Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Diskuse k článku O papírácích a bezpapírácích bez emocí!

O papírácích a bezpapírácích bez emocí!

O papírácích a bezpapírácích bez emocí!

S PP nebo bez PP? Nekonečné téma, u kterého diskuze asi nikdy zcela „neusne“! Někteří ...

Na ostří nože


Komentáře

Pravidla diskuse Nápověda

Diskutující musí dodržovat pravidla slušného chování a zákony České republiky, a nesmí zneužívání diskuzí ke komerčním účelům. Každý, kdo tato pravidla ctí a dodržuje je v online diskuzi vítán.

Nápověda pro diskuzi • Animal rights
  3.7.2019 12:42:57
  Pes je zvíře a zvíře není věc.
  Vec lze vlastnit a poridit si za nejakym ucelem a diskutovat o kvalite a profitovat na nakupu/prodeji.

  Uvazovat nad porizenim psa jako nad veci..majetkem..je nemoralni..neeticke a
  jde v kazdem pripade o vyuzivani zvirat.

  Jedina moralne a eticky akceptovatelna cesta je nalezeni, dar ci adopce (proplaceni vakcinace ci vychovneho bez profitu) a to jen s umyslem umoznit psovi ( i jinemu zvireti ) plnohodnotny zivot bez zvrhlych postranich umyslu a sobeckych osobnich zajmu jako jsou vystavy, zavody, sprezeni, myslivost, hlidani majetku, honitba, demonstrace moci ci kreditu ve spolecnosti.

  Diskutabilni vyjimkou je canisterapie, slepecky pes ci pes zachranar dokud pes cloveku pomaha a neni vyuzivan.

