Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Ošetření na veterině i doma se vzájemnou důvěrou a pochopením? Jde to!

Měli jste na 22. října jiný program, kvůli kterému jste propásli seminář pořádaný pod hlavičkou Dogpower Education, tentokrát na téma ošetření se souhlasem? Pokud ano, nenechte si ujít alespoň naši reportáž, která vám přiblíží, jak tato neděle nabitá informacemi probíhala.


Ošetření na veterině i doma se vzájemnou důvěrou a pochopením? Jde to!
Simona Šimíčková 27.10.2023 2168x Reportáže

Seminář s názvem „Manipulace bez stresu: Nejen na veterině“ se konal v prostoru Impact Hub Praha D10. Přednášející veterinářka MVDr. Jana Radošovská a trenérka psů Radecha Spudilová se střídaly a doplňovaly, každá přednesla tři příspěvky k tématu ze své perspektivy.

Propojení znalostí z veteriny a tréninku vede ke snižování kritérií i stresu psa

Trenéři Lucia Kotianová a Jakub Slavík, kteří společně tvoří vzdělávací projekt Dogpower Education, vybrali jako téma jejich druhého semináře právě koncept ošetření se souhlasem. Ten je dle Kubových slov jedním ze základních pilířů force-free tréninku a zároveň nejužší spoluprací se psem, založenou na vzájemné důvěře a pochopení.

Ošetření na veterině i doma se vzájemnou důvěrou a pochopením? Jde to!

MVDr. Jana Radošovská je veterinární lékařkou působící na veterinární ambulanci Royalvet v Trnavě. Současně pod značkou Elza radí šíří osvětu v oblasti medicíny psů. Ve svých příspěvcích nám podrobně popsala, co je to stres, jak se u psa projevuje, jaký vliv z pohledu zdraví na psa má a s jakými nemocemi je pro jejich shodné symptomy často zaměňován. Osvětlila všem přítomným, s čím vším nepříjemným se pes na veterině může setkat a zároveň proč jsou tyto součásti prostředí veteriny, vyšetření či ošetření psa nezbytné a že je tudíž více než vhodné ho na ně připravit.  

Ošetření na veterině i doma se vzájemnou důvěrou a pochopením? Jde to!

Radecha Spudilová je dlouholetou trenérkou se zkušenostmi z veterinární praxe, specializující se na ošetření se souhlasem, jehož je také velkou propagátorkou. Poutavě a místy vtipně nám předala informace o tom, jak rozpoznat hladinu stresu u psa, jaké jsou základní stavební kameny ošetření se souhlasem a jak s nimi pracovat. Dostali jsme příležitost nahlédnout do jejího „toolboxu“ plného targetů a samofixačních pozic, šmrdlání a ředění kritérií při tréninku až na nepatrné částečky.

Koncept ošetření se souhlasem je jedním ze základních pilířů force-free tréninku!

Informace přednášejících z oborů veteriny a tréninku spolu souvisely, vzájemně se doplňovaly, byla z nich cítit souhra. Obě řečnice zdůraznily jako zásadní konto důvěry, které si u našeho pejska budujeme, a také vzájemný vztah. Probraly také postupy, ke kterým je někdy při ošetření třeba přistoupit, pokud zatím nemáme dostatečně natrénováno, zejména nedobrovolnou fixaci v některých pozicích nebo sedaci.

Obsah semináře byl maximálně praktický a užitečné poznatky si odnášeli zúčastnění pejskaři, trenéři i veterináři.

Profesionalita, přátelská atmosféra a pomoc útulku tvoří dokonalý seminář

Ošetření na veterině i doma se vzájemnou důvěrou a pochopením? Jde to!

Celodenní seminář utekl jako voda i díky jeho skvělé organizaci. Od začátku do konce se o jeho zajištění staral profesionálně vystupující personál.

Celý tým Dogpower Education pečoval o pohodlí účastníků po všech směrech. Skvěle ohlídali time management a rozložení příspěvků, času na dotazy a přestávek mezi nimi. Prostor Impact Hubu nám poskytl také komfort zvukový a vizuální, výběr byl pro takovouto akci ideální. Výborné a praktické z pohledu udržení energie a pozornosti bylo i občerstvení, které bylo zajištěno po celou dobu trvání akce.

Dodpower Education podporuje komunitu lidí, kteří stejně smýšlejí o welfare a tréninku nejen psů!

Ošetření na veterině i doma se vzájemnou důvěrou a pochopením? Jde to!

Přidanou hodnotou byla skvělá atmosféra, která celému dni vládla. Není divu, že v této akci spousta lidí spatřila příležitost vyrazit se vzdělat a zároveň se pobavit s přáteli. Většina těch, kdo přišli sami, se s někým známým setkali nebo navázali nové kontakty. Dodpower Education tak podporuje komunitu lidí, kteří stejně smýšlejí o welfare a tréninku nejen psů.

Přátelskou a srdečnou atmosféru podtrhla také sbírka pro útulek Voříškov, který je jedním z partnerů této akce, společně s internetovým časopisem eCanis a českým výrobcem produktů pro psy Tamer.

Jak nám během závěrečného poděkování prozradil Kuba Slavík, Dogpower Education již chystá další stejně skvělou vzdělávací akci. Tak je sledujte na sociálních sítích a nenechte si ujít příští příležitost setkat se, vzdělat se a pobavit se!  

 

Simona Šimíčková

Foto: Aneta Jungerová

www.instagram.com/elza.radi

www.instagram.com/radecha_cz

www.instagram.com/voriskov

https://www.instagram.com/tamer_cz

www.instagram.com/dogpower_cz

www.instagram.com/welfare_psu

www.instagram.com/kotianova.lucia

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...
    -->