Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Podcasty na eCanis!

Patříte také mezi ty, kteří si u nás nejen rádi přečtou každý pěkný článek, ale s chutí by si třeba i něco zajímavého a zároveň přínosného poslechli? Pak se vám jistě trefíme do noty s informací, že i na eCanis vám zhruba dvakrát do měsíce nabídneme nějaký na míru ušitý podcast! A začínáme právě teď!


Podcasty na eCanis!
red. 7.4.2021 6284x Podcasty

Podcasty na nejrůznější témata se to v současné době na internetu jen hemží, a tak i náš kynologický portál musí jít s dobou a rovněž se pustit do této populární formy prezentace. A přesně z tohoto důvodu jsme moc rádi přijali nabídku od pražské veterinární laboratoře Labvet, se kterou velmi úzce spolupracujeme, zda bychom se do „těchto vod“ nevrhli společně a nejlépe rovnou „po hlavě“. A netrvalo ani příliš dlouho a první vzájemný počin je na světě…

Strašák jménem alergie!

Jistě se shodneme na tom, že dnes nejen lidi, ale i naše zvířata trápí celá řada civilizačních onemocnění a mezi nimi jedno z předních míst zaujímají nejrůznější alergie. Nezřídka kdy se psi urputně škrábou, mají podrážděnou kůži, nekvalitní suchou nebo naopak mastnou srst, teče jim z očí, kýchají nebo negativně reagují na určitý druh krmení nebo skupinu potravin. Setkali jste se s tím sami někdy?

Kde se alergie vůbec berou?

To je otázka, že? To kdybychom věděli! Každopádně problematika je to poměrně široká, a právě toto téma podrobněji probírá naše kolegyně Míša Weidnerová s MVDr. Hanou Prausovou z veterinární laboratoře Labvet. Dozvíte se něco o tom, jak alergie vznikají, jak se pes alergik vůbec pozná, jak je to s dědičnou dispozicí v dalších generacích nebo jaké možnosti nabízí klinická diagnostika a veterinární medicína. Pokud byste si tedy chtěli rozšířit své obzory i v tomto ohledu, doporučujeme právě tento náš společný podcast.

Děkujeme za pozornost a doufáme, že se vám povídání s paní doktorkou líbilo. A příště se můžete těšit na populární, ale také veledůležité téma, a tím je „reprodukce u psů“ s Bc. Vladimírou Tichou.

 

Redakce eCanis

Foto: archiv redakce, archiv LABVETu

Veterinární laboratoř LABVET

 

Co všechno nabízíme?

REPRODUKCE – určení optimálního dne krytí feny, gynekologické, cytologické a bakteriologické vyšetření feny

VYŠETŘENÍ – hematologie, biochemie, chemie, mikrobiologie, parazitologie, sérologie, alergologie, diabetologie, endokrinologie, etologie chovu

ODBĚRY – vyšetření kožních onemocnění, preventivní zdravotní kontroly u starších psů, minerální profil (růstový test) u mladých a rostoucích psů velkých a obřích plemen, profilové testy pro veterináře 

Rádi pomáháme zvěrolékařům, chovatelům i majitelům řešit nejrůznější zdravotní problémy jejich čtyřnohých pacientů či vlastních domácích mazlíčků! Ochota a vstřícnost jsou u nás samozřejmostí!

https://www.labvet.cz

Kam dál ...