Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Už vaši psi někdy ochutnali Papamlsky?

Co by to bylo za vánoční soutěž, kdybyste si nemohli u nás pro své psy vysoutěžit další báječné dobroty. A tentokrát to bude na našem trhu horká novinka z malé domácí a navíc ryze české „dílny“. Tak na nic nečekejte a otevřete si s námi osmé okénko v našem Adventním kalendáři!


Už vaši psi někdy ochutnali Papamlsky?

Stále dobře naladěná Blanka Hubená se zdravou stravou své čtyřhlavé smečky zabývá vlastně po celou dobu, co jí dělají milou společnost dvě fenky kavalíra a dvě fenky belgického ovčáka laekenois. A od přirozeného krmení je jen malý krůček k domácím pamlskům. Všechno prostě musí být v dokonalé symbióze. Vždyť to, co dáte pejskovi do misky, je jednou z mála věcí, které dokážete sami ovlivnit a „sakra“ na tom záleží. A tak se zrodil nápad nic nikde nekupovat a prostě a jednoduše to zkusit po vlastní ose. Takže od letošního roku mohou vyzkoušet všichni ti, kteří stojí o kvalitu a poctivou domácí výrobu, dobroty, jež se „skrývají“ pod značkou Papamlsky. Tak ať si vaši miláčci nechají chutnat…

Blanko, jak dlouho už se věnuješ pejskařině a co tě na tom nejvíc baví?
        

Už vaši psi někdy ochutnali Papamlsky?

Pejsci se mnou životem kráčejí víc než dvacet pět let, ale většinu času to nemělo řád a lad. Až když před skoro čtyřmi roky se mi narodila Alí (ruby fenka kavalíra), tak to nabralo spád. Její radost a ochota něco dělat, mě naprosto nadchla. Pak přišla Luna (belgičanda lakenois) a bylo vymalováno (smích). Do té doby nemyslitelné, dneska milované trávení času na cvičáku, vycházkách, výstavách a mnoho dalšího.

Nejvíce mě baví, když jsme spolu, cvičíme, vycházkujeme a já vidím jiskřičky v očích a radostně se vrtící ocásky. Jak se snaží, jakou mají chuť a jak je to baví. Jejich TEĎ a TADY je naprosto fascinující. Člověka to naučí mnoho. Třeba teď, jak mám malou Deborku, tak její nadšení a radost jsou naprosto neskutečné, úplně tím člověka nakazí. Ona si ten ocásek stejně jednou uvrtí…

V současné době máš po svém boku dvě kavalírky a dvě belgičandy. Mohla bys nám je blíže představit?

Už vaši psi někdy ochutnali Papamlsky?

Moc ráda. Jak říkáš, mám dvě kavalírky – Robču (8 let) a Alí (3,5 roku) a dvě belgičandy – Lunu (skoro 3 roky) a Deborku (5 měsíců).

K Robče jsem přišla jak slepá k houslím, tenkrát jsem pracovala s Radkem Šmejkalem v jedné firmě a kamarádka sháněla pejska, tak jsem mezi nimi pendlovala, až mi říká: „Prosím tě, proč ty si toho kavalíra nepořídíš?“ A vlastně, proč ne? A tak přišla Robča. Pár let na to porodila úžasnou ruby fenku Alí a tam to přišlo. Začaly jsme chodit na cvičák, dělat vše možné i nemožné. Jenže, vždy jsem měla velké psy a tak mi to chybělo. Před třemi roky přišlo rozhodnutí, že bych nějakého ráda doma uvítala. A kterého tedy? Do úzkého výběru se jich dostalo pět s tím, že belgický ovčák laekenois byl až na posledním místě (Nemám šanci ho sehnat.) A pak se to stalo… Na místo, kam jsme tehdy jezdily cvičit, přišla tříměsíční lakenka a do mě uhodil blesk. To byl ten pes! A dnes mám dvě.

Jinak se věnujeme hlavně sportovní kynologii, agility, noseworku a dogfitness, občas zařadím rallye obedience, obedience či hoopers. 

