Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.
Příznivci kynologie, pozor! Blíží se další ročník MET konference – události, která propojuje nejnovější poznatky z oblasti etického tréninku psů. Čekejme inspirativní přednášky, odborníky od nás i ze zahraničí a také hodnotné tipy pro vás a vaše čtyřnohé parťáky.
MET konference 2025, plánovaná na 8. a 9. března, přináší dva nabité dny plné inovativních pohledů na trénink psů. Čeká vás bohatý program s čelními odborníky, kteří posunou vaše znalosti o kynologii na novou úroveň. Těšíte se? My ano, a moc…
MET konference je každoroční mezinárodní událostí, která se zaměřuje na moderní a etické postupy při tréninku psů. Tento projekt začal v roce 2021 a rychle se stal nepostradatelným zdrojem informací pro trenéry, veterináře a všechny nadšence do psů. V letošním ročníku se můžete těšit na špičkové přednášející z různých koutů světa, kteří se s vámi podělí o to nejlepší ze své praxe.
Konference nenabízí jen vzdělání, ale i možnost sdílet zkušenosti s odborníky i ostatními účastníky. Ať už jste profesionálním trenérem nebo jen nadšeným majitelem psa, tento ročník vám poskytne inspiraci a praktické tipy, které můžete ihned využít.
MET konference byla založena s vizí propojit nejnovější vědecké poznatky a etické principy s praktickými dovednostmi, které mohou zlepšit vztah mezi psem a člověkem!
MET konference byla založena s vizí propojit nejnovější vědecké poznatky a etické principy s praktickými dovednostmi, které mohou zlepšit vztah mezi psem a člověkem. Již od začátku se zaměřuje na vzdělání trenérů, majitelů psů a veterinářů. Každý ročník je přínosem nových trendů a jen potvrzuje, že jde o výjimečnou platformu pro sdílení znalostí.
Konferenci organizuje dynamický tým odborníků, který si klade za cíl poskytnout nejen vzdělávání, ale i inspiraci pro všechny, kteří chtějí prohloubit svůj vztah se psy. Akci letos opět moderuje sympatická dvojice Robert Zlocha a Petra Kejklíčková, kteří celý program obohatí o svůj přirozený smysl pro humor a spoustu znalostí. Technické zařízení bude zajišťovat „schválený inspektor“ – border kolie Kiwi.
Jean Donaldson, uznávaná odbornice z USA, je zakladatelkou a hlavou Akademie pro trenéry psů. Její přístup klade důraz na pozitivní posilování a hluboké porozumění chování psů. Na konferenci se zaměří na praktické rady, které ocení jak profesionálové, tak i nadšení začátečníci.
Susan G. Friedman, profesorka aplikované behaviorální analýzy, je průkopnicí ve využívání vědeckých metod při tréninku zvířat. Její přednáška vás provede principy chování a nabídne tipy, jak eticky řešit problémové situace.
RNDr. František Šusta, PhD je uznávaným trenérem zvířat, který má za sebou bohaté zkušenosti nejen z českých a slovenských zoologických zahrad a také z práce se psy. V letech 2008 až 2017 působil v Zoo Praha jako specialista na trénink zvířat a od té doby se věnuje této oblasti soukromě. Je prvním Čechem, který se stal členem prestižních organizací Animal Behavior Management Alliance (ABMA) a International Marine Animal Trainers’ Association (IMATA). Je též držitelem pěti ocenění z konferencí ABMA. Napsal čtyři knihy o tréninku zvířat a na jedné publikaci spolupracoval. Jeho filozofie? Trénink je rozhovor.
Alexa Capra je uznávanou odbornicí na etologii psů s více než dvaceti pěti lety zkušeností. Je autorkou nejrozsáhlejšího psího etogramu, který obsahuje stovky videí, fotografií a textových vysvětlení. Zaměřuje se především na porozumění agresi u psů a práci s ní, například pomocí komunikačních lekcí. Alexa vedla výzkum na univerzitě v Parmě. Působila také jako profesorka na katedře veterinárních věd na univerzitě v Pise. Napsala několik publikací o porozumění komunikačním signálům psů.
Mgr. Magdalena Šimečková je trenérkou a zakladatelkou Psí školy Koira a zároveň působí jako psychoterapeutka. Od roku 2000 se zaměřuje na řešení problémového chování psů i podporu jejich lidských parťáků. Díky setkání s Alexou Capra v roce 2012 rozšířila směr své práce o komunikační dovednosti psů. Magdalena propojuje zkušenosti z výcviku vodicích a asistenčních psů s psychoterapeutickým vzděláním. Věnuje se klientům, kteří chápou, že vztah se psem začíná u nich samotných.
Kellie Sisson Snider je průkopnicí v oblasti analýzy chování psů a autorkou metody Constructional Aggression Treatment (CAT), která přinesla nový přístup k práci s agresivními a reaktivními psy. Její metoda vznikla během studia na Severotexaské univerzitě pod vedením doktora Jesúse Rosalese-Ruize a rychle se stala světově známou. Kellie má přes deset let praxe se zvířaty z útulků a s jejich chováním a také mnoho zkušeností s prací s klienty. V roce 2018 vydala knihu Turning Fierce Dogs Friendly.
Katja Krauß je autorkou významné knihy „Psi: Signály a emoce“ a instruktorkou metody Tellington TTouch. Již od dětství se zajímala o ochranu zvířat, později se uplatnila v psích sportech a spolupracovala při tréninku psů pro film a televizi. Mezi její specializace patří i výcvik detekčních psů. Před téměř třiceti lety založila v Berlíně psí školu GREH, kde vzdělává odborníky na psí chování a TTouch trenéry. Navíc vytvořila online kurz zaměřený na aplikaci nenásilné komunikace podle M. Rosenberga v práci se zvířaty.
Chcete-li se zúčastnit MET konference 2025, stačí navštívit oficiální web (www.metkonference.cz), kde si můžete zakoupit vstupenky a najít více informací o programu. Nezmeškejte tuto jedinečnou příležitost a rezervujte si své místo ještě dnes!
Iveta Panýrková
Foto: archiv redakce a Met konference
Věděli jste, že se v zahraničí těší velké oblibě běžecké závody roztomilých Welsh ...
Charitativní akceTam nesmíte chybětRok se s rokem sešel a organizace Animal Eye, z. s. bude opět v několika kategoriích vyhlašovat ...
PR článkyTam nesmíte chybět-->