Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Diskuse k článku Stafordšírský bulteriér – ano, či ne a PROČ?!

Stafordšírský bulteriér – ano, či ne a PROČ?!

Stafordšírský bulteriér – ano, či ne a PROČ?!

Tak, a je to tu, poslední čtvrtek, který je věnovaný stafordšírskému bulteriérovi. A ...

Rozhovory o plemeni

Komentáře

Pravidla diskuse Nápověda

Diskutující musí dodržovat pravidla slušného chování a zákony České republiky, a nesmí zneužívání diskuzí ke komerčním účelům. Každý, kdo tato pravidla ctí a dodržuje je v online diskuzi vítán.

Nápověda pro diskuzi

• Tonik
    13.7.2018 03:48:46
    Mne sa Stafbubulík nikdy exteriérovo nepáčil. Prasiatko. Keď s sa stretol prvýkrát s Ellie celého má od radosti počúrala. Hodila sa mi k nohám a pišťala ako pominutá. Hodila sa na zem na chrbát a vyžadovala si hladkanie. Bolo mi jasné že domov aj pána si už našla hoci som bývalej majiteľke povedal že len pomôžem s hľadaním nového domova. Na susedu reagovala rovnako. Chcela Jorkšíra. Za týždeň mala šteňa Sbt. Po kastrácii sa povahou stabilizovala. Miluje ľudí a aj psov ak na ňu nejdú s chvostom hore. Keď aj k potyčke dôjde tak len kusne za uchom mrštne iného psa a pustí. Nikdy netiekla krv a súboj nepokračoval. S trestom je to jednoduché. Pokarhať a ignorovať. Inak ju bozkávam a hladkám čo mi čas vystačí. Naháňa laser a rada trhá peška keď ho držím v ruke a slovne ju povzbudzujem. Ak sa niekomu nepáči exteriér a maska nech sa vybodne na predsudky. Najlepšie sa vyberie dvoj a viac ročný psík alebo fenka z útulku. Odporúčam z Británie kde ich sú kvantá. Treba dbať na povahu. Ak si vás Sbt zamiluje spraví pre vás za pohyb a pozornosť všetko len aby sa zavďačil. Sú to inteligentné plemená a chápu zmenu intonácie hlasu. Po dobrej únave dostane príkaz na gauč . Neustúpne príkazom sroho a nahlas aby vedela toto je rozkaz musím ho splniť. Potom len zmením intonácie hlasu keď si ku mne vyskočí a zas ju len škrabkám chválim poddajným hlasom a bozkávam aby jasne chápala že som spokojný s jej správaním. Som šťastný že existuje práve takéto plemeno pretože už viem čo je pre mňa najlepšie. Je to továreň na oxitocín.
    00
    • eCanis.cz - redakce
      20.7.2018 10:03:55
      Dobrý den, velice děkujeme za krásný a zajímavý příspěvek. Přejeme mnoho šťastných dní s vaší fenkou.
      00
  • Tonda
    12.7.2018 22:17:17
    Příspěvek paní Navrátilové mi přijde poměrně nevhodný a zavádějící. Pokud si nějaký laik přečte v odpovědi na anketu slova o tom, že SBT může i zabít, tak se nemůžeme divit tomu, že se veřejnost těchto psů bude bát a bude je škatulkovat mezi tzv. bojová plemena, která jsou člověku nebezpečná svojí agresivitou!!!
    V ČR je toto plemeno velice rozšířené a neslyšel jsem o tom, že by tito psi někoho zabili. Teoreticky může dospělého člověka pokousat jakýkoliv pes, napadnout dítě určitě také, ale psát o stafbullech jako o zabijácích, to bych od majitelky plemene nečekal .
    00
    • eCanis.cz - redakce
      20.7.2018 10:06:39
      Dobrý den, také velice děkujeme za reakci. Určitě s vámi musíme souhlasit, nicméně názory lidí respektujeme a neměníme. Proto to bylo vydáno tak jak autorka napsala. Vaše reakce a reakce ostatních, kteří se o plemeni vyjadřují s láskou jistě uvedou vše na správnou míru. Děkujeme...
      00
  • Jana
    12.7.2018 05:47:59
    Ahoj.Neřekla bych, že stafik neni vhodny pro uplneho zacatecnika. My jsme s,manzelem uplni začátečníci a zvladame ho super.Je pravda, že tento pes ma hodne energie a potřebuje ji nekce vybit, dokáže prespat i cely den kdyz prsi venku...a,kazdopadne je hodne,zavisly na svem panickovi...nebavi ho nic kdyz to ma delat sam. Ale ma obrovske srdce a dokaze dat tolik lasky, je silny...a pritom tak citlivy a nezny..nemam problem mu dat ruku do tlamy i kdyz je rozvasneny ...on proste nikdy neublizi.
    00

Někdo to rád horké

SOUTĚŽ O KONZERVY BRIT MONOPROTEIN

Jako každý měsíc, i v červnu pro vás máme soutěž ve spolupráci se značkou krmiv pro domácí mazlíčky Brit. Tentokrát můžete vyhrát konzervy pro psy Brit Monoprotein.

Den otevřených dveří ve výcvikovém areálu HAFBO!

Bydlíte v Praze nebo v jejím blízkém okolí a nevíte kam do školky pro štěňátka nebo kde na jednom místě nabízí více různých kynologických sportů? .

... přejít na aktuality