Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Začínáme barfovat – jak na to?

Chcete začít barfovat a nevíte, jak se do toho pustit? Právě pro vás jsme si tedy připravili jasný a stručný návod. Tak směle do toho!


Začínáme barfovat – jak na to?
Iva Hažmuková 29.8.2018 2655x Zdraví

Otázka: Doposud jsme krmili klasickou průmyslově vyráběnou potravu, rádi bychom ale nyní přešli na BARF. Jak máme nejlépe postupovat a co dělat v případě, když bude náš pes syrové maso odmítat?

barf Ideálním stavem pro začátek je zvolit běžné druhy masa (drůbeží, hovězí). Pro některé pejsky je např. králík nebo kapr poněkud příliš aromatický. Přechod může být náhlý a většině psů nedělá problémy, ale spolehlivější postup je asi zkusit přidat maso do granulek a uvidíte, co tomu váš svěřenec řekne. Pokud pes syrové odmítá, je možné použít „vychytávky“ jako např. přidání vývaru nebo můžete zkusit „ohřát“ maso v mikrovlnné troubě (opravdu jen chviličku, aby se na povrchu zatáhlo), či malinko osmahnout na pánvičce, aby se maso ovonělo (ne uvařilo nebo upeklo). A když ani to nepomůže, bude o válce nervů – vydrží pesan hladovět stejně dlouho jako vy si budete trvat na změně stravy? Zkuste to a budete moudřejší…

barf Foto: archiv Kristýny Koubové a firmy Maso od Amose, Michaela Weidnerová
www.masoamos.cz

Kam dál ...


    Podobné články