Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Ochranný útlum

Ochranný útlum patří mezi nepodmíněné útlumy a objevuje se ve chvíli, kdy na psa působí příliš silné podněty nebo silné podněty trvající příliš dlouho.

Centrální nervová soustava je přetížena a aby nedošlo k jejímu poškození, dojde k útlumu a pes přestává reagovat na tyto i jiné podněty. V takovém případě není možné vytvářet podmíněný reflex a je potřeba nechat psa v klidu odpočinout a příště se ve výcviku takovým situacím vyhnout.  Ochranný útlum se nám může objevit při použití příliš silných podnětů, jako je křik či trhání vodítkem, při vypracování stopy pro psa příliš náročné a neodpovídající jeho výcviku, nebo také při dlouhém opakování jednoho nebo více stále stejných povelů.

 

 


Někdo to rád horké

SOUTĚŽ O BRIT FUNKČNÍ PAMLSKY PRO PSY

I tento měsíc jsme si pro vás připravili soutěž ve spolupráci se značkou krmiv pro domácí mazlíčky Brit. Tentokrát můžete vyhrát funkční pamlsky pro psy.

Soutěž o konzervy pro psy Brit Fresh

Také tento měsíc jsme si pro vás připravili soutěž ve spolupráci se značkou krmiv pro domácí mazlíčky Brit. Tentokrát můžete vyhrát balíček Brit Fresh konzerv pro psy.

... přejít na aktuality