Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Diskuse k článku SVAZARM – požehnání nebo pohroma?

SVAZARM – požehnání nebo pohroma?

SVAZARM – požehnání nebo pohroma?

Pamatujete si ještě Svazarm nebo patříte k těm mladším ročníkům, kteří o něm slyšeli ...

Sportovní kynologie


Komentáře

Pravidla diskuse Nápověda

Diskutující musí dodržovat pravidla slušného chování a zákony České republiky, a nesmí zneužívání diskuzí ke komerčním účelům. Každý, kdo tato pravidla ctí a dodržuje je v online diskuzi vítán.

Nápověda pro diskuzi  • Dubák
    29.6.2018 10:31:06
    Jestli je něco pohroma, pak je to opuštění cviků z našich předešlých ZŘ, které udržovaly výkonnost pracovních psů na světové úrovni. Nemám absolutně nic proti sportovním řádům, ale sportovní zkoušky by neměly být uznávány do chovu služebních a pracovních psů. Pokud stačí uznání IPO 1 jako dostatečný důkaz o povahových kvalitách chovného jedince, pak je takový chov opravdová pohroma a je katastrofou pro pracovní psy, že se dostali do vedení chovu lidé, kteří toto nejen navrhli, ale i schválili. Karel Všolek ve své knížce Německý ovčák už v roce 1954 napsal: "Tam kde se německý ovčák, stejně jako ostatní plemena služebních psů, stává předmětem masového množení a obchodování nebo chvilkovou zábavou, tam není předpoklad úspěšného chovu a pozdějšího využití psa ke službě a tím ku prospěchu celku."
    10


Někdo to rád horké

SOUTĚŽ O KONZERVY BRIT MONOPROTEIN

Jako každý měsíc, i v červnu pro vás máme soutěž ve spolupráci se značkou krmiv pro domácí mazlíčky Brit. Tentokrát můžete vyhrát konzervy pro psy Brit Monoprotein.

Den otevřených dveří ve výcvikovém areálu HAFBO!

Bydlíte v Praze nebo v jejím blízkém okolí a nevíte kam do školky pro štěňátka nebo kde na jednom místě nabízí více různých kynologických sportů? .

... přejít na aktuality