  00
 • BAZUKA Týna
  24.5.2019 20:02:20
  Dobrý den. Moc často se téma "s PP vs. bez" vyskytuje spíše definicí "přestřelky" na FB. Místy se v komentářích setkávám s výrazem PED a já bych se prostřednictvím této diskuse ráda dozvěděla definici této zkratky/výrazu, jestli bych mohla poprosit. Mockrát děkuji za případnou ochotu potažmo vysvětlení. Hezký den Týna
  00
  • Redakce
   24.5.2019 21:11:47
   Dobrý den Týno, nejsem si bohužel úplně jistá, jestli rozumím správně vašemu dotazu. Předpokládám, že vám jde o výraz PET KVALITA. Pokud ano, jedná se o štěně vhodné jen na mazlíka a nikoliv do chovu, tedy zvíře nestandardní, případně vykazující nějakou závažnější odchylku od standardu daného plemene.
   Za redakci eCanis Michaela Weidnerová
   00
   • Kristie
    31.5.2019 11:44:49
    Předpokládám že paní nemyslela pet kvalitu ale PED u APBT (americký pitbulterier). Je to vlastně obdoba PP, který dostávají plemena uznana FCI. APBT není uznane plemeno a zastresuje jej jiné organizace (AKC, UKC a ještě jedna). Takže PED=PP u plemene APBT. (Ps: Mezi bully se nepohybuji takže je to jen co si pamatuji, někdo zasvecenejsi by vám asi o tom řekl víc. )
    00
 • Jana
  23.5.2019 23:21:12
  Mohu poprosit o doplneni CHS ? Anastazie Araucana Gold Ray
  00
  • Redakce
   24.5.2019 11:13:20
   Dobrý den paní Jano, jméno jsme uvedli tak, jak nám jej zaslala autorka článku. Opravit ho však není žádný problém. Ráda bych se ale z důvodu správnosti zeptala, zda jste chovatelkou nebo majitelkou této fenky.
   00
 • Michal
  21.5.2019 12:46:34
  Nejsem asi znalec, ale na spoustě těch obrázků vypadají jako psi ty bez pp, nevim co je hezkého na většině těch přešlechtěných potvor co ani nevypadají jako pes, ale spíš jako plyšová hračka. To mi připadá jak kdyby si ženská vybrala za manžela navoněnou růžovou buznu, co sice hezky vypadá, ale jako chlap je nepoužitelný.
  00
  • BAZUKA Týna
   24.5.2019 20:10:06
   Dobrý den Michale. Zřejmě jsem pochopila, jak jste to myslel a jediný kámen úrazu je podle mě v tom, že u psů s PP byly použity fotky výstavních jedinců (jak by tedy měli vypadat na výstavách, aby bylo nejvyšší umístění co nejpravděpodobnější). V tomto se přikláním k vašemu postřehu. Pakliže by byly použity fotky čistých, ale "domácích/obyčejných" psů, tu podstatu by zbystřil člověk spíše. Hezký den
   00
 • Petra
  20.5.2019 11:25:56
  Jde vidět, že jste nic nepochopili, mít PP není záruka zdraví!!! Ale aspoň vite, že štěně není z incestu. Psi bez PP ani nemusí mít nemoci typické pro plemeno, protože již x generací plemenem nejsou! Chtěla bych vidět veterináře, který bude riskovat odejmutí licence pro oficiální vyšetření! Některá vyšetření nejsou povinná, proto je nikdo dobrovolně nedělá, málo kdo je stejně ocení. Většina lidí shaní štěně v pet kvalitě, za málo peněz málo muziky. Každou výstavou a vyšetřením rostou náklady na chov. Především se má jednat o chov zájmový, někteří chovatele si jej pletou s bussinessem, ale tyto to stejně doběhne. Čím víc psů tím více starostí. Většina chovatelů pracuje a neznají slovo Dovolená, celá padne ne odchov štěňat. Mějte si své bez PP a čisté svědomí, že Váš pes není od feny co rodí každý půl rok a má vše ok.
  00
 • Jana
  20.5.2019 07:06:41
  To je teda blábol. O věci nic nevíte, zeptejte se svého veterináře kolik psů s vážným onemocněním léčí a kolik znich jsou s pp. Budete tím číslem velice překvapený. A to jsou fakta, vaše domněnky ohledně rtg jsou bezpředmětné, a argument 9 nebo 14 let je hloupý....
  00
 • :)
  19.5.2019 23:33:04
  To jsou skintypodporujici pp, ale nikdo nenapise jak ty s pp se pri vysetreni kyčle narafici tak, ze vypadaji zdravy, ale opak je pravdou a ze jsou vic zdravy tak to je taky dobry slint. Meli jsme NO s pp, musel se dat utratit v 9 letech protoze byl vazne nemocny, meli jsme i bez pp a zila skoro 14let.
  00
  • Falko
   20.5.2019 10:34:01
   I moje zkušenost. Pes s PP utracen předčasně kvůli nemocem. Nevhodný do chovu kvůli vadám!!.Pred tim i teď mám psí bez PP a v pohodě. Chodíme na veterinu pouze na očkování a odcerveni.
   00
   • Miloš
    29.5.2019 17:45:22
    Je vidět,že článek nebyl důkladně přečten .Píše se tam,že PP není stoprocentní záruka zdraví.Ale stoprocentně je jisté,že rodiče zdraví jsou a odpovídají standartu plemene i povahovými rysy.Obhajoba bez PP je prostě hloupost.Nahrává množírnám .Ono jim ale brzo sklapne,pokud bude schválen nový zákon.Vidina půl milionových pokut jim to zatrhne.
    00
  • Olga
   20.5.2019 12:30:33
   Ohledně rtg vyšetření kyčlí: to, že je potřeba jít ke zkušenému veterináři, který diagnostice skutečně rozumí a má v ordinaci skutečně kvalitní přístroj, je jedna věc. A to, že zkušený veterinář si dá záležet na tom, aby snímek skutečně a kvalitně zobrazil stav kyčelního kloubu i jamky, není "narafičení", aby to dobře vypadalo, ale naopak snaha o zjištění zdraví a budoucí kvality zvířete. Navíc kyčle se u štěněte asi tak do roku ještě vyvíjejí, takže rozumný majitel štěně nepřetěžuje, ale dopřeje mu dostatek volného pohybu a her, protože si tím posílí svaly, které kyčle zpevňují a přispějí k žádoucímu bezproblémovému stavu.
   00


Někdo to rád horké

MČR kavalírů v agility 2020 je za námi!

Kavalír King Charles španěl není jen báječným společenským plemenem, prima rodinným parťákem a ozdobou výstavních kruhů, ale i sportovcem tělem i duší…

Přijeďte fandit na MČR v dogfrisbee!

Chtěli byste si udělat pěkný víkend a seznámit se blíže s dogfrisbee? Pak pro vás máme dobrý tip!

... přejít na aktuality