Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Diskuse k článku Stafordšírský bulteriér – ano, či ne a PROČ?!

Stafordšírský bulteriér – ano, či ne a PROČ?!

Stafordšírský bulteriér – ano, či ne a PROČ?!

Tak, a je to tu, poslední čtvrtek, který je věnovaný stafordšírskému bulteriérovi. A ...

Rozhovory o plemeni

Komentáře

Pravidla diskuse Nápověda

Diskutující musí dodržovat pravidla slušného chování a zákony České republiky, a nesmí zneužívání diskuzí ke komerčním účelům. Každý, kdo tato pravidla ctí a dodržuje je v online diskuzi vítán.

Nápověda pro diskuzi

• Tonik
    13.7.2018 03:48:46
    Mne sa Stafbubulík nikdy exteriérovo nepáčil. Prasiatko. Keď s sa stretol prvýkrát s Ellie celého má od radosti počúrala. Hodila sa mi k nohám a pišťala ako pominutá. Hodila sa na zem na chrbát a vyžadovala si hladkanie. Bolo mi jasné že domov aj pána si už našla hoci som bývalej majiteľke povedal že len pomôžem s hľadaním nového domova. Na susedu reagovala rovnako. Chcela Jorkšíra. Za týždeň mala šteňa Sbt. Po kastrácii sa povahou stabilizovala. Miluje ľudí a aj psov ak na ňu nejdú s chvostom hore. Keď aj k potyčke dôjde tak len kusne za uchom mrštne iného psa a pustí. Nikdy netiekla krv a súboj nepokračoval. S trestom je to jednoduché. Pokarhať a ignorovať. Inak ju bozkávam a hladkám čo mi čas vystačí. Naháňa laser a rada trhá peška keď ho držím v ruke a slovne ju povzbudzujem. Ak sa niekomu nepáči exteriér a maska nech sa vybodne na predsudky. Najlepšie sa vyberie dvoj a viac ročný psík alebo fenka z útulku. Odporúčam z Británie kde ich sú kvantá. Treba dbať na povahu. Ak si vás Sbt zamiluje spraví pre vás za pohyb a pozornosť všetko len aby sa zavďačil. Sú to inteligentné plemená a chápu zmenu intonácie hlasu. Po dobrej únave dostane príkaz na gauč . Neustúpne príkazom sroho a nahlas aby vedela toto je rozkaz musím ho splniť. Potom len zmením intonácie hlasu keď si ku mne vyskočí a zas ju len škrabkám chválim poddajným hlasom a bozkávam aby jasne chápala že som spokojný s jej správaním. Som šťastný že existuje práve takéto plemeno pretože už viem čo je pre mňa najlepšie. Je to továreň na oxitocín.
    00
    • eCanis.cz - redakce
      20.7.2018 10:03:55
      Dobrý den, velice děkujeme za krásný a zajímavý příspěvek. Přejeme mnoho šťastných dní s vaší fenkou.
      00
  • Tonda
    12.7.2018 22:17:17
    Příspěvek paní Navrátilové mi přijde poměrně nevhodný a zavádějící. Pokud si nějaký laik přečte v odpovědi na anketu slova o tom, že SBT může i zabít, tak se nemůžeme divit tomu, že se veřejnost těchto psů bude bát a bude je škatulkovat mezi tzv. bojová plemena, která jsou člověku nebezpečná svojí agresivitou!!!
    V ČR je toto plemeno velice rozšířené a neslyšel jsem o tom, že by tito psi někoho zabili. Teoreticky může dospělého člověka pokousat jakýkoliv pes, napadnout dítě určitě také, ale psát o stafbullech jako o zabijácích, to bych od majitelky plemene nečekal .
    00
    • eCanis.cz - redakce
      20.7.2018 10:06:39
      Dobrý den, také velice děkujeme za reakci. Určitě s vámi musíme souhlasit, nicméně názory lidí respektujeme a neměníme. Proto to bylo vydáno tak jak autorka napsala. Vaše reakce a reakce ostatních, kteří se o plemeni vyjadřují s láskou jistě uvedou vše na správnou míru. Děkujeme...
      00
  • Jana
    12.7.2018 05:47:59
    Ahoj.Neřekla bych, že stafik neni vhodny pro uplneho zacatecnika. My jsme s,manzelem uplni začátečníci a zvladame ho super.Je pravda, že tento pes ma hodne energie a potřebuje ji nekce vybit, dokáže prespat i cely den kdyz prsi venku...a,kazdopadne je hodne,zavisly na svem panickovi...nebavi ho nic kdyz to ma delat sam. Ale ma obrovske srdce a dokaze dat tolik lasky, je silny...a pritom tak citlivy a nezny..nemam problem mu dat ruku do tlamy i kdyz je rozvasneny ...on proste nikdy neublizi.
    00

Někdo to rád horké

SOUTĚŽ O BRIT FUNKČNÍ PAMLSKY PRO PSY

I tento měsíc jsme si pro vás připravili soutěž ve spolupráci se značkou krmiv pro domácí mazlíčky Brit. Tentokrát můžete vyhrát funkční pamlsky pro psy.

Soutěž o konzervy pro psy Brit Fresh

Také tento měsíc jsme si pro vás připravili soutěž ve spolupráci se značkou krmiv pro domácí mazlíčky Brit. Tentokrát můžete vyhrát balíček Brit Fresh konzerv pro psy.

... přejít na aktuality