Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

O akci - Obranářský speciál SKP Ostrava Studénka 2022

Poslušnost

Cviky poslušnosti se budou provádět dle platného NZŘ ZVV 1. Pořadatel si vyhrazuje právo použít specifické překážky a použít úpravu v případě „tvrdosti zákona“ ve směru k praktickému využití služebních psů

Bodování: 100 bodů

Obrana

 Zadržení prchající osoby v noční době

Zadržení pachatele asi na 50 m v prostoru se ztíženou viditelností v noční době, pes musí pachatele zadržet v určeném prostoru, jinak není možno psovi započítat body. Pouštění se zde nehodnotí.

Bodování: 50 bodů

Zadržení osoby, která se snaží vyhnout se, střetu se psem

Zadržení pachatele asi na 50 m v prostoru se ztíženou viditelností v  noční době, figurant se bude snažit o to, aby se na poslední chvíli vyhnul střetu se psem. Pachatel bude před zákusem čelem ke psu a pohybovat se může v úzkém prostoru okolo sebe. Pouštění se zde nehodnotí.

Bodování: 50 bodů

Revír v terénu

Během výkonu celé disciplíny má pes pevně upevněn náhubek! Psovod dostane za úkol se psem prozkoumat daný úsek terénu, ve kterém se nacházejí dva pachatelé. Psovod se pohybuje pouze ve vymezeném prostoru. Pes musí jasným a zřetelným způsobem, ihned po nalezení, pachatele označit. Časový limit na vyhledání bude stanoven na místě. Po označení psovod přichází ke psu a provádí prohlídku s výslechem pachatelů. Přitom bude jedním z pachatelů napaden. Pes musí ihned tvrdě zakročit proti tomuto pachateli a následně musí zákrokem co nejvíce zabránit druhému pachateli v jeho útěku. První pachatel se považuje za zajištěného a psovod se vydává za psem. Zákrokem proti druhému pachateli cvik končí.

Bodování: označení – 20 bodů, 1. pachatel – 15 bodů, 2. pachatel – 15 bodů

Celkem – 50 bodů

 Revír v objektu

Pes s náhubkem musí vyhledat pachatele v objektu a ihned ho jasným a zřetelným způsobem označit. Psovod zůstává na místě! Na pokyn rozhodčího jde psovod ke psu a doprovodem  pachatele k rozhodčímu ukončí cvik. Časový limit pro vyhledání bude upřesněn před závodem s ohledem na prostor, v němž bude disciplína probíhat. Během výkonu celé disciplíny má pes pevně upevněn náhubek!

Bodování: označení – 50 bodů. Celkem: 50 bodů

 Přepad při pochůzce

Psovod se psem bez náhubku prochází objekt, nebo terén a přitom bude napaden. Pes musí okamžitě zákusem do ochranného oděvu útok odrazit. Psovod pouští vodítko! Figurant bude mít pod oděvem ochrannou manžetu nebo ringový oblek. Pouštění se zde nehodnotí.

Bodování: 50 bodů

Likvidace výtržnosti

Psovod vejde do prostoru, ve kterém lidé tropí výtržnost, aby tam obnovil pořádek, avšak jeden z nich psovoda napadne. Pes musí ihned útok odrazit zákusem do ochranného oděvu. Figurant bude mít pod oděvem ochrannou manžetu nebo ringový oblek. Psovod po útoku figuranta pouští vodítko! 

Bodování: Zákrok - 40 bodů, pouštění - 10 bodů

Zadržení prchající osoby

Zadržení se provádí asi na 150 m. Před zákusem figurant odhazuje nějakou oděvní součást. Figurant bude oblečen do ringového obleku. U tohoto cviku je zvlášť hodnoceno pouštění. Psovod se vydává za psem ihned po jeho vypuštění.

Bodování: Zadržení – 40 bodů, pouštění – 10 bodů

Kontrolní zadržení – protiútok

Zadržení asi na 150 m, před zákusem zazní 2 výstřely ráže 9 mm. Figurant bude oblečen do ringového obleku. U tohoto cviku se hodnotí zvlášť pouštění. Psovod se vydává za psem ihned po jeho vypuštění.

Bodování: Zadržení – 40, pouštění – 10

Blokování osoby – nepovinná disciplína, účast v disciplíně bude ohodnocena samostatnou cenou, cenu získá ten závodník, který získá nejvyšší součet bodů z disciplín 2.7. + 2.8. + 2.9.

Účelem cviku je zadržet osobu, která se v době, kdy ji pronásleduje pes, svým chováním jednoznačně vzdává, odhodí zbraň, zůstane bez hnutí stát s rukama složenýma u těla a je ochotna se podřídit požadavkům zasahujícího psovoda. Od psa je požadováno, aby tuto osobu blokoval na místě, na němž se osoba zastavila až do příchodu psovoda. Zadržení se provádí asi na 150 m, figurant se zastavuje v době, kdy pes dosáhl přibližně poloviny vzdálenosti. Psovod se za psem vydává ihned po jeho vypuštění. Poté co se pachatel vzdal, může psovod povelem velet psovi, aby přerušil zadržení.  Psovod si po příchodu k figurantovi psa odvolá stejným způsobem jaký je popsán u cviku pouštění.

Bodování: 50 bodů

Podrobné propozice závodu naleznete na webu soutěže: https://www.obranarsky-special.cz 

 


Město StudénkaJiří Ščučka - Animal Training AcademyRAVAK Morava s.r.o.Jagello 2000Canis prosperBerdok SecurityGIOMMoravec - kvalitní ponožky4everDog traceAvionic s. r. o. ODĚVY HOTOVÝAus BotenwaldSeveromoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.MUDr. Hana Burianová Cardiology BílovecVINOTÉKA „U ŠROTŮ“ ve Studénce,  Marie ŠrotováDK-CYKLOSPORTRenáta Kvěchová účetnictví a daňové poradenství


-->