Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Víkend bezsrstých plemen psů, sraz milovníků psích naháčů

Akce komunity I love naked organizuje od roku 2018 Renata Horová, autorka knihy o bezsrstých plemenech psů „Temperamentní optimista americký bezsrstý teriér“ a majitelka dvou fen tohoto plemene Tao a Sofie. Do roka se koná minimálně pět setkání milovníků naháčů a právě o jedné takové se píše v následujícím článku.


Víkend bezsrstých plemen psů, sraz milovníků psích naháčů
Renata Horová 10.7.2023 1787x Reportáže

Obvykle se jedná o jarní procházku, největší akci – Víkend bezsrstých plemen psů, letní procházku, oblíbenou halloweenskou procházku s názvem Haló ven a vánoční setkání. Majitelé bezsrstých psů se mohou také pravidelně těšit i na online akce, třeba na Tajného Ježíška. Tato událost je inspirována zahraniční tradicí Secret Santa, kdy se přihlášení zájemci náhodně propojí a vzájemně se obdarují. V roce 2020 se komunitě I love naked navzdory covidu podařil zápis rekordu Nejvíce psů bezsrstých plemen na jednom místě do České knihy rekordů.

Víkend bezsrstých plemen psů, sraz milovníků psích naháčů

Druhý ročník Víkendu bezsrstých plemen psů se konal opět v červnu, a to v krásné oblasti Železných hor u přehrady Seč, za podpory města a díky vstřícnému přístupu manažerky autokempu paní Taťány Vojtěchové. Datum konání bylo zvoleno tak, aby zde majitelé naháčů oslavili také Mezinárodní den bezsrstých plemen psů, který připadá na druhou sobotu měsíce června a jeho základy položila komunita I love naked v roce 2022 s vírou, že se dostane do povědomí veřejnosti.

Akce I love naked vítají všechny příznivce psích naháčů, ale i ty, kteří je chtějí poznat. Vítání jsou i chlupatí čtyřnozí kamarádi. Vybaveni antihistaminiky dorazili také dva zájemci o štěňátko naháčka, kteří chtěli na vlastní kůži vyzkoušet případnou alergickou reakci. A i když to není vždy pravidlem, tito budoucí majitelé naštěstí žádnou alergickou reakci neměli. Je tedy možné, že příští rok přijedou na Seč s novým psím přírůstkem.

Vzdělání je potřeba…

Víkend bezsrstých plemen psů, sraz milovníků psích naháčů

Pořadatelka koncipuje program tak, aby byl nejen zábavný, ale také edukativní: „Není výjimkou, že můžete potkat třeba psího psychologa Ing. Pavla Bradáče. V květnu jsme ve spolupráci s laboratoří Genomia připravili odbornou a zajímavou online přednášku o genetice bezsrstých psů. Posluchače informacemi srozumitelně provedla paní Mgr. Markéta Dajbychová. Minulý rok byl pro účastníky Víkendu bezsrstých plemen psů nachystaný užitečný workshop První pomoc psům Viento s paní Bc. Katkou Šponarovou, kde si zájemci vyzkoušeli i resuscitaci. Letos jsme byli nadšeni, že se spoluprací souhlasil i uznávaný trenér zvířat RNDr. František Šusta PhD. Ten účastníkům představil základní principy pozitivního posilování, které si mohli vyzkoušet v praktických cvičeních. Jedním z nich byla komunikace mezi psem a člověkem pomocí chrastítka, klikru a pamlsku.“ doplňuje pořadatelka.

Znáte paddleboarding?

Víkend bezsrstých plemen psů, sraz milovníků psích naháčů

Účastníci víkendu si mohli vyzkoušet báječnou letní aktivitu, kterou může se svým psem provozovat skutečně každý – paddleboarding. Tento vodní sport je obdobou balančního cvičení, při kterém rovnoměrně zapojujete široké skupiny svalů celého těla vy i váš pejsek. Zapůjčení paddleboardů a úvodní vhled do tohoto sportu zajistil odborník v této disciplíně Lukáš Uncajtík (SUP Pardubice) a tak mohlo přehradu brázdit dohromady 26 těchto plavidel s psími naháči.

Odpoledne proběhlo vyhlášení vítězů v zábavných kategoriích:

Víkend bezsrstých plemen psů, sraz milovníků psích naháčů

Aktivní účastník workshopu (majitelka fen amerických bezsrstých teriérů), Nejmladší pes (desetitýdenní pejsek plemene americký bezsrstý teriér jménem Electrom), Nejstarší pes (patnáctiletá fenka čínského chocholatého psa Ines), Nejvíc přihlášených psů (čtyři fenky ABT Pepper, Lover, Megie, Shegggie, které přihlásili Lešnerovi), Největší pes (osrstěný peruánský naháč Smin), Psí kapitán (fenka čínského chocholatého psa Karolínka), Rozený mořský vlk (vyhrál majitel mexického naháče, který díky potápěčské výbavě zachránil utopené dioptrické brýle jedné účastnice), Nejlepší posádka (Lukáš a jeho fenky ABT Brownie a Daphne), Za styl (vyhrála paní Míla a její Čiroušek). Výherci získali originální trofej, diplom a dárkový balíček od generálního sponzora, společnosti Pučálka, s.r.o.

Víkend bezsrstých plemen psů, sraz milovníků psích naháčů

Ve spolupráci s paní Ivetou Ondřejovou a její značkou OkkI vznikla pro tuto příležitost unikátní módní kolekce pro psy s vlastním motivem plemen čínský chocholatý pes, mexický naháč, peruánský naháč a americký bezsrstý teriér. Tato kolekce obsahovala šátky, tílka a overálky pro psy.

O atraktivní fotografickou dokumentaci se i za pomoci svého dronu postaral čestný host pan fotograf Marek Matík, majitel pejska plemene cane corso, kterému díky jeho milé povaze už nikdo neřekne jinak než Thoreček.

Účast byla opravdu hojná

Víkend bezsrstých plemen psů, sraz milovníků psích naháčů

Víkendu se obvykle účastní okolo 45 pejsků a podobný počet jejich majitelů. Akce byla nezisková. Pro každého psího účastníka byl připravený uvítací balíček s ochutnávkou granulek Marp a Doxneo a druhá dárková taštička s diplomem za účast, s časopisem a dalšími pěknými dárečky, nikdo tedy neodešel s prázdnou.

„Díky štědrým sponzorům se mohli návštěvníci radovat nejen z krásných cen v tombole, ale hlavně z jejího výtěžku, kterým podpořili organizaci Psí senioři v nouzi. Poděkování patří všem účastníkům, kteří si zakoupili lístky do tomboly. Máme radost, že se letos podařilo získat jedenáct tisíc korun, které pomůžou uhradit veterinární péči a plánované operace fenky bígla Pixie“, dodává organizátorka.

Všichni účastníci už se začínají těšit, čím je překvapí příští ročník a jaké nové tváře se k nim připojí.

Pokud vás článek zaujal, nebo pokud byste se rádi zúčastnili některé z plánovaných akcí, tak I love naked najdete na FB, IG nebo na webu www.ilovenaked.cz.

 

Renata Horová

Foto: Marek Matík, archiv I love naked

www.ilovenaked.cz.

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->