Zdravá výživa, kvalitní krmivo a vhodné pamlsky mají  pozitivní vliv na délku života, ale i vývoj těla a duše!

Proč si tak zakládáš na zdravé výživě a jak moc je to podle tebe pro zvíře důležité?

Už vaši psi někdy ochutnali Papamlsky?

Říká se, že jelikož s námi pejsci a kočičky žijí krátce, že vlastně snesou hodně – oproti nám. Já si myslím, proč jim nedopřát něco hodnotného a zdravého? Dopřáváme to sobě a měli bychom i jim. Vždyť všichni chceme, aby tu s námi byli co nejdéle, a to jde ruku v ruce se zdravím. Zdravá výživa, kvalitní krmivo a vhodné pamlsky mají pozitivní vliv na délku života, ale i vývoj těla a duše! Proto je drtivá většina mých pamlsků bezobilná, anebo aspoň bezlepková.

Jak dlouho se ti v hlavě rodil nápad rozjet si své vynikající Papamlsky?

Už vaši psi někdy ochutnali Papamlsky?

Na začátku byla myšlenka taková, že budu dělat jen pečené sušenky pro psy a jen pár příchutí. Ale jelikož mě baví vymýšlet nové a nové druhy, tak vím, že u pár příchutí nezůstane.

V současné době jsou v nabídce příchutě banánové, řepné, špenátové, dýňové a kuřecí játra. S tím, že velikostně je to řazené pro malé, střední i velké pejsky. Malé pamlsky se velikostně pohybují od 1 – 3 cm, častý tvar je malá kostička a polokoule. Jsou velmi vhodné na výcvik, anebo jen na chuť. Střední a velké pamlsky jsou od 5 do 13 cm. V dostání ve tvarech donutu, hvězdy, srdíčka, velkých kostiček a dlouhých tyček. Lze též použít (zvláště ty střední) jako výcvikový pamlsek, anebo jen aby si pejsek pochutnal.

Už vaši psi někdy ochutnali Papamlsky?

Dále vyrábím sušené maso a to krůtí, vepřovou pečení, hovězí plátky, kuřecí prsa nebo hovězí játra. Krom hovězích jater má každé maso svou bylinku, která se s ním suší a dodá mu lehké aroma. Šlapají. Jedná se o rozmarýn, tymián, bazalku či petrželku. Všechna sušená masa jsou lehce potřebná olivovým olejem (opět krom hovězích jater). Horkou novinkou jsou kachní srdíčka, ze kterých jsem nadšená (a ještě víc mé psí kontrolorky kvality).                                                                                           

V neposlední řadě mám v nabídce pletené hračky na přetahování, anebo jen jako hračku. K dispozici jsou pletené copánky od 30 do 50 cm, střapaté míčky o průměru 15 cm a tzv. Střapáčky (kolečko s třásněmi připevněné na bytelné noze).

Též je možné se domluvit a udělat i pamlsky na přání, lze obměnit příchutě či vymyslet složení na míru v případě nějaké alergie.

Každý nový výrobek prochází „přísnou“ kontrolou mých fenek, kdyby to neprošlo přes ně, výrobek nemá šanci se objevit v prodeji.

Máš vlastní receptury nebo hledáš inspiraci i někde jinde?

Už vaši psi někdy ochutnali Papamlsky?

Určitě mě pár lidí inspirovalo, aspoň tím základem. Ale jinak všechny pamlsky jsou mé vlastní receptury. Snažím se nejdříve zjistit, na co jaká surovina funguje – pomáhá a pak ji zařadím k dalším tak, aby to spolu korespondovalo a bylo to zdravé. Ale i jsem si koupila pár psích kuchařek, abych „okoukla“ co a jak.

Podmínkou je, aby pamlsek byl bezobilný a nebo aspoň bezlepkový. Dále aby to pejskům chutnalo a aby z toho měl i výživový prospěch. Například zařazení oleje z ostropestřece do pamlsků z červené řepy mě moc bavilo. Takže když něco tvořím, udělám minimálně tři až pět várek, abych vyvážila konzistenci, vzhled či barvu a pak následuje důsledná kontrola mých fenek, kdyby to neprošlo přes ně, výrobek nemá šanci se objevit v prodeji.

