Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Odčervení psa

Zbavení psa vnitřních parazitů.

Jedná se o úkon, který chovatel psů pravidelně vykonává, a to nejrůznějšími přípravky dle doporučení veterináře. Začervení totiž může způsobit různá závažná onemocnění.

Antiparazitika existují ve formě pasty, tablet nebo kapiček.

Jak odčervovat?

Štěnata se rodí zpravidla již infikována škrkavkami, a tudíž se odčervují ještě u chovatele. Poprvé je to ve čtrnácti dnech věku a poté ještě dvakrát vždy po dvou týdnech. Následně pak jedenkrát za měsíc až do věku půl roku a do roka ještě potom jedenkrát za tři měsíce.

Dospělého psa není třeba preventivně odčervovat za předpokladu, že majitel nechá alespoň jedenkrát za půl roku v odborné veterinární laboratoři provést vyšetření trusu a to je shledáno jako negativní. V případě pozitivního výsledku je nutné provést odčervení dle pokynů veterináře.

  


Někdo to rád horké

SOUTĚŽ O BRIT FUNKČNÍ PAMLSKY PRO PSY

I tento měsíc jsme si pro vás připravili soutěž ve spolupráci se značkou krmiv pro domácí mazlíčky Brit. Tentokrát můžete vyhrát funkční pamlsky pro psy.

Soutěž o konzervy pro psy Brit Fresh

Také tento měsíc jsme si pro vás připravili soutěž ve spolupráci se značkou krmiv pro domácí mazlíčky Brit. Tentokrát můžete vyhrát balíček Brit Fresh konzerv pro psy.

... přejít na aktuality