Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

NAJDEME NOVÉ PSÍ HRDINY? STATEČNÉ PSÍ SRDCE ZA ROK 2022 JE TU!

Organizace ANIMAL EYE, z.s., ve spolupráci se záchranářským magazínem Rescue report vyhlašuje 13. ročník ankety Statečné psí srdce. V ní hledáme psy, jimž se v uplynulém roce povedlo něco zcela výjimečného: zachránit nebo pomoci zachránit lidský život.

Datum: 18.9.2023 | Zhlédnuto: 83x

Anketa je vyhlašována v tradičních kategoriích

  • Záchranný čin služebních a záchranářských psů (psi - profesionálové)
  • Záchranný čin neslužebních psů (psi - laikové)
  • Spící srdce (ocenění In memoriam)
  • Pomáhající srdce (ocenění dlouhodobě pomáhajícího psa)
  • Cena hlavního partnera

I letošní ročník se koná pod záštitou ministryně obrany České republiky Mgr. Jany Černochové a Úřadu městské části Praha 2.

Nominujte  své  psí  hrdiny  a  zašlete  nám  své  tipy  na  e-mailovou  adresu nominace@statecnepsisrdce.cz. Nominace poběží až do 10. října 2023. Odborná porota poté vybere vítěze a odmění je na slavnostním ceremoniálu, který se uskuteční v úterý 24. října 2023  od  10  hod.  ve  Starém  purkrabství  na  Vyšehradě.  Programem  provede  moderátor Vladimír Kroc. Ceny předají náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky generálmajor Radek Hasala a starosta městské části Praha 2 Jan Korseska.  

Vítězové  jednotlivých  kategorií  Statečného  psího  srdce  automaticky  postupují  do nominace Zlatého záchranářského kříže – prestižního ocenění, které oceněným předává na Pražském hradě prezident České republiky. 

Příběhy vítězných hrdinů minulých ročníků najdete  na webových stránkách ankety www.statecnepsisrdce.cz.

Hlavním  partnerem  Statečného  psího  srdce  za  rok  2022  je  společnost  Akinu  – www.akinu.cz. 

Kontakt pro média 

Dušan Stuchlík, zakladatel a tiskový mluvčí ankety Statečné psí srdce JUDr. PhDr. Zuzana Rennerová, ředitelka ankety Statečné psí srdce e-mail: media@statecnepsisrdce.cz

telefon: (+420) 608 303 359-->