Kde sháníš vstupní suroviny a jaká je vlastně technologie přípravy?

Už vaši psi někdy ochutnali Papamlsky?

Vstupní suroviny jsou z velké části, řekla bych až z osmdesáti procent z lidských zdrojů. Například v banánových pamlscích jsou chia semínka, kokosový olej a jiné. Vše je koupené v lidské kvalitě. Co se týká pamlsků, tak vše prochází pečením a to nejméně třikrát 10 min. na 170°C, poté jdou pamlsky do sušičky, kde stráví 8 hodin na 75 - 80°C v případě malých pamlsků. Velké se zpravidla musí sušit déle. Někdy i 12 hodin. U masa je to maličko jiné, to se nepeče, ale pouze suší na 80°C od 8 do 16 hodin, záleží na typu masa. Kuřecí potřebuje kratší dobu, ale oproti tomu kachní srdíčka jsou sušena kolem těch 16 hodin. Jinak všechny pamlsky i maso mi projde rukou nepočítaně mockrát, ať už je to vtírání do forem, vyndávání, sušení, rovnání či balení. Vše je tedy mnohonásobně kontrolováno.

Sama chutnám všechny své výrobky a to dost často!

Naše čtenáře bude určitě zajímat i doba trvanlivosti a pokyny ke správnému skladování…

Už vaši psi někdy ochutnali Papamlsky?

Doba trvanlivosti u pamlsků je stanovena na dva až tři měsíce. Mám vyzkoušené, že vydrží daleko déle, testovala jsem pamlsky starší i více jak půl roku. Ale osobně bych se přikláněla ke spotřebě v rámci výše zmíněného času. Přeci jen pamlsky neobsahují žádné konzervanty ani látky prodlužující životnost. Je lepší, aby je pejsci snědli, než abychom se na ně dívali ve skříňce. U masa je doporučená doba jeden až dva měsíce. Ono to pak tzv. „vyčichne“, sice to ničemu nevadí, ale mě osobně se to už nelibí a nechutná. A ano, chutnám všechny své výrobky a to dost často.

Pamlsky i maso by mělo být skladováno v suchu a chladu. Maso doporučuji nechat otevřené, aby „dýchalo“.

Měla bys nějaké doporučení, co se dávkování týče?

Už vaši psi někdy ochutnali Papamlsky?

To je velmi důležitá informace. Pokud někdo řeší krmnou denní dávku, tak 100 g masa i pamlsků se ve skutečnosti rovná nejméně 300 g v syrovém stavu. Proto stogramový pytlík by pejsek typu kavalír, či jorkšír neměl sníst za den, či na posezení. Je to reálně 300 g a více. Což třeba u mých psů přesahuje celou denní dávku krmiva.

Jinak sušené maso je skvělé i na cesty. Když jdeme na trek, vezmu s sebou pytlík do batohu a odměňuji jak sebe, tak i pejsky. Maso je lehoučké a velmi výživné.

A jelikož je vše sušené, nezapomeňte vždy zvířátku dopřát dostatek vody.

Kromě výroby luxusních domácích dobrot se věnuješ i poradenství v oblasti zdravé výživy, mám pravdu?

Už vaši psi někdy ochutnali Papamlsky?

Ano, věnuji se i poradenství v oblasti zdravé výživy. Už několik let krmím své holky syrovým masem, zeleninou a ovocem tzv. BARFem. Často cestujeme a ne vždy je možné s sebou vzít maso, anebo není možné ho někde uskladnit. Nejedná se jen o cestování, ale někdy i člověk zapomene vyndat maso z mrazáku, či není čas. Pak je potřeba sáhnout po něčem rychlejším, ale zároveň kvalitním. Hledala jsem proto vhodnou alternativu, aby byla dobře přijata a já nemusela řešit případné trávicí problémy. A před časem jsem nalezla značku, která skvěle sedí k našemu způsobu stravování, ať jsou to granule, anebo plnohodnotné konzervy, ale i doplňky ke stravě. Určitě jednou či dvakrát týdně tento typ stravy zařazuji, jednak aby holky byly zvyklé a jednak aby měly pro mě zásadní kvalitní výživu. Tím nechci říci, že v mase není, je, ale to se vyvažuje delším časovým horizontem oproti granulím či konzervám.

