Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Z lásky k našim čtyřnohým…

A máme tady únor a s ním spoustu nového čtení, tipů, triků, zážitků… No, prostě všeho, co nás dělá šťastnými a spokojenými po boku našich skvělých pesanů a dalších chlupatých kamarádů. Tak se do toho všeho dění pojďte s námi vrhnout nejlépe po hlavě! Krásné dny přejeme vám všem!


Z lásky k našim čtyřnohým…

Vážení a milí čtenáři, s radostí a nadšením si vás dovolujeme přivítat v novém, i když nejkratším měsíci v roce, který se již tradičně ponese ve znamení lásky. A je jedno, jestli ji naplno projevujete svému partnerovi, rodině nebo čtyřnohým miláčkům. Je moc důležitá pro naše každodenní bytí a rozhodně hřeje u srdce, a to nejen v zimě.

Z lásky k našim čtyřnohým…

Jistě jste si všimli, že se nám pamalounku a polehounku začíná prodlužovat den a skoro až do půl šesté večer můžete už klidně venčit bez baterky. I tak bychom ale neměli zapomínat na to opatřit sebe i svého psa nějakými reflexními prvky nebo světýlkem, abyste byli již zdálky vidět a na svou přítomnost upozornili nejen případné řidiče, ale i ostatní osoby pohybující se ve stejné lokalitě.

Pojďme se ale lehce ohlédnout za tím, co už je za námi…

Jaký byl leden?

První měsíc v roce je minulostí a s ním i velká porce materiálů, které jsme si pro vás připravili. Vydali jsme celkem třicet jedna nových článků, rozhovorů, ale třeba i zajímavou reportáž. Nesmíme však zapomenout na ten nejčtenější ze všech, který se tentokrát vztahoval k portrétu plemene. Byl to článek o původu a historii sibiřského husky. Pokud jste jej nečetli nebo byste se na něj rádi podívali znovu, není žádný problém.

Zpátky do minulosti – sibiřský husky
Zpátky do minulosti – sibiřský husky

Husky, známý svým majestátním vzhledem a neuvěřitelnou vytrvalostí, je plemenem psa, které ...

4.1.2024Historie chovu

Kromě toho bychom vám moc rádi připomenuli ještě dva další články, které stojí za pozornost.

Jednak je to upoutávka na anketu „Stateční psí srdce“, kterou náš kynologický magazín dlouhodobě mediálně podporuje. Při této příležitosti bychom rádi znovu připomenuli, že i