Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Zpívalo se, křtilo se… Pro zvířata!

Na našich webových stránkách jsme již informovali o charitativním projektu „DEJ PAC 2018“. Nyní je celá akce za námi a my si vám dovolujeme nabídnout alespoň něco málo z toho, co se minulou středu na Občanské plovárně v Praze událo a to včetně krásných fotografií přímo z místa a unikátního videa z focení, které tomu všemu předcházelo.


Zpívalo se, křtilo se… Pro zvířata!

Takový malý sen

pp Přesně na svátek svatého Františka, který se zároveň slaví i jako mezinárodní den zvířat, se konal koncert. Ale ne ledajaký! Jednalo se o charitativní záležitost a celou akci si pod svá křídla vzal právě již zmíněný projekt DEJ PAC, za kterým stojí dvě úžasné mladé zpěvačky Bára Smejkalová a Dáša Zázvůrková. Tyto dvě dámy oslovily známé osobnosti jejich srdci blízké s myšlenkou, zda by jim pomohly uskutečnit takový malý sen. A ten měl zcela jasnou podobu – vytvořit kalendář, kde se vedle takových osobností jako jsou Hana Maciuchová, Jiří Lábus, Jan Hřebejk nebo uznávaný český dirigent Libor Pešek objeví pes. Cílem však nebylo udělat pouze strojenou fotografii, ale zachytit vztah, jaký právě tyto osobnosti k našim chlupatým, uslintaným a vždy milujícím čtyřnohým parťákům sami mají. A to se beze zbytku povedlo.

Není kmotra jako kmotra

Vznikl nádherný Charitativní kalendář DEJ PAC 2018. Kalendář, který byl slavnostně pokřtěn právě na mezinárodní den zvířat, kdy se začal i oficiálně prodávat (informace o prodeji na e-mailové adrese Petra@Home4Pets.cz). Role kmotry kalendáře se neuvěřitelným způsobem, jakým to umí opravdu pouze ona, zhostila oblíbená herečka Hana Maciuchová. Před slavnostním křtem přidala navíc historky ze svého dětství a mládí, kterým ji provázeli čistokrevní němečtí ovčáci: „Nejdříve Arové, pak Barové a nakonec Carové…“. pp 

V(v)oříšek a další tváře

Moderátorem „psího“ večera nemohl být nikdo jiný než Karel Voříšek, který si zakladatelkám projektu DEJ PAC veřejně posteskl, že on v kalendáři není a jak je to možné, když voříšků s malým „v“ tam napočítal hned několik. Hudebně mimo zakladatelek projektu Dáši Zázvůrkové a Báry Smejkalové s její kapelou D.O.R.A. vystoupila řada dalších známých jmen – Ivana Korolová, Roman Tomeš nebo Markéta Procházková, která svou tvář propůjčila i jednomu z měsíců v kalendáři. Mimo známých tváří na podiu se to hemžilo i osobnostmi okolo něj. Největším překvapením byla jistě herečka Jitka Sedláčková, která stála u vstupu a bez vstupenky, zakoupeného kalendáře a několika milých slov včetně svého úsměvu nepustila nikoho dále. V hledišti vedle vás seděla či stála třeba Veronika Kubařová, Kaira Hrachovcová, Libor Pešek a sama kmotra kalendáře paní Hana Maciuchová, která si celý večer stejně jako ostatní velmi užívala.

     pp  pp

Křtilo se stylově, psími granulemi…

A nyní k tomu nejdůležitějšímu, proč to celé? Proč kalendář, proč koncert a proč psí granule? Protože jde o pomoc, o finanční pomoc, do které se můžete zapojit i vy, právě koupí překrásného charitativního kalendáře DEJ PAC 2018.

Komu tím pomůžete?

 pp  Celý výtěžek z prodeje bude věnován organizaci Home4Pets. Organizaci, která v současné době buduje unikátní projekt, a to Multifunkční záchranné centrum BEST FRIENDS. Projekt, který vzniká postupně a na nádherném pozemku o rozloze 150.000m2 v katastru obce Řehenice – Babice ve Středočeském kraji. Cílem projektu je vybudování dočasných domovů pro opuštěná, bezprizorní a týraná společenská i hospodářská zvířata s takovou kapacitou, která umožní zefektivnit boj proti masivní reprodukci zvířat v otřesných podmínkách tzv. „množíren“. Centrum se ale nebude zabývat pouze problematikou množíren a problematikou týrání zvířat obecně, kdy vytvoří podmínky pro bezpečné umístění a veškerou potřebnou následnou péči se zajištěním nových domovů. Jeho aktivity budou směřovat i do oblasti sociální, vzdělávací, hospodářsko-ekologické či terapeutické. Ve spolupráci se základními školami, domovy důchodců, dětskými domovy a dalšími se plánuje prohloubit znalosti o potřebách a chování zvířat s důrazem na ekologické myšlení a dlouhodobou zodpovědnost k přírodě obecně a realizovat se budou i různé formy animoterapií, sportovní a volnočasové aktivity spojené s chovatelstvím a pěstitelstvím. Buduje se prostě zařízení, které bude mít opravdu smysl a hlavně pomůže dobré věci. A zapojit se může každý, ať už finančně, materiálně nebo přiložením vlastní ruky k dílu. Mělo by to být místo, kde můžete strávit rodinné odpoledne, hodně se naučit a obyčejným pohlazením udělat krásný den někomu chlupatému…

Na tomto videu se můžete podívat, jak se celý kalendář fotil a stojí opravdu za to!

   

Foto: Marie Krejčová

Kam dál ...