Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Diskuse k článku Testujeme za vás... aneb Výukový program ATA - Trenér psů I. stupeň

Testujeme za vás... aneb Výukový program ATA - Trenér psů I. stupeň

Testujeme za vás... aneb Výukový program ATA - Trenér psů I. stupeň

Výcvik psů je nedílnou součástí našich pejskařských životů. Není tedy divu, že se ...

Testujeme za vás


Komentáře

Pravidla diskuse Nápověda

Diskutující musí dodržovat pravidla slušného chování a zákony České republiky, a nesmí zneužívání diskuzí ke komerčním účelům. Každý, kdo tato pravidla ctí a dodržuje je v online diskuzi vítán.

Nápověda pro diskuzi • Dita
  7.2.2018 13:28:40
  Jestli jsem dotaz správně pochopila, ptáte se na význam slovní pochvaly. Z me zkušenosti, je velmi významná, psa utvrzuje, tá co dělá, dělá dobře, pokud ho utvrdim, dělá to vlastně ještě s větším nasazením, vlastně slova "to je dobře " u nás nahrazují klikr. Opak je slovo "ne" obě varianty se dají použít při běžném životě, stopě i obranach, ale stejně i u paseni, tedy alespoň u nás, je tomu tak
  00
  • eCanis.cz - redakce
   8.2.2018 21:24:18
   Dobrý den,
   ano pochopila jste to správně. Já opravdu používám při práci se psem slovní pochvaly. A tak pro mě byl trochu problém při praktickém výcviku mít pusu zavařenou. To se časem podá.
   00
 • KubaFCR
  7.2.2018 12:23:19
  Tak já tedy napíšu . Ve skutečnosti to, jaký význam má "ústní pochvala", ví jenom ten pes. My jako lidi se můžeme pouze domnívat a následně naše hypotézy ověřovat. Pokud by nás pochvala zajímala z pohledu vědy o chování, pak nás jako první musí zajímat, jaký vliv měla pochvala na chování, po kterém přišla. Pokud se pravděpodobnost výskytu tohoto chování v budoucnu zvyšuje, potom má ústní pochvala roli posílení. Pokud se tato pravděpodobnost snižuje nebo zůstává stále stejná, pak se v prvním případě může (ale nemusí) jednat o trest a v obou o vyhasínání (tzn. pochvala nemá na konkrétní chování a v konkrétním kontextu žádný význam). Pokud se jedná o posilovač, potom je otázka, jestli jde o primární posilovač (tzn. pozornost majitele je odměnou sama o sobě) nebo o sekundární posilovač (to by byla situace, kdy pochvala sama o sobě nemá žádný význam a získala jej na základě spárování s významným podnětem (potrava, hračka, taktilní stimulace atd.). Také ale, a stává se to poměrně často, je pochvala speciálním typem negativního posílení, kdy nese informaci "svým chováním se ti na nějakou dobu podařilo oddálit korekci".
  00
  • eCanis.cz - redakce
   8.2.2018 21:25:25
   Dobrý den,
   děkujeme za naprosto vyčerpávající komentář. Je vidět, že se vyznáte. Ale jazykem, kterým mluvíte zatím mnoho pejskařů nemluví a tak je třeba se vzdělávat. Děkujeme a zůstaňte s námi.
   00


Někdo to rád horké

SOUTĚŽ O KONZERVY BRIT MONOPROTEIN

Jako každý měsíc, i v červnu pro vás máme soutěž ve spolupráci se značkou krmiv pro domácí mazlíčky Brit. Tentokrát můžete vyhrát konzervy pro psy Brit Monoprotein.

Den otevřených dveří ve výcvikovém areálu HAFBO!

Bydlíte v Praze nebo v jejím blízkém okolí a nevíte kam do školky pro štěňátka nebo kde na jednom místě nabízí více různých kynologických sportů? .

... přejít na aktuality