Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Diskuse k článku Agility – co to vlastně je? 1. díl

Agility – co to vlastně je? 1. díl

Agility – co to vlastně je? 1. díl

Agility už dnes rozhodně nepatří mezi neznámé sporty, nicméně se pořád ještě najde mnoho ...

Agility


Komentáře

Pravidla diskuse Nápověda

Diskutující musí dodržovat pravidla slušného chování a zákony České republiky, a nesmí zneužívání diskuzí ke komerčním účelům. Každý, kdo tato pravidla ctí a dodržuje je v online diskuzi vítán.

Nápověda pro diskuzi



 • Herouinka
  7.5.2018 21:50:39
  Dobrý den, chci se zeptat, co vše bych měla nakoupit pro svého bígla na agility - chci nakupovat tady https://www.zooo.cz/vycvikove-potreby-pro-psy/, mají dost výběr. Že bych se kompletně vybavila.
  00
  • eCanis.cz - redakce
   8.5.2018 11:23:08
   Dobrý den, jsme moc rádi, že se na nás s důvěrou obracíte, ale v tomto případě si nejsem úplně jistá, zda na váš dotaz dokážu odpovědět úplně podle vašich představ. Neuvádíte, zda se již tomuto sportu věnujete nebo se k tomu teprve chystáte. Hádala bych spíš tu druhou možnost a pokud tomu tak je, doporučila bych vám nejprve se někde ve vašem okolí přihlásit na trénink ke zkušenému instruktorovi, abyste zjistila, jak se jednotlivé překážky správně trénují, o čem celkově tento sport je a také zda to bude vás a vašeho psa vůbec bavit. Agilitní cvičiště bývají kompletně vybavena, není tedy bezpodmínečně nutné, abyste měla vše ještě doma. Které překážky si později případně pořídit, bych se rozhodla na vašem místě až časem. Co budete ale určitě potřebovat je vhodná motivace pro psa (hračka, atraktivní pamlsky - prostě cokoliv, na co váš pes dobře "funguje"), miska na vodu a případně i vodu s sebou, přenosná odkládací boudička a pro vás je velmi důležitá vhodná obuv, která "drží" a neklouže (kopačky nebo jiné boty se špunty, případně obuv na přezutí cvičí-li se v hale na umělém povrchu). Máte-li již s agility nějaké zkušenosti, těžko se radí, které překážky si máte pořizovat domů nebo které potřebujete víc trénovat. Chcete-li, jak píšete, kompletní výbavu, musíte si tedy koupit vše alespoň po jednom kuse a k tomu aspoň 3 - 4 skokové překážky (tzv. "skočky"). Při pořizování zvažte i jejich kvalitu. Lze objednat profesionální nebo obyčejné plastové komponenty pro domácí použití (ty mají sice nižší cenu, ale také nižší životnost a jsou choulostivé na různé vlivy počasí apod.). Opět je to tedy na vašem vlastním uvážení. Každopádně rozhodla jste se pro fajn sport, který většinu psů baví a pro bígla je to vyloženě vhodná aktivita. Budu vám držet palce, ať se daří!
   S pozdravem
   Michaela Weidnerová
   00


Někdo to rád horké

SOUTĚŽ O KONZERVY BRIT MONOPROTEIN

Jako každý měsíc, i v červnu pro vás máme soutěž ve spolupráci se značkou krmiv pro domácí mazlíčky Brit. Tentokrát můžete vyhrát konzervy pro psy Brit Monoprotein.

Den otevřených dveří ve výcvikovém areálu HAFBO!

Bydlíte v Praze nebo v jejím blízkém okolí a nevíte kam do školky pro štěňátka nebo kde na jednom místě nabízí více různých kynologických sportů? .

... přejít na aktuality