Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Držme palce, snad to vyjde – Studénka 2021

Také fandíte již tradičnímu a velmi oblíbenému závodu ve Studénce? Pak jistě budete souhlasit, že na tomto klání startující dvojice opravdu nedostanou nic zadarmo. A my si vás sem opět po delší odmlce dovolujeme co nejsrdečněji pozvat!


Držme palce, snad to vyjde – Studénka 2021

Již pravidelně vám přinášíme články a online reportáže z Obranářského speciálu ve Studénce. Loni nám tuto překrásnou akci přerušil lockdown a letos se to snad opět podaří zrealizovat v plné parádě. Budeme vycházet z toho, že se na podzim prostě jede, a tak si nezapomeňte udělat poznámku ve svém diáři, aby vám z toho nic neuteklo. A startovat se bude 15. října.

Něco málo o historii

Letos nás čeká již sedmadvacátý ročník této báječné akce. První ročník se konal v roce 1994 a byl původně určený pouze pro služební psy. Toto pravidlo je dnes již naštěstí minulostí.

Víte, že?

Například poslední ročník, který se uskutečnil v roce 2019, vyhrála civilní závodnice se svým psem BOM Airbourne Gracious Support? Jejich výkon byl naprosto nepřekonatelný a o této dvojici je na podobných závodech velmi často slyšet.

Hlavním cílem soutěže je dát příležitost služebním psovodům srovnat si úroveň vycvičenosti svých psů a možnost vyzkoušet si je v náročných situacích maximálně přiblížených reálnému životu ve službě.

Něco málo o závodu

Držme palce, snad to vyjde – Studénka 2021

Závod pořádá již tradičně Sportovní klub policie Ostrava, jehož oddíl kynologie sídí ve městě Studénka, ředitelem závodu je plk. Mgr. Petr Kozák. Tato soutěž je pravidelně podpořena záštitou ředitele Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje.  Poslušnost proběhne již tradičně podle zkušebního řádu ZVV1. Pak na nás čeká celkem devět disciplín z obrany, které mají opravdu za úkol bezvadně prověřit nejen psa, ale také samotného psovoda.

Co čeká na závodníky?

Držme palce, snad to vyjde – Studénka 2021

Tato skvělá soutěž začne již v pátek večer po setmění, kdy si závodníci změří své síly při nočních pracích. Prvním nočním cvikem je zadržení pachatele asi na 50 metrů v prostoru se ztíženou viditelností. A druhou krapet náročnější disciplínou je zadržení pachatele, který se snaží vyhnout střetu se psem. A to vše v noci za tmy. Tím veškerá práce v pátek končí. Závodníci nakrmí a uloží své psy a mohou se věnovat zábavě, kterou pro ně a diváky již tradičně ve Studénce připravili. Samotná soutěž pak pokračuje v sobotu, kdy jak na závodníky, tak i na diváky čeká opravdu náročné klání. Podrobný popis propozic však naleznete na stránkách webu závodu: https://www.obranarsky-special.cz/propozice-souteze-2018.

Kdy, kde, jak...?

 

27. ročník obranářského speciálu SKP Ostrava

Kdy: 15. – 16. října 2021

Kde: Studénka, konec ulice Polská,

          areál Radar, cvičiště oddílu

          kynologie SKP Ostrava ve Studence

Prezentace: 15. 10. od 17.00 hod.

Zahájení závodu: 15. 10. od 18.00 hod.

Uzávěrka přihlášek: Rozhoduje poštovní razítko ze dne 11. 10. 2021, elektronicky se lze přihlásit do půlnoci dne 12. 10. 2021, počet startujících je omezen, termín uzávěrky je závazný! Pozor! V případě vyčerpání kapacity soutěže však pořadatel příjem přihlášek ihned zastaví, tedy ještě před vyhlášenou uzávěrkou.

Jak se přihlásit:

Poštou – Pavlína Kozáková, Malá strana 261, 742 13  Studénka

Elektronicky - https://www.obranarsky-special.cz/registrace-2018

Kontakt: Petr Kozák, +420605790975, +420602647429, petr.kozak@pcr.cz    
pk242902@gmail.com 
www.kynologie-studenka.cz
www.obranarsky-special.cz

Závěrem...

Držme palce, snad to vyjde – Studénka 2021

Jediné, co vám můžeme jako pravidelní návštěvníci tohoto pěkného závodu říci, je, že to rozhodně stojí za to. Ostatně mnozí za tímto víkendem jedou i více jak 300 km a to už mluví samo za sebe. Neváhejte, startovní listina se brzy naplní!

Kam dál ...