Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Český tým získal zlato na Mistrovství světa ve sportovní kynologii!

Světová špička ve sportovní kynologii a její příznivci opanovali sportovní areál Pod Lipou v Roudnici nad Labem. Po tříleté vynucené přestávce se tu pod záštitou starosty města Františka Padělka kontal jubilejní 30. ročník Mistrovství světa ve sportovní kynologii.


Datum: 14.9.2022 | Zhlédnuto: 129x

. Zúčastnili se ho psi všech plemen, celkem 146 závodníků, Českou republiku reprezentovalo osm z nich. Generálním sponzorem soutěže a speciálně českého týmu byla oblíbená česká značka Brit. Mistrovství týmů velkolepě ovládli čeští závodníci, kteří navázali na letité úspěchy tuzemských kynologů a bodovali i naši jednotlivci.

Se svými čtyřnohými závodníky se na dohled Řípu sjeli soutěžící ze 35 zemí světa, mimo jiné až z Japonska, Mexika, Spojených států, Brazílie nebo Ázerbajdžánu. Svoje dovednosti předvedli psi ve třech disciplínách – poslušnosti, obraně a stopování. Soutěžilo se v týmech i za jednotlivce.

V týmech a v obraně jsou Češi mistry

A právě v soutěži týmů se Češi stali mistry! Na nejvyšší stupeň vítězů vystoupil i Martin Slovák, který díky perfektnímu výkonu jeho psa se jménem Cane Codi-Fin vyhrál obrany. Ty patří mezi divácky nejatraktivnější podívanou a o tu v případě Martina Slováka nouze nebyla. Od rozhodčího si také vysloužili krásných (a podle organizátorů až neuvěřitelných) 97 bodů a sklidili veliké nadšení diváků. Jen o fous této charismatické dvojici unikly stupně vítězů i v jednotlivcích, kde se umístili na čtvrtém místě. Další tři čeští závodníci se pak za podpory domácího publika umístili v první dvacítce. Určitě stojí za to zmínit jejich jména, byla to na 11. místě Kateřina Müller se svým psem Be Eddy de Fontemordant, na 15. příčce Adam Holeksa s fenkou One Devil von der Herdergang a devatenáctý se umístil Vít Glisník s Wow Vikar.

Celkovému umístění kralovala Ukrajina

První místo z kompletních výsledků všech soutěží putuje na Ukrajinu – získala ho Viktoriia Bezus a Camino Brillante Blick, druhá příčka patří Francii, kterou reprezentoval Eric Lapointe a Orsus des pas des Betes a bronz oslavil Slovák Matúš Balun se psem Bono Extreme Arakon Land.

Atmosféru svátku kynologů si užili jak soutěžící, tak diváci, kterým počasí až na občasné přeháňky přálo. Zájem byl také o stánky kynologickou tématikou, nechyběla samozřejmě prezentace produktů firmy Brit, ostatně jméno hlavního sponzora potkávali návštěvníci i na čepicích, tričkách a mikinách pořadatelů.


VAFO PRAHA s.r.o. | Web: www.krmivo-brit.cz │ Facebook: www.fb.com/brit/

VAFO PRAHA s.r.o. je český výrobce krmiv – rodinná společnost zabývající se výrobou, vývojem a distribucí krmiv od roku 1994. Krmiva značky Brit se vyváží do 70 zemí Evropy a světa. Výroba aktuálně probíhá ve 4 továrnách – v Chrášťanech, Chelčicích, Chotovinách a ve Velkém Ratmírově. Na domácím trhu zaujímá Brit pozici lídra v oblasti pet food na neorganizovaném trhu. Vývoj krmiv Brit probíhá na základě dlouholeté zkušenosti a znalosti zdravé výživy psů a koček s maximálním ohledem na jejich zdraví a prospěch. Profesionálové, kteří zodpovídají za vývoj krmiv Brit, jsou chovateli či majiteli psů. Brit úzce spolupracuje s odborníky z oboru s cílem vyrábět krmiva, jež splňují i ty nejnáročnější požadavky na kvalitu. Současně je Brit hrdým partnerem centra Helppes pro výcvik asistenčních psů a canisterapeutické organizace Aura Canis. Dále sponzoruje mezinárodní výstavy psů a koček pořádané v České republice, sportovní kynologii a jiné psí sporty.


Aktuality

Nenechte si ujít Sympozium Pes a právo!

Znáte odpovědi na většinu právních otázek týkajících se kynologie?
28.9.2022 17:49

Soutěžte o krmivo Brit Care Dog Hair & Skin!

Soutěž na září.
1.9.2022 00:00

Soutěžte o pamlsky Let´s Bite Chewbones!

I tento měsíc jsme pro vás připravili soutěž ve spolupráci s českou značkou krmiv pro domácí mazlíčky Brit.
1.8.2022 00:00

Legendy československé kynologie...

Oblíbená rubrika, kde vám představujeme opravdové žijící i již nežijící osobnosti naší milované pejskařiny.
1.7.2022 22:01

... přejít na aktuality