Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Začínáme barfovat – Co do misky nedávat?

Také už jste se nemohli dočkat oblíbené rubriky o krmení přirozenou stravou? Většinou se v ní zabýváme tím, co a jak pejskovi dávat. Tentokrát se ovšem budeme zabývat tématem naprosto opačným. Které potraviny tedy raději ne?


Začínáme barfovat – Co do misky nedávat?
Iva Hažmuková 22.10.2018 6503x BARF

Vyznat se lze celkem snadno…

Je po něčem vašemu psu špatně? Pak je to pro něho rozhodně nevhodné. Vím, zní to zjednodušeně, ale taková je pravda. Existují běžně dostupné seznamy potravin, které jsou pro psy údajně nevhodné, ba přímo nebezpečné, ale většinou nevychází ze zkušeností, ale z jakýchsi předpokladů dle obsahu různých látek.

Čeho je moc, toho je příliš!

barf Například takový česnek. Jsou chovatelé, kteří na něj nedají dopustit a naprosto pravidelně jej po dlouhá léta svým psům přidávají do mističek. Na druhé straně právě česnek často vévodí tabulkám nebezpečných poživatin pro čtvernožce. Tak bychom mohli pokračovat. Spousta našich psů zbožňuje hroznové víno a je jim naprosto ukradené, že by pro ně dle některých poznatků mělo být nebezpečné. Samozřejmě čeho je moc, toho je příliš a pokud to náš hafan výrazně přežene s konzumací byť i jinak zdravého mlsání, může očekávat pěkný břichabol a my noční tanec s mopem, či návštěvu veteriny. Oblíbené téma čokoláda, přesně spadá do tohoto vzorce. Babičky pekinéz si vesele dopřával každý večer půl krabičky lentilek a dožil se krásných osmnácti let. Můžeme polemizovat o obsahu čokolády v těchto barevných peckách, ale vzhledem k tomu, že naši chlupáčci většinou milují vše sladké, pravděpodobně nesežerou čtvrtkilovou 70% hořkou čokoládu, přestože je vážně kvalitní.

Je to o odolnosti zažívání

barf Stejně jako u lidí i každý pejsek má osobitý přístup k zdravému stravování a pak už záleží jen na odolnosti jeho zažívacího systému, jak si s přísunem ne vždy úplně ideálních potravin poradí. Jednou z největších lahůdek našeho Dáci jsou špinavé ponožky. Je ochoten je pozřít kdykoliv a obávám se, že není limitován množstvím. Přesto vesele prospívá. Zřejmě je to tím, že špinavé fusekle nefigurují na žádném varovném seznamu. Možná bych ráda upozornila na látky výrobcem určené k dezinsekci a deratizaci, ty dokážou být nebezpečné v devadesáti devíti případech ze sta. Ale pro klid duše, předpokládejme, že by se pesani neměli přecpávat výše zmíněnou čokoládou, houbami, avokádem, zkvašeným ovocem, zeleninou s vyšším obsahem lykopenu (papriky, rajčata apod.), nadýmavými potravinami, hrozinkami, cibulí, syrovými bramborami apod.

barf Foto: archiv Kristýny Koubové, Michaela Weidnerová, Jitka Metličková
http://www.masoamos.cz

Zajímalo by vás něco týkající se přirozené syrové stravy psů?
Neváhejte nám svůj dotaz napsat na redakce@ecanis.cz!
Budeme se těšit.

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->