Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Jak perfektně zvládnout návštěvu veteriny?

Můj pes si nechce doma nechat vyčistit uši a o zubech ani nemluvě! A dostat ho u veterináře třeba na stůl nebo mu aplikovat injekci je doslova bojem „na život a na smrt“… Ale on je jinak hodný… Znáte to také a už nevíte, jak podobnou situaci řešit nebo kdo by vám s tím nějak pomohl? Možná by se vám tedy hodilo dozvědět se něco více o tréninku manipulace za pomocí pozitivní motivace. Více ale už na následujících řádcích!


Jak perfektně zvládnout návštěvu veteriny?

Návštěva veterinární kliniky je nedílnou součástí života se psem a ať chceme nebo nechceme, občas tam prostě musíme. Někdo to považuje za rutinní záležitost a jeho čtyřnohý parťák to zvládá naprosto v pohodě, jiný z toho má noční můru už tři dny dopředu, protože jeho pes na sebe nenechá sáhnout, je agresivní nebo se naopak hrozně bojí. V takovém případě se ošetření stává skoro nemožným a celý proces je nepříjemný pro všechny zúčastněné. To samé může nastat i v případě drobných domácích úkonů. Jak z toho všeho ven nebo spíš jak to nenechat dojít až tak daleko? Všechno je jen a jen o správném přístupu a také o efektivním tréninku. A právě z tohoto důvodu připravili trenéři Jakub Slavík a Lucia Kotiánová pod značkou Dogpower Education na toto téma naprosto luxusní živý seminář Manipulace bez stresu: Nejen na veterině“. A právě Jakuba jsme se zeptali na pár podrobností…

Jakube, prozraď nám na úvod, co v sobě skrývá název Dogpower Education?

Jak perfektně zvládnout návštěvu veteriny?

Dogpower Education jsem založil se záměrem pořádat offline akce, které mi v pocovidové době chyběly. Hodně vzdělávacích akcí se začalo pořádat online a já si moc přál, aby se lidé zase setkávali osobně. Naším cílem jsou semináře vynikající nejen obsahem, ale i zázemím a organizací. Semináře, které jsou současně i společenskou událostí, příležitostí setkat se přáteli a možností navázat nové kontakty.

Naším cílem jsou semináře vynikající nejen obsahem, ale i zázemím a organizací!

Jak jste se dali „dohromady“ s Lucií Kotiánovou a co vás vedlo k uspořádání tak jedinečného semináře, který je nyní před námi?

S Luckou se známe delší dobu. Úplně původně jsem ji oslovil s tím, jestli bych u ní nemohl online studovat welfare zvířat. Zaujalo mě, jak obsáhlý tento vědní obor je a také jak Lucka umí informace předat. Netrvalo dlouho a požádal jsem ji, jestli by se nechtěla stát řečníkem na prvním semináři. Přijala a na světlo světa vyšel vůbec první seminář pod hlavičkou Dogpower Education, a to Kynologie očima welfare. Seminář měl k naší radosti velký úspěch a zúčastnilo se ho šedesát lidí. Spolupráce s Lucií byla skvělá a postupně se z nás stali parťáci. Dnes pořádáme semináře společně, oba v roli organizátorů.

Na co všechno se mohou účastníci těšit?
      

Náš seminář „Manipulace bez stresu: Nejen na veterině“ je zaměřený na komplexní problematiku týkající se konceptu ošetření se souhlasem. Unikátní je tím, že na jednom pódiu vystoupí dvě řečnice hovořící na stejné téma, ale každá ze svého úhlu pohledu. Tyto přednášející pro posluchače propojí svět tréninku a veterinární praxe do jednoho celku. Radecha Spudilová, trenérka specializující se na ošetření se souhlasem, se zaměří na problematiku především z pohledu tréninku a domácí přípravy. MVDr. Jana Radošovská, veterinářka a autorka knihy „Elza radí: Skôr než prídeš k veterinárovi”, naopak nabídne pohled přímo z veterinární praxe včetně nejdůležitějších domácích úkonů, které není radno podcenit. Seminář je vhodný pro laickou veřejnost, trenéry psů i veterinární pracovníky.

Náš seminář „Manipulace bez stresu: Nejen na veterině“ je zaměřený na komplexní problematiku týkající se konceptu ošetření se souhlasem!

Výběr přednášejících je více než hvězdný. Mohl bys s nimi naše čtenáře krátce seznámit?

Představit naše řečnice krátce bude trošku složité, ale pokusím se o to. Radka Spudilová je dlouholetou trenérkou se zkušenostmi z veterinární praxe a zároveň je velkou propagátorkou konceptu ošetření se souhlasem. MVDr. Jana Radošovská je veterinární lékařkou působící na veterinární ambulanci Royalvet v Trnavě. Krom toho pod značkou Elza radí šíří osvětu v oblasti medicíny psů. Určitě bych čtenářům doporučil prokliknout se na propozice semináře (https://www.facebook.com/events/807183541089182), kde najdou jejich detailnější představení.

Proč je vlastně tak důležité, aby si majitel psa osvojil právě tyto dovednosti?

Jak perfektně zvládnout návštěvu veteriny?

Tréninkový koncept ošetření se souhlasem je ve své podstatě přípravou zvířete na všemožná vyšetření a veterinární úkony, jako je například odběr krve nebo očkovaní, ale i běžné úkony, jako vyčesávaní nebo stříhání drápků. Ty mohou pro mnoho lidí vypadat banálně, ale u psů můžou vyvolávat agresivitu, strach apod. Celé je to založené na dobrovolné spolupráci ze strany zvířete. Záměrně píšu zvířete, protože tento koncept se nepoužívá jen u psů, ale třeba i u nedomestikovaných zvířat chovaných v zajetí. Ono je totiž těžké zalehnout gorilu, když jí chceš odebrat krev. Vystihnout v pár řádcích, proč by si majitel měl osvojit tyto dovednosti, je těžké, protože by to vydalo na celý článek. Pro mě je to ta nejužší spolupráce se psem, založená na vzájemné důvěře a pochopení.

Je možné přijít na místo i se psem?

Tento seminář je bez psů. Čtyřnohé kamarády tentokrát necháme odpočívat doma.

Napadá tě ještě něco zajímavého, co by bylo fajn sdělit takto do éteru?

V současné době dostáváme hodně dotazů, kdy budeme akci opakovat. Většinou proto, že lidé nemůžou dorazit, ale téma semináře je láká. Každý náš seminář je originální, a proto je také každý další na jiné téma. Je velice nepravděpodobné, že tento konkrétní seminář budeme opakovat a všem bych doporučil ho nepropásnout. Věřte, že to bude stát za to, tyto dvě skvělé řečnice na jednom pódiu už asi neuvidíte.        

Pokusil by ses na závěr nějak osobně na tuto akci pozvat ty, kteří třeba ještě váhají?

Neváhejte!

Kubo, díky moc za hezké povídání i detaily k semináři. My v redakci už se neděle 22. října nemůžeme dočkat a těšíme se, s kým se na místě potkáme.

 

Michaela Weidnerová

Foto: archiv Jakuba Slavíka a Dogpower Education, Kristina Kunclová

https://www.facebook.com/events/807183541089182

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->