A na závěr bys nám mohla prozradit, zda chystáš i nějaké novinky a na co se my zákazníci můžeme do budoucna těšit?  

Už vaši psi někdy ochutnali Papamlsky?

Jejda, co chystám? Tak toho by bylo moc a bylo by to na román (smích). Ale v nejbližší době bych určitě ráda uvedla na světlo světa pamlsky s příchutí hrušky (toto je na programu již od září, už jsou ve výrobě, ale zatím ještě nemám finální verzi), dále batátové a se šproty pro kočičky. Další myšlenkou je udělat pamlsky pro pejsky, kterým se dělá špatně v autě, čili něco na uklidnění žaludku. A v neposlední řadě momentálně s kamarádkou vymýšlíme pamlsky pro pejsky s nemocnou slinivkou. Bohužel dnes to není vzácné onemocnění, tak bych ráda, aby i tato zvířátka mohla zakousnout zdravý pamlsek. A abych nezapomněla na naše velké parťáky, tak ve výrobě jsou i pamlsky pro koně. Pak je v plánu ještě jedno překvapení, ale to si nechám na jindy…

Závěrem bych ráda všem popřála krásné vánoční svátky, prožité v klidu a bez shonu. Příjemný vstup do nového roku a ať je takový, jaký si přejete. Mějte se rádi a pečujte o sebe navzájem, zasloužíme si to všichni, jak dvounozí, tak ti naší čtyřnozí!

O co se hraje?

Cenu do osmého okénka Adventního kalendáře věnuje firma Papamlsky a odmění hned tři soutěžící: 1. cena v hodnotě 750 Kč (obsahuje pamlsky, sušené maso a hračku) 2. cena 500 Kč (pamlsky + sušené maso), 3. cena 250 Kč (pamlsky dle vlastního výběru).

Kontakty:

https://papamlsky.cz/

https://www.facebook.com/profile.php?id=61557069741450

https://www.instagram.com/papamlsky/?hl=cs

Tel.: +420 602 865 820

E-mail: info@papamlsky.cz

Pravidla soutěže:

Každá soutěž má svá jasně daná pravidla a není tomu jinak ani v případě našeho Adventního kalendáře. Nejsou však nikterak složitá, a pokud soutěžit chcete, tak směle do toho! Co tedy musíte splnit?

V daný den pečlivě přečíst celý článek a vyhledat v něm ukrytou INDICII, kterou jistě bezpečně poznáte.

Prostřednictvím facebookového profilu ecanis.cz (https://www.facebook.com/psicasopis) sdílejte na svém vlastním profilu, příspěvek olajkujte a zároveň označte minimálně tři své přátele z řad pejskařů.

POZOR!!!

Pro zařazení do slosování o hlavní vánoční cenu, o kterou se v Adventním kalendáři hraje 24. 12. 2024, je nutné posbírat všech 24 indicií, což můžete učinit i zpětně!!!

Ceny pro výherce:

Soutěžit můžete od 1. prosince do 24. prosince 2024.  Každý den jeden z vás, který splní všechny výše popsané podmínky, získá jednu cenu, o kterou se aktuálně bude hrát a bude detailně popsána v adventním článku, z nějž také jasně vyplyne, kdo je partnerem a zároveň dodavatelem dané výhry.

Výherce budeme kontaktovat vždy nejdéle do tří pracovních dní.

V případě, že si výherce nevyzvedne výhru do 30 dní od kontaktování, cena propadá!

Velká soutěž pro všechny pejskaře! Adventní kalendář 2024 je opět ZDE!
Velká soutěž pro všechny pejskaře! Adventní kalendář 2024 je opět ZDE!

Oblíbená soutěž Adventní kalendář na eCanis se letos opět vrací! Připravte se na ...

16.11.2024Adventní kalendář 2024

Michaela Weidnerová

Foto: archiv Blanky Hubené a firma Papamlsky

Kam dál ...



-->