. Byl to pro nás nejkrásnější Štědrý večer, který jsme doposud s pejsky zažili. Byl plný emocí a dojmů, padlo i pár slziček při myšlence, jak asi naše nové dvě adoptované chrtí princezny trávily loňské Vánoce. Ale teď už raději veseleji. Nejveselejší bylo strojení vánočního stromečku. Malinko jsem přemýšlela o tom, jak asi Darinka bude reagovat na novou věc v našem obýváku. Proto jsem také raději volila jistotu, v tomto případě takovou, že jsme stromek ve stojanu přilepili lepicí páskou ke stolečku a ještě ho přivázali k topení. Shození bylo tedy naprosto vyloučeno. Stromek byl pevně uchycen a než jsme ho začali zdobit, čekali jsme na reakci Darinky. U Korinky jsme předpokládali, že vánoční stromek snad někdy viděla. Pak už jsme se jen smáli. Darinka okolo něj prošla, sedla si na svůj gauč a zhruba půl hodiny zírala na to velké zelené, co se tam najednou objevilo. Ten pohled byl strnulý, ale ne vystrašený, zírala spíše s údivem a překvapením. Korinka vzala průzkum stromečku velmi zblízka. Očuchala si ho celý, i zevnitř. Když jsme začali stromeček zdobit, to už asi Darinka nevěřila vlastním očím. Ale poté už bylo vše v pořádku. Za pár hodin ho už ani nevnímala. Další reakce na stromeček proběhla až v momentě, když se pod ním objevila kupa dárků, které při zmáčknutí vydávaly zvuky. Jo, jo, hraček pro pejsky není nikdy dost! A s těmi novými spaly fenky dokonce i ve svých postýlkách. Tak takový byl u nás Štědrý večer…  Pro nás plný dojmů a pro naše pejsky plný hraček.

Ať si klidně střílí!

j No a byl tu Silvestr, ze kterého jsme měli velké obavy. I když bydlíme na vesnici, už i sem dorazila různá zábavná pyrotechnika. U krysařiček jsme věděli, že na toto nesmyslné vítání Nového roku v podobě petard absolutně nereagují. Ale u Darinky a Korinky jsme se opravdu báli, jak asi budou reagovat. Takže poslední venčení proběhlo v odpoledních hodinách, od večera hrála televize hodně nahlas, abychom utlumili rány z venku. Doma probíhalo vše v klidu, všechny holky se chovaly, jako když se nic neděje, i když zvukové efekty z rachejtlí nepřehlušila ani televize.

Venku je klid, jde se na procházku!

Další venčení jsme naplánovali až co nejdéle po půlnoci. Po jedné hodině v noci už holčičky dávaly velmi jasně najevo, že potřebují ven. Venku se zdál klid, a tak jsme vyrazili na venčení. Vše by bylo v pořádku, kdyby se ten klid nezdál dlouhý asi i vzdáleným sousedům, kteří se rozhodli zlikvidovat zbylou munici ze silvestrovské noci. No, a světe div se, nejvíce jsem se asi vyděsila já a strachy se mi až zastavilo srdce v krku. Ale byla jsem v ten moment jediná, kdo se lekl. Všechny moje psí berušky se vesele venčily, očůrávaly v klidu vše, co se dalo, a chovaly se, jakoby nic. Tak tohle jsem v žádném případě nečekala. Kdyby mi to někdo vyprávěl, neuvěřím, hlavně u Darinky, která je takový náš strašpytlíček. Doma a s námi se sice chová naprosto normálně, ale cizí lidé a určité situace se v jejím případě rovnají hrůze. Je opravdu velmi lekavá a v tom případě by se dalo předpokládat, že přetrhne vodítko, kšíry, mně vykloubí ruce… a ono nic.  Chovala se opravdu vzorně. Vůbec si to nedokážu vysvětlit a ještě teď mi jde mráz po zádech. Ta její chrtí dušička je opravdu nevyzpytatelná, ale krásně fantastická. Miluji ji. Vlastně miluji je všechny.

Zbláznil se nám pesj 

Darinka nás však překvapila ještě s jednou věcí. Je něco, co si velmi oblíbila, co velmi miluje a co ji přijde fantasticky nádherné. Zamilovala se do sněhu. Je to trošku zvláštní, když venku prší, nebo stačí, že je jen rosa, člověk by ji musel prosit na kolenou, aby se šla vyvenčit. Když poprvé napadl sníh, hlavou mi prolétla myšlenka – to bude průšvih. A opět jsem byla jenom mile překvapena. Darinka na to bílé zírala, očuchávala to a studovala a po minutě začala poskakovat po zahradě jako koza. Byla úplně k nezadržení a to hlavně v momentě, kdy jsme jí začali sníh házet. Vypadalo to, že se nám zbláznil pes. Další fáze probíhala tak, že se rozhodla, že bude super, když sní všechen sníh na zahradě. Což jí bylo okamžitě zatrhnuto. Ale radost ze sněhu přetrvává. Škoda jen, že zatím té sněhové nadílky mnoho nebylo. K tomu všemu ještě jedno mé poznání – adoptovala jsem „galga sněžného“. 

Děkuji všem čtenářům za přečtení tohoto článku a na přečtenou příště…

Foto: Jana Kristková

Nezapomínejme, prosím, pomáhat těm, kteří to potřebují, a hlavně těm, kteří sami pomáhají ostatním! Určitě si to zaslouží i organizace „Galgo v nouzi“ v čele s Magdou Urbíkovou a Ladislavem Lacinou. Věřte, že i malá částka může být velkým darem a obrovskou pomocí, když se takových drobných příspěvků ve finále sejde více.

Číslo transparentního účtu 2300224662/2010

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->