Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Parné léto, buď k nám milostrdné...

Milí čtenáři, parné léto je v plném proudu a někteří z nás se již vydali směr dovolená či výcvikový tábor a na jiné to teprve čeká. Mysleme však při těchto tropických teplotách především na naše čtyřnohé miláčky. Nenechávejte psy uvázané na sluníčku či zavřené v autě, nedovolme jim skákat do vody, když jsou rozhicovaní. To nadělá víc škody než užitku!


Parné léto, buď k nám milostrdné...
Panýrková Iveta 1.7.2019 5460x Z redakce

Jistě máte všichni v paměti nedávnou tragickou událost na MVP Brno, ale my se o ní raději vyjadřovat nebudeme. Řečeno a napsáno toho bylo více než dost! A možná, že smrt této nebohé fenky otevřela oči některým chovatelům a své psy již v autě nechávat nebudou. Pro ty, kteří jsou zvědaví, či chtějí být připravení pro poskytnutí první pomoci, připomínáme články, které se této tematice věnují:

Umíte pomoci přehřátému psu?
Pozor na přehřátí organismu!
Pozor na přehřátí organismu!

Víte, jaké jsou příznaky přehřátí organismu u psa? A tušíte, jak nejlépe těmto ...

22.8.2018Veterina

Letní rizika psí pohody a zdraví - úžeh, úpal, přehřátí a nemoci přenosné klíšťaty a krevsajícím hmyzem
Letní rizika psí pohody a zdraví - úžeh, úpal, přehřátí a nemoci přenosné klíšťaty a krevsajícím hmyzem

Přiznávám se a věřím, že nejsem jediná, komu činilo nebo činí potíže správně ...

27.5.2016Veterina

První pomoc aneb Jak účinně zasáhnout při přehřátí organismu 1. díl
První pomoc aneb Jak účinně zasáhnout při přehřátí organismu 1. díl

Teplé dny jsou tady a jako každoročně řešíme opět to samé – zachraňování psů ...

3.6.2018První pomoc u psů

Nebezpečí pro psy číhá i ve vodě!
Nebezpečí pro psy číhá i ve vodě!

Letní prázdniny se nám nezadržitelně blíží a dovolené už nás volají. Máte již sbaleno ...

26.6.2018První pomoc u psů

Pojďme se však poohlédnout za měsícem, který právě skončil.

Měsíc červen patřil chovu psů v klubech mimo FCI. Pro toto téma jsme se rozhodli možná trochu s obavami, ovšem na druhou stranu si ale myslíme, že lidé mají znát veškeré možnosti chovu. Nakonec se ukázalo, že zájem o plemena a chov mimo FCI je dosti značný a do redakce nám chodí mnoho dalších tipů, námětů a informací právě o těchto chovech. A proto jsme se rozhodli, že se letos k tomuto tématu ještě jednou vrátíme, kdy to bude, si zatím necháme jako redakční tajemství...

Co vás v červnu nejvíce zajímalo?

Parné léto, buď k nám milostrdné...

Naši pravidelní čtenáři vědí, že se snažíme připomínat jistá výročí týkající psů. Ať se jedná o smutné či veselé události. V červnu jsme vám připomněli, že SKS TART slaví 25 let od svého založení, připomněli jsme vám ale také velmi smutnou tragédii z Pardubic, která měla na svědomí životy desítek zdravých a krásných psů a stala se nejtragičtější událostí od dob Československa. Tento ne příliš veselý článek se stal tím nejčtenějším článkem měsíce a vidělo jej 9594 čtenářů a toto číslo neustále stoupá. Reakcí, které tento článek vyvolal na sociálních sítích, bylo opravdu mnoho, byly to stovky názorů a vzpomínek. A závěr – je dobré připomínat i tyto smutné události. Jinak letošní červen byl pro eCanis velmi úspěšným měsícem. A proč, ptáte se? Výběr článků a témat se ukázal jako správná volba, protože to na náš web přivedlo mnoho nových čtenářů, kteří naše statistky vytáhly nad závratné číslo 150 000 za měsíc a přes 600 000 návštěv od ledna 2019. DĚKUJEME mnohokrát...

Puntíkatý červenec...

Parné léto, buď k nám milostrdné...

Mám takový pocit, že za doby mého mládí bylo puntíkatých psů vidět daleko více. V současné době jsem však tyto krasavce mimo výstavy snad ani neviděla a přesto se jedná o naprosto výjimečné psy. Řeč je o plemeni dalmatin, kterému se budeme věnovat celý červenec. A tak se můžete již druhého července těšit na portrét plemene, který ale bude opět pro svou rozsáhlost rozdělen do dvou dílů. Na ten druhý se pak budete moci těšit v druhé polovině měsíce července. Opět budou každý čtvrtek doprovázet toto plemeno rozhovory s chovateli a majiteli úspěšných jedinců a vy, pokud uvažujete právě o koupi puntíkatého štěstí, se na našich stránkách dozvíte ty největší zajímavosti a informace právě o něm. A pokud patříte mezi chovatele, kteří mají, či čekají štěňátka, nezapomeňte u nás inzerovat. Inzerát se pak promítne právě v atlasu plemene přímo u plemene dalmatin. Inzerce je ZDARMA!

Zazvonil zvonec...

...a dnešnímu úvodníku je konec. V červenci se budeme věnovat také zajímavým tématům z naší milované kynologie a opět se budeme těšit na vaše dotazy a náměty, kterých nám do redakce chodí opravdu požehnaně.

 

Krásné léto, milí čtenáři.

A chcete-li nás podpořit v naší práci, nezapomeňte naše články co nejvíce sdílet.

Děkujeme

 

Iveta Panýrková

panyrkova@ecanis.cz

redakce@ecanis.cz

 

Foto: archiv redakce, Nikola Kolářová - redakční fotografka

Kam dál ...