Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Den záchranného psa

Datum: 26.4.2020 | Zhlédnuto: 391x

Vážení příznivci záchranných psů,

 

na den 26. dubna připadá svátek těchto psů jako „Den záchranného psa“. Tato idea vzešla v život s panem Dr. Wolfgangem Zörnerem, tehdejším prezidentem IRO (Mezinárodní organizace záchranných psů), kdy byl v jejím čele jako prezident.

Tento datum se ujal jako svátek záchranářů a ve všech organizacích a kontinentech se dělaly různé akce na počest tohoto dne.

Svaz záchranných brigád kynologů nebyl výjimkou. Pořádaly se ukázky pro veřejnost, zkoušky, přednášky, vše proto, aby se práce záchranných psů prezentovala pro veřejnost.

Letošní rok je jiný. Vzpomeňte proto na den záchranného psa aspoň tak, že budeme věřit, že situace ohledně pandemie jednou pomine a my se opět vrátíme ke všemu, co nás baví a přináší užitek.

 

Oslavme tedy aspoň Den záchranného psa tím, že popřejeme všem, aby přestáli tuto situaci ve zdraví a se svými psy i v jiný den než 26. dubna ukázali, že jsou tým, kdy ten pes má v týmu psovod /pes svou velkou nezastupitelnou úlohu.

Slibme si, že oslavíme v roce příštím tento den tak, abychom prezentovali záchranářskou kynologii v tom nejlepším světle.

 

 

Ing. Helena Šabatová

Prezident SZBK ČR z.s.Aktuality

Gratulujeme výhercům našich listopadových soutěží!

Zajímá vás, kdo u nás vyhrál tentokrát?
V listopadu proběhly na eCanis hned tři pěkné soutěže o atraktivní ceny, ve kterých jsme ze všech zúčastněných vylosovali tyto šťastné výherce:
1.12.2020 18:56

... přejít na aktuality