Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Jde nám spíš o pacienta než o peníze!

Jsme rádi, že můžeme v našem týmu přivítat další veterinární lékařku, a to MVDr. Dagmar Minaříkovou! A vy naši milí čtenáři se už nyní můžete těšit na její příspěvky a bohaté zkušenosti z praxe. Na úvod jsme ale samozřejmě paní doktorku krátce vyzpovídali…


Jde nám spíš o pacienta než o peníze!
Michaela Weidnerová 19.9.2018 1435x Veterina

Také preferujete útulné a vlastně skoro domácí prostředí pro ošetření vašeho zvířete? Čekáte, až se otevřou dveře do ordinace a za nimi bude stát místo uspěchaného veterináře, který má na vás sotva deset minut, usměvavá a vstřícná paní doktorka? Tak to jste u MVDr. Dagmar Minaříkové na soukromé klinice v Jinočanech v těch nejlepších rukou…

Paní doktorko, velmi nás těší, že jste se rozhodla spolupracovat s naším magazínem. Mohla byste nám o sobě něco prozradit?

V naší rodině, co pamatuji, vždy byla nějaká zvířata… A když si naši v roce 1994 pořídili štěně amerického kokršpaněla, jak se posléze zjistilo z nepříliš kvalitní chovatelské stanice, bylo rozhodnuto. Trávili jsme s ním hodně času na veterině a měli jsme štěstí na skvělé doktory, kteří mi pak i v průběhu studia na univerzitě hodně pomáhali….

Máte sama doma nějaké zvíře?

Momentálně vlastním téměř dvanáctiletého staffbulla, britského kocoura a syn teď od dědy dovezl kotě. A příští týden ještě přibudou dvě felsumy. Jinak v ordinaci máme gekončíky a akvárium s rybkami a krevetkami.

Řadu let jste pracovala na velké renomované veterinární klinice, ale před třemi lety jste si otevřela vlastní praxi na okraji Prahy. Co vás vedlo k takovému rozhodnutí?

veterina Téměř jedenáct let v nemocnici…, to je spousta zkušeností a skvělá praxe. Ale postupem času jsem zjistila, že většina mých pacientů a i já sama preferuji klidnější prostředí a individuální přístup. Komunikace a klid jsou velmi důležité faktory ovlivňující kvalitu ošetření. Bez dobré komunikace nemůžete získat dostatek informací k pacientovi, k aktuálnímu zdravotnímu stavu, ale ani k jeho historii…

Určitě to musí být velká změna, ale na druhou stranu si je člověk svým vlastním pánem a takřka rodinné prostředí v malém útulném domečku také jistě stojí za to. Mám pravdu?

Ano, to máte…

Předpokládám, že se prioritně zabýváte péčí o psy a kočky. Ale co ostatní zvířata?

Ano, v naší ordinaci se zaměřujeme především na psy a kočky, nicméně jsme schopni ošetřit i drobné hlodavce.

Lidé někdy mají zbytečné obavy navštívit menší pracoviště, to vaše je však moderně zařízené a jste tím pádem schopná provést i celou řadu zákroků. S čím vším se na vás tedy majitelé zvířat mohou obracet?

veterina V naší ordinaci máme plně vybavený operační sál, laboratoř, rentgen i ultrazvuk.  A i díky dlouholetým zkušenostem z non stop pracoviště a záchranné služby jsme schopni kromě preventivních zákroků a ošetření/vyšetření provádět i stabilizaci a řešení akutních případů. Ty ale většinou následně odesíláme na hospitalizaci do nemocnice.

Je možné se s vámi domluvit třeba na asistenci při porodu, případně na jiném zásahu nebo zákroku v domě pacienta?

Individuálně tato možnost samozřejmě je, ale vše je vždy o čase a o domluvě. Máme ale výborné zkušenosti a spolupracujeme se záchrannou službou Pet Medic, kteří k pacientům vyjíždějí.

Co je pro vás při vaší práci asi nejtěžší?

Nejtěžší? Občas vás přepadne pocit zoufalství, že nejste Bůh a všemocná, že jsou prostě pacienti, kterým pomoci nedokážete, že ne všechny nemoci se dají vyléčit…

Vzpomněla byste si na nějaký případ nebo konkrétní zvíře, které vás chytlo za srdce?

Takových je mnoho. A vlastně většina mých pacientů…

Povězte mi na závěr, proč by majitelé zvířat měli chodit právě k vám? Zkuste je trochu nalákat.

Proč? Možná právě kvůli našemu přístupu. Pacienta totiž vítáme dřív než jeho majitele. Jsme sice menší ordinace, ale dobře vybavená. A také nám jde spíš o pacienta než o peníze. Tohle všechno vám ale určitě může říci každý veterinář…  Jen ať se majitelé přijdou přesvědčit sami, rádi se s nimi poznáme osobně…

veterina Foto: archiv MVDr. Minaříkové

http://veterina-jinocany.cz/

Kam dál ...