Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Žákyně to „nandala“ ostříleným matadorům!

Znáte branný víceboj kynologů? Víte, že psovod hází granátem nebo se musí i se psem proplazit tunelem? Přesně tyto a i další disciplíny čekaly na závodníky v rámci Mistrovství Slovenska v polovině září. Celá soutěž měla nakonec překvapivou vítězku.


Žákyně to „nandala“ ostříleným matadorům!
Kateřina Houšková 7.10.2017 3084x Reportáže

V sobotu 16. září 2017 se v Banské Belé konal již šestý ročník Mistrovství Slovenska v BVK (branný viacboj kynológov). Na start se postavilo celkem padesát šest závodníků, kteří soutěžili v osmi kategoriích. V této soutěži se porovnávají samostatně ženy a muži, a v rámci spravedlivého hodnocení se posuzují ještě zvlášť ve věkových kategoriích (žáci 7 – 15 let, dorost 15 – 18 let, ženy a muži do 40 let, ženy a muži nad 40 let).

 

Ačkoliv se jednalo teprve o šestý ročník mistrovství republiky, má BVK na Slovensku poměrně dlouhou tradici a proto o počet účastníků ani o skvělé výkony nebyla nouze. Medailová umístění od sebe často dělilo opravdu jen pár bodů. Všichni účastníci Mistrovství postoupili z jednoho ze tří kvalifikačních závodů, které se konaly v Košicích, Ružomberku a v Nitře.

 

Disciplíny na Mistrovství Slovenska byly stejné jako na kvalifikačních závodech:

  • Běh (žáci a žákyně 1000m, ostatní kategorie 2000m)
  • Střelba ze vzduchovky (hodnotí se výkon psovoda a odložení psa)
  • Hod granátem (stejné hodnocení jako u střelby)
  • Tunel (absolvuje napřed pes a po něm psovod)
  • Skok (absolvují pes i psovod naráz, obě překážky jsou umístěny vedle sebe)
  • Kladina nízká
  • Hladké zadržení nebo aport volný (volitelná disciplína)

A toto jsou vítězové jednotlivých kategorií, mistři Slovenska pro rok 2017!

 

 

Nerozhoduje věk, ani plemeno psa

Celkovým vítězem se stala Viktória Horošová s kříženkou Sofi, které společně obdržely krásných 348 bodů z celkových 350, a tak porazily nejen soupeře ze své kategorie, ale i všechny ostatní závodníky a získaly putovní pohár BVK pro rok 2017. Tato dvojice dokazuje, že BVK je sportem nejen pro všechny věkové kategorie, ale nerozhoduje ani výběr plemene – jen připravenost, fyzická zdatnost a dokonalá souhra psovoda se psem.

Češi, těšte se!

Všichni mistři republiky budou reprezentovat Slovensko na nadcházejícím BVK Czech Open 2017, které se bude konat 14. - 15. října 2017 v ZKO Louny. Své svěřence bude jako vždy doprovázet vedoucí reprezentace BVK – národní koordinátor BVK pan Anton Šabík.

Souboj generací

BVK je jeden z mála kynologických sportů, kde se na vrcholové soutěži setkává hned několik generací psovodů. A tak za zmínku rozhodně stojí i tito dva účastníci mistrovství:

Nejstarší závodník mistrovství – Michal Sidor, 72 let (7. místo v kategorii muži nad 40 let)

Nejmladší závodník Mistrovství – Hana Harbaľová, 10 let (5. místo v kategorii žačky do 15 let)

 

A na závěr nezbývá než popřát hodně štěstí přespříští víkend!

Kateřina Houšková

Foto: Mgr. Peter Nevolný

 

 

 

 

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->