Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

SVS objevila při kontrole u chovatele na Šumpersku množírnu psů

Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) z Olomouckého kraje objevili při kontrole provedené na základě obdrženého podnětu u chovatele v obci Rapotín na Šumpersku množírnu psů. Ve zcela nevhodných podmínkách zde dotyčný choval nejméně 36 psů z toho 12 štěňat. Jednalo se o jedince plemene šarpej, jeho křížence a také křížence boloňského psíka.


Datum: 10.8.2022 | Zhlédnuto: 225x

Psi v chovu byli nesocializovaní, vystrašení a bázliví. Zalézali do úkrytů a jejich přesný počet neznal ani sám chovatel. Téměř všichni psi trpěli dermatitidou, někteří měli ztrátu osrstění, lysá místa, chronické změny na kůži a výtoky z očí. Psi byli chováni v domě a venkovních prostorech plných předmětů, o které se mohli poranit či je pozřít.

U 17 psů starších 6 měsíců chovatel nedoložil platnou vakcinaci  proti vzteklině. 12 psů nebylo označeno čipem. Chovatel neplnil ani další povinnosti vyplývající z legislativy. Neměl chov nahlášený, přestože se v něm nacházely více než tři feny, nevedl ani tzv. evidenční listy vrhů.

SVS podala na obec s rozšířenou působností (Šumperk) návrh na zvláštní opatření (odebrání všech psů v chovu a jejich umístění do náhradní péče). Zároveň podala Polici České republiky oznámení pro podezření z trestného činu týrání zvířat.

 

Petr Vorlíček

tiskový mluvčí SVS


Aktuality

Nenechte si ujít Sympozium Pes a právo!

Znáte odpovědi na většinu právních otázek týkajících se kynologie?
28.9.2022 17:49

Soutěžte o krmivo Brit Care Dog Hair & Skin!

Soutěž na září.
1.9.2022 00:00

Soutěžte o pamlsky Let´s Bite Chewbones!

I tento měsíc jsme pro vás připravili soutěž ve spolupráci s českou značkou krmiv pro domácí mazlíčky Brit.
1.8.2022 00:00

Legendy československé kynologie...

Oblíbená rubrika, kde vám představujeme opravdové žijící i již nežijící osobnosti naší milované pejskařiny.
1.7.2022 22:01

... přejít na aktuality