Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Vnější útlum

Vnější útlum patří mezi nepodmíněné útlumy a objevuje se tam, kde je pozornost psa odvedena silným podnětem z vnějšku.

Jako příklad může posloužit již zmiňovaná situace s kočkou. Pokud půjde o psa teprve v začátcích výcviku, bude pro něj kočka pravděpodobně daleko důležitější. Upoutá veškerou jeho pozornost a pes již nebude schopen se na výcvik soustředit. Pokud se toto stane, je lepší, nechat psa chvíli v klidu a k výcviku se vrátit později, až bude zase schopen soustředění. Naopak pokud půjde o již dobře vycvičeného psa, po kočce se možná ani nepodívá, nebo podívá ale hned bude schopen se vrátit k původní činnosti. Pokud půjde o psa, který již povely dobře zná a je zvyklí pracovat občas i v rušnějším prostředí, bude mít možná tendence vyrazit za kočkou, po našem zadržení ale bude možné vrátit se k práci. Je ale potřeba počítat s tím, že soustředění psa už nebude takové, jako před objevením se kočky. Ve všech případech je k vymizení vnějšího útlumu ale nutné odstranit podnět, který tento útlum vyvolal - kočku.

 


Někdo to rád horké

SOUTĚŽ O BRIT FUNKČNÍ PAMLSKY PRO PSY

I tento měsíc jsme si pro vás připravili soutěž ve spolupráci se značkou krmiv pro domácí mazlíčky Brit. Tentokrát můžete vyhrát funkční pamlsky pro psy.

Soutěž o konzervy pro psy Brit Fresh

Také tento měsíc jsme si pro vás připravili soutěž ve spolupráci se značkou krmiv pro domácí mazlíčky Brit. Tentokrát můžete vyhrát balíček Brit Fresh konzerv pro psy.

... přejít na aktuality