Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Dovolená v Beskydech

Možná to také znáte. Trénujete a trénujete, připravujete se poctivě na zkoušku, jenže váš pes si v den „D“ usmyslí, že bude vše prostě jinak!


Dovolená v Beskydech
Lýdie Šnevajsová 31.12.2018 1926x Silvestr 2018

Zažili jste to třeba na zkoušce, na závodech nebo jinde také? Podělte se s námi o svůj zážitek a zasmějme se společně aneb Jak mne můj pes „vypekl“ potřetí…

Sbalit sebe.

Sbalit manžela.

Sbalit psa.

Zní to pohodově?

„Miláčku, nestresuj,“ odpoví manžel rozvalený na pohovce s mastnou pusou od rychlého oběda, který měl za úkol uvařit v den odjezdu. S výběrem jídla tedy opravdu nepřekvapil. Ještě se pochlubil, že grilované kuře koupil v akci. Nestresuji. Vůbec ne. Vždyť sraz s přáteli jsme měli teprve před půl hodinou na benzince vzdálené třicet kilometrů od našeho města.

„Nechej mi tu půlku kuřete na stole,“ oznámím v naprosté pohodě a přemýšlím, jestli je možnost se udusit na Balardově vodítku. „Tak já to jdu naložit na auta.“ Hrdinský čin! S úlevou si pomyslím, že v tom nejsem sama a vděčně po manželovi kouknu a podávám mu kousek kabanosu jako odměnu. Balard si naštěstí nevšiml, že má v pamlscích velmi silného soupeře. Blížím se k mému obědu s vidinou brzkého utlumení bouracích akcí v mém žaludku.

Telefon. Super. Kde jen je? Odháním psa, který se mi staženým ocasem (jednou jsme ho sebou nevzali a dovolili jsme si odjet na dva dny pryč) motá pod nohama a pátrá po něčem, co by alespoň trochu připomínalo fakt, že tentokrát jede s námi. Ty dvě sbalené krosny s jeho věcmi nevidí? Našla jsem telefon. Klasika. V koupelně pod kulmofenem. Pokládám telefon (ne, opravdu v tuto chvíli nemám zájem o předplatné „Zahrádkáři v akci“) a rychlostí, kterou by mi záviděli i mistři F1, se řítím za vůní grilovacího koření a křupavé kůrčičky.

Vidím chleba. Vidím kyselý okurek. A vidím Balarda. Jeho pohled jasně naznačuje, že ON je ve všem zcela nevinně s pohledem: „Kuře? Jaký kuře?"

Mého psího miláčka jsem bohužel nezastihla při činu, tak jako správný pejskař jsem uklidila prázdný talíř a zahnala jsem pomyšlení, že mu narvu hlavu do krku a s loveckým pudem najdu alespoň kousek toho voňavého masíčka, vzala za škraň okurku, zajedla ji chlebem a usedla vedle manžela do auta. Koupím si bagetu na benzince.

PS: Nezbytné věci, jako jsou kartáček na zuby, spodní prádlo a miska pro Balarda zůstaly ležet na chodbě.

PS2: Před Rožnovem se Balard poblil.

PS3: A hádejte, kdo to uklízel!

Foto: Lýdie Šnevajsová a Belgický ovčák malinois Balard z Granitové zahrady

Doporučujeme z našeho e-shopu
Legendy československé kynologie
Skladem
ZB000002
od 129
Novinka
Sušené krůtí krky
ZB000462
od 20
Novinka
Sušené hovězí plíce
ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce
ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Vyberte barvu
Obojek SOFTY
ZB000096
od 0
Kam dál ...