Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Štěkot nad Libercem – popáté

Asi každý, kdo se byť jen trochu pohybuje ve sportovní či služební kynologii, zná Kynologický klub Liberec. Je to klub, ve kterém se pořádají skvělé akce a na jednu takovou vás dnes pozveme.


Štěkot nad Libercem – popáté
Iveta Panýrková 30.9.2018 3555x Zajímavosti

Již za pár dní se rozezní štěkot psů nad Libercem. Tento štěkot oznámí širokému okolí, že nastal den „D“, kdy nastoupí desítky psovodů se svými čtyřnohými parťáky do zápalů boje „O granitový pohár“. A co to vlastně granitový pohár je, nebo o jaký závod se jedná, vám v následujícím rozhovoru s ředitelem závodu panem Filipem Gavorem prozradíme.

Filipe, kynologický klub Liberec - Pavlovice letos pořádá, jestli se nepletu, již pátý ročník závodu „O Granitový pohár“. O jaký závod se jedná?

o granitový pohár Přesně tak – v letošním roce se jedná již o pátý ročník, který závodníkům opět nabídne pět soutěžních kategorií – tři jsou všestranné (ZMT, T1, T2), dvě obranářské (OPT1, OPT2) a pak máme ještě jednu vloženou kategorii (na oblek ringo). Nutno uvést, že pořadatelem je kynologický klub Liberec - Pavlovice s SKS TART region Liberec.

Zajímalo by mne, kdy přesně se bude tato akce konat a jaké jste letos pozvali rozhodčí?

Letošní pátý ročník závodu se bude konat 20. října v areálu Kynologického klubu Liberec. U rozhodčích byla volba jasná a opět jsme se rozhodli pro paní Nellu Kovaříkovou, Jana Komárka a nově pro pana Jana Šťastného.

Takový závod se neobejde bez pořádných figurantů. Na koho se můžeme u vás těšit?

Vsadili jsme na osvědčené a zkušené tváře, a to Ondru Novotníčka, Karla Vittiše, Matěje Šrámka, Stanislava Johu a mou Maličkost.

Myslím, že disciplíny jsou celkem jasné. Nicméně jste zmínil ještě jednu vloženou. Co v ní na závodníky čeká?

Tato disciplína je každoročně tajná. Mohu pouze prozradit, že se jedná o praktickou modelovou situaci ze života a zákrok se provádí na ringo oblek. Vše bude připraveno tak, aby nedošlo ke zranění psa.

Když se podíváme zpětně, jaká kategorie je tou nejoblíbenější, a to ať ze strany závodníků, či diváků a proč?

o granitový pohár Řekl bych, že diváky nejvíce zajímají obrany a speciální cviky (hlídání předmětu, odvázání). U oblíbenosti kategorií se nedá mluvit o jednoznačném favoritu…naše zkušenost je např. taková, že speciální stopařské kategorie nebyly téměř závodníky obsazované, a tak je nahradily kategorie speciální obranářské (na přání závodníků).

Letos proběhne již pátý ročník. Dá se říct, že máte z minulosti třeba i nějaké úspěšné rekordmany?

Nevím, zda se jedná přímo o rekordmany v pravém smyslu slova, ale máme několik psovodů, kteří jsou pravidelnými účastníky již od 1. ročníku a umísťují se opakovaně na předních příčkách v různých závodních kategoriích.

Hlavní cenou je tedy granitový pohár. Proč právě granitový? Který závodník a z jaké kategorie vlastně tento pohár obdrží?

o granitový pohár Žula (granit) je jedním z dominantních znaků Liberce (těží se u nás od roku 1910), a proto i my jsme se nechali touto dominantou inspirovat (žula – granit je velmi tvrdý a krásný nerost) a zvolili jsme pro náš závod název „O granitový pohár“.  Před pěti lety jsme započali novou tradici soutěže, která bude přehlídkou výkonů psů s bojovným srdcem a tvrdými zákroky, nad jejichž krásou (stejně tak jako nad krásou granitů) zaplesá srdce nejednoho pejskaře...

Granitovou cenou bude v každé kategorii odměněn pes až do 4tého místa.

Nová tradice soutěže je přehlídkou výkonů psů s bojovným srdcem a tvrdými zákroky, nad jejichž krásou (stejně tak jako nad krásou granitů) zaplesá srdce nejednoho pejskaře...

Na jaké další zajímavé ceny se mohou závodníci těšit?

První tři nejúspěšnější v každé kategorii obdrží poháry, granule a výcvikové pomůcky. Všichni účastníci dostanou věcné dary, pamlsky pro psy a navíc dárek, o kterém v tuto chvíli nechci prozradit víc.

Psovodi se svými psy jsou pro závod důležití, ale jistě máte zájem i o diváky. Jak byste je pozval?

Vážení milovníci kynologie, čeká na vás den plný skvělých výkonů, překvapivých zákroků, vtipných momentů, setkání s (novými) přáteli a v neposlední řadě kulinářský zážitek z naší kuchyně…..

Proč si myslíte, že mají lidé dorazit právě na váš závod?

o granitový pohár Náš závod nabízí pohled na netradiční (retro) kynologii, která se svou náplní a požadavky na výkony psů liší od současné kynologie sportovní (např. obrany se provádí na rukáv typu VEGA nebo v obranářských kategoriích na celotělový oblek RINGO, který se používá ve služební kynologii, pamětníci si připomenou cviky jako je např. hlídání předmětu apod.)

Děkuji za rozhovor

Foto: archiv KK Liberec

o geanitový pohár
Propozice ke stažení: ZDE

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->