Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Známe datum Mistrovství ČR stopařů 2020

Navzdory koronavirové situaci se nakonec zdárně povedlo uspořádat všechny výběrové soutěže na Mistrovství republiky stopařů a už známe kvalifikační žebříček! Český kynologický svaz zveřejnil nejen jména postupujících, ale také nový termín a propozice akce. Pokud už máte diář na následující rok, můžete si začít zapisovat!


Známe datum Mistrovství ČR stopařů 2020
6.1.2021 7714x Sportovní kynologie

Mistrovství České republiky stopařů 2020 proběhne v roce 2021. A nebude jediné. Zrušených akcí a to nejen těch kynologických bylo v letošním roce opravdu hodně. Některé jsou zrušené nevratně, některé se budou pořádat v náhradním termínu v roce následujícím.  Je vlastně téměř zázrak, že se v průběhu koronavirové krize podařilo uspořádat všechny výběrové soutěže, i když to mnohdy bylo pro pořadatele velmi náročné.

Kdy a kde?

Pořadatelská organizace ani místo konání se nemění. Mistrovství stopařů proběhne v plzeňském kraji a pořadatelskou organizací bude ZKO Přeštice pod vedením Františka Březiny. Posuzovat budou pánové Bc. Jaroslav Petráček a Vladimír Košťál, který bude hlavním rozhodčím.

Akce proběhne trochu nečekaně o velikonočním víkendu. Začíná slavnostním zahájením a losováním na velký pátek 2. dubna, v sobotu 3. a v neděli 4. dubna bude probíhat posuzování disciplín, tedy jednotlivých stop. Velikonoční pomlázku si už všichni účastníci užijí v klidu domova.

 

Kdo se postaví na start?

Podle postupového klíče se do kvalifikačního žebříčku dostává Mistr ČR z roku 2019, šest vítězů z jednotlivých výběrových soutěží, a dalších jedenáct míst obsazují účastníci výběrových soutěží podle výsledného součtu bodů, které získali. Celkem se na start Mistrovství stopařů 2020 postaví osmnáct psovodů se psy.

Velmi zajímavá bude také skladba plemen! Tradičně nejsilnější zastoupení má pochopitelně německý ovčák, kterých je v žebříčku přímých postupujících třináct. Hovawarti by se měli dostavit v počtu tří a po jednom zástupci budou mít plemena belgický ovčák malinois a československý vlčák. “Pod čarou,” tedy na seznamu náhradníků čeká ještě jeden malinois také border kolie.

 

Nejen sláva pro vítěze

Na vítěze nečeká jen sláva, titul Mistra republiky a věcné dary od sponzora. Ve hře je letos i peněžitá odměna pro první tři umístěné, kteří splní limit zkoušky.

Známe datum Mistrovství ČR stopařů 2020
Kam dál ...