Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

„Bulíčku, otřes se!“

Tak by se dala nazvat situace kolem čáslavského Bull Azylu. Jistě jste o této „kauze“ již slyšeli. My bohužel také, a tak jsme se pustili do zjišťování faktů. A není toho zrovna málo...


„Bulíčku, otřes se!“
red. 18.3.2019 26883x Na ostří nože

Ačkoliv majitel onoho azylu se pečlivě snažil vymazat veškeré stopy z internetu, ne vše se mu povedlo tak dokonale, jak zřejmě původně zamýšlel. A naše pátrání, vodítka a výpovědi svědků nám pomohly zjistit a hlavně ukázat, co se vlastně stalo, či ještě děje... Zjednodušeně by se to dalo popsat asi tak, že Bull Azyl se stal továrnou na peníze.

Na začátku byla dobrá myšlenka...

Četli jsme i takové názory, že si lidé, kteří dali psy pryč, si je neměli vůbec pořizovat, že o plemeni nic neví a pak se diví. No, dobře to je možné, ale pořád je tu ta věc, že to chtěli vyřešit co nejlépe pro psa i za cenu toho, že je to stálo nemalé peníze. Vezměme v potaz, že daleko více lidí se nevhodného psa zbaví jiným způsobem (uvážou v lese, vyhodí z auta a ujedou, přivážou k útulku atd.) – však media jsou toho plná.

...ano, to jistě byla! Víme, že pokud neumíme správně psa vychovat nebo je ostřejší povahy a stane se tzv. průšvih, je těžké najít mu nový domov, či pomoc. Je opravdu mnoho majitelů, kteří, ač byli třeba napadeni vlastním psem nebo s ním měli jakékoliv problémy, se snažili za každou cenu ne se psa zbavit, jak by se mohlo zdát, ale najít mu adekvátní pomoc! Takovou pomoc, aby byl pes šťastný a měl pokud možno zajištěný spokojený domov. A mnoho takových páníčků za hledání nového domova a tzv. převýchovu zaplatili nemalé peníze. Za nás mají tito lidé obrovský obdiv. A říkáte si, proč Bull azylu uvěřili? Tento výdělečný podnik měl velice dobře propracovanou reklamu a řadu pozitivních ohlasů. Avšak jen do jisté doby. Ostatně podívejte se, jaké představení měli uvedené na svém webu:

„Bulíčku, otřes se!“
Naštěstí pro nás se Bull Azyl Čáslav snažil svou činnost propagovat všude možně, a tak vymazání vlastního webu a Facebooku nebylo kompletním smazáním stop z jejich strany. Zdroj: Kampaně na pomoc psům

Káže vodu, pije víno

Naprosto výstižné pořekadlo, které se na provozovatele onoho nešťastného azylu naprosto hodí. Možná byly jejich úmysly zprvu čisté, protože proč by vynaložili tolik úsilí dostat se prakticky všude – televize, všechny možné portály, tiskoviny atd.

Provozovatel sám velice rád na různých přednáškách, či reportážích ukazoval na chudáky psy, o které se někdo špatně staral a oni je zachránili – možná ano. Na pořadu byla i ukázka toho, jak Bull Azyl vypadá a co je třeba koupit, či opravit. Pan „K.“ byl tak schopný, že dokázal sehnat peníze prakticky kdekoliv. Všude, kde se vybírala nějaká charita, byl Bull Azyl. Ať již šlo o prodej bižuterie, dobročinnou sbírku nebo charitativní koncert.

„Bulíčku, otřes se!“

Schopnost sehnat peníze měl pan „K.“ dokonalou, že by mu ji mohl kde kdo závidět. Však každý, kdo dělá něco podobného, ví, že není snadné sehnat peníze na provoz. Ale proč najednou takový obrat? Odpověď si můžeme snadno domyslet. Peníze kazí každého, a tak tato nákaza postihla velice brzy i  provozovatele azylu.


 

„Oslíčku, otřes se – bulíčku, otřes se!“

Trefné, nemyslíte? Dle dostupných informací od nejmenovaného svědka a informací zveřejněných na stránkách města Čáslav prošlo do roku 2017 Bull Azylem na 250 psů. K lednu 2019 jich mohl být i dvojnásobek. Podle očitého svědka a veřejně známých informací bylo za psa od majitele vybráno 5000 Kč a většinou byl za tu samou částku pes „již převychovaný“ prodán neboli adoptován novým majitelem. Na jednom psu se tak dalo vydělat až 10 000 Kč. Náklady? Ty jsou minimální, protože krmení sem bylo přiváženo od lidí jako dary.

ČÁSLAV

„Darovanému koni na zuby nekoukej!“

Oblíbené pořekadlo našich babiček a rodičů. Tady se na ony pomyslné zuby koukalo, avšak ne tak, jak je rčení myšleno, ale bohužel obráceně.  Kvalitní krmení a kvalitní výbava, jako jsou například kotce, se jen nafotily na prezentaci a posléze se to za větší peníze prodalo.

Převýchova aneb přetáhnout lopatou – on se podřídí...

Přijde vám to drsné? No, ono to drsné je a podle výpovědi jednoho muže, který v azylu pracoval, byl takto doslova zmařen jeden pes – nikoliv zlomen. Pes, o kterém je řeč, byl nakonec utracen, protože jeho nenávist k lidem byla už neúnosná.

Smutný příběh Stitche

„Bulíčku, otřes se!“

Pes, který v roce 2015 měl své majitelce Štěpánce ukousnout kus obličeje. Přes velmi vážné zranění, které paničce způsobil, na něj nezanevřela a dodnes přiznává, že se jednalo především o její chybu. Šárka tak hledala pro svého psa pomoc a našla ji v Bull Azylu Čáslav – alespoň si to zprvu myslela. Za psa zaplatila 5000 Kč jako poplatek za převýchovu a náklady. A protože podle slov provozovatele to byl pes neudatelný, doživotně na něj Šárka posílala peníze. Pes však z azylu zmizel.

Příběh záhadně ztracené Kiry

Kira byla fenka, která přišla ke své paničce až v dospělosti. Zprvu vypadalo vše perfektně, ale její nová majitelka otěhotněla a později se jí narodila malá dcerka. Zdálo se, že Kira se s tím vyrovnala dobře. Ale časem přišly první konflikty s Kirou a došlo k napadnutí paničky. Ta se stupňovala, až to vygradovalo v opravdu nebezpečnou a skoro beznadějnou situaci. Majitelka tedy hledala pomoc. Městská policie nepomohla, avšak Bull Azyl na ni udělal dojem. Zajímavé je, že se fenka ztratila a vůbec se neví kam. A k této ztrátě došlo v době, kdy byla na CT a  probudila se z narkozy. Otázkou je, zda pes, který se probere z narkózy, je schopen doslova urvat a vypáčit mříže od kotce, jak je vidět na obrázku. Názor si udělejte sami – pravdu se však asi nikdy nedozvíme…

 

Záhady, tajemství, lži – to vše je Bull Azyl Čáslav. Celou kauzu nadále sledujeme a během pár dní vám přineseme rozhovory s očitými svědky a majiteli, kteří se nebojí promluvit. Pokud i vy patříte k těm, co mají s tímto pochybným obchodem co do činění, napište nám na naši e-mailovou adresu: redakce@ecanis.cz

 

Foto: internet

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->