Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Dovolená v Beskydech

Možná to také znáte. Trénujete a trénujete, připravujete se poctivě na zkoušku, jenže váš pes si v den „D“ usmyslí, že bude vše prostě jinak!


Dovolená v Beskydech
Lýdie Šnevajsová 31.12.2018 1285x Silvestr 2018

Zažili jste to třeba na zkoušce, na závodech nebo jinde také? Podělte se s námi o svůj zážitek a zasmějme se společně aneb Jak mne můj pes „vypekl“ potřetí…

Sbalit sebe.

Sbalit manžela.

Sbalit psa.

Zní to pohodově?

„Miláčku, nestresuj,“ odpoví manžel rozvalený na pohovce s mastnou pusou od rychlého oběda, který měl za úkol uvařit v den odjezdu. S výběrem jídla tedy opravdu nepřekvapil. Ještě se pochlubil, že grilované kuře koupil v akci. Nestresuji. Vůbec ne. Vždyť sraz s přáteli jsme měli teprve před půl hodinou na benzince vzdálené třicet kilometrů od našeho města.

„Nechej mi tu půlku kuřete na stole,“ oznámím v naprosté pohodě a přemýšlím, jestli je možnost se udusit na Balardově vodítku. „Tak já to jdu naložit na auta.“ Hrdinský čin! S úlevou si pomyslím, že v tom nejsem sama a vděčně po manželovi kouknu a podávám mu kousek kabanosu jako odměnu. Balard si naštěstí nevšiml, že má v pamlscích velmi silného soupeře. Blížím se k mému obědu s vidinou brzkého utlumení bouracích akcí v mém žaludku.

Telefon. Super. Kde jen je? Odháním psa, který se mi staženým ocasem (jednou jsme ho sebou nevzali a dovolili jsme si odjet na dva dny pryč) motá pod nohama a pátrá po něčem, co by alespoň trochu připomínalo fakt, že tentokrát jede s námi. Ty dvě sbalené krosny s jeho věcmi nevidí? Našla jsem telefon. Klasika. V koupelně pod kulmofenem. Pokládám telefon (ne, opravdu v tuto chvíli nemám zájem o předplatné „Zahrádkáři v akci“) a rychlostí, kterou by mi záviděli i mistři F1, se řítím za vůní grilovacího koření a křupavé kůrčičky.

Vidím chleba. Vidím kyselý okurek. A vidím Balarda. Jeho pohled jasně naznačuje, že ON je ve všem zcela nevinně s pohledem: „Kuře? Jaký kuře?"

Mého psího miláčka jsem bohužel nezastihla při činu, tak jako správný pejskař jsem uklidila prázdný talíř a zahnala jsem pomyšlení, že mu narvu hlavu do krku a s loveckým pudem najdu alespoň kousek toho voňavého masíčka, vzala za škraň okurku, zajedla ji chlebem a usedla vedle manžela do auta. Koupím si bagetu na benzince.

PS: Nezbytné věci, jako jsou kartáček na zuby, spodní prádlo a miska pro Balarda zůstaly ležet na chodbě.

PS2: Před Rožnovem se Balard poblil.

PS3: A hádejte, kdo to uklízel!

Foto: Lýdie Šnevajsová a Belgický ovčák malinois Balard z Granitové zahrady

Kam dál ...