Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Jak na Silvestra

A je to zde! Budeme zase o rok starší, ale co hůře, našim čtyřnohým miláčkům se bude opět vařit v jejich chlupatých hlavičkách. Již za pár dní nás čekají vůbec nehlučnější oslavy, a čím veseleji vítáme nový rok my, tím méně nadšeně a s abnormálním stresem ho prožívají naši psí parťáci. Co bychom pro ně mohli udělat, aby to v rámci možností nějak zvládli?


Jak na Silvestra
Pavla Dorničová 29.12.2018 5310x ZajímavostiZima, Vánoce a Silvestr 2019

Blíží se období, které často již předem děsí majitele psů (i jiných zvířat). Období bujarých oslav spojených s odpalováním petard a ohňostroji, se kterými je spojen příchod nového roku. Jak na to, abychom ho s našimi parťáky prožili a přežili co nejlépe a pokud možno bez stresu?

Důležitá je příprava během celého roku, pokud je to možné. Postupně zvykat psa na ruch a zvuky různého typu, citlivě a s rozmyslem, s ohledem na jeho zkušenosti a nervovou soustavu. K dostání jsou i nahrávky různých zvuků – petardy, sirény, bouřka apod. Některé psy je možné pomocí těchto nahrávek, jejichž hlasitost se postupně zvyšuje, na tyto situace alespoň trochu připravit.

Nyní už se to ale blíží. Co můžeme udělat?

Jak na Silvestra
  • Zmizet na Silvestra (nejlépe na celé období od Vánoc do Nového roku) do lůna přírody, daleko od civilizace. Má to své kouzlo a pes to jistě ocení.
  • Pokud máte možnost, vybrat pobyt mimo město nebo mimo vyhlášená horská centra, kde by měla být intenzita oslav alespoň trochu menší, než ve velkých městech.
  • Jste-li v místech, kde se více slaví, využijte na vyvenčení brzké večerní hodiny a pak až déle po půlnoci, kdy již největší veselí utichne.
  • Psa v každém případě veďte na vodítku a tak, aby se nemohl vytrhnout nebo vyvléknout, kdyby se vyděsil.
  • Doma umožněte psovi, aby si sám vybral nejklidnější místo, které mu bude vyhovovat.
  • Nechte puštěnou nahlas televizi, zakryjte okna.
  • Je-li ochotný komunikovat, psa bavte a hrajte si s ním.
  • Po poradě s odborníky můžete zkusit využití aromaterapie nebo Bachových květových esencí či dalších přírodních prostředků, objevují se i dobré zkušenosti s využitím uklidňujících TTouch dotyků a bandáže (body wrap). Na dotyky a bandáže je však třeba psa předem připravit.
  • Pokud je pes opravdu ve velkém stresu, můžete se dopředu poradit s veterinářem o správném využití uklidňujících prostředků, ale opatrně! Některé mají nevhodné účinky, kdy psa zklidní fyzicky, ale nikoliv psychicky.

Přejeme prožití oslav pokud možno v klidu a hlavně v dobré náladě.

Foto: archiv redakce

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->