Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Začínáme barfovat – Co naservírovat dospělému jedinci a časem i seniorovi?

Jak se poprat s krmením dospělého jedince nebo čtyřnohého seniora BARFem? O tom, že to není nic složitého, vás jistě přesvědčí následující krátké povídání.


Začínáme barfovat – Co naservírovat dospělému jedinci a časem i seniorovi?
Kristýna Koubová 10.4.2019 8240x BARF

Dotaz: Léta neúprosně běží a z malého roztomilého štěňátka se postupně stává dospělý jedinec a později pes senior. Jak tedy nejlépe a hlavně správně krmit tyto dvě věkové kategorie syrovou stravou?

Žádná velká věda

Začínáme barfovat – Co naservírovat dospělému jedinci a časem i seniorovi?

Sice nám skončilo krásné období štěňátka, ale i to s sebou nese jisté „výhody“. Většina lidí má u krmení psího prcka strach, aby něco nezanedbali a štěně dostávalo vše potřebné k růstu. Krmení zdravého dospěláka je tedy daleko jednodušší. Dospělý pes, který není omezován žádnou speciální dietou (například ledvinovou), vám dá většinou najevo, co baští rád. Dobré je držet se základních pravidel, co by miska měla obsahovat – maso, kosti, zelenina, ovoce a popř. nějaká ta příloha (jáhly, rýže, vařené brambory, ovesné vločky atd.).

Hlavu vzhůru!

Když miska každý den nebude obsahovat všechny tyto přísady, NIC se neděje.  Ne vždy, má člověk potřebu se nějak extra realizovat v pejskově večerním menu. Proto když vám doma dojde ovoce, opravdu není nezbytně nutné honem utíkat do večerky koupit pejsánkovi jablíčko. Myslím, že vám to čtyřnožec odpustí. Dospělý hafan většinou už má i své vybrané chutě, prostě je to jako u nás lidí, něco nám chutná víc, něco míň a něco vůbec. Klidně se řiďte tím, co má pejsek nejraději, nemusí nutně jíst všechny druhy masa, které jsou dostupné na trhu. Jediné, co by se u dospělého psa mělo objevit ve větším zastoupení než u štěněte, je příloha.

Seniorovi by mělo hlavně chutnat

Začínáme barfovat – Co naservírovat dospělému jedinci a časem i seniorovi?

Kdo má doma psího seniora, ví, že takový senior už má své „moresy“ jako například naše Uliška. Nebude baštit kachnu s kostí, protože jí to prostě nejede, co na tom, že panička jí vysvětluje, že kachna se prodává skvěle a všem pejskům moc chutná. U seniorů by se měla určitě v misce objevovat příloha a to v daleko větším množství než kdy dříve (poměr maso – příloha až 50% na 50%).  My osobně přidáváme na jaře a na podzim nějaký výživový doplněk na unavené nožičky staříků a jinak si naši senioři na podzim svého života baští hlavně to, co jim chutná.

 

Foto: archiv Kristýny Koubové

http://www.masoamos.cz

Kam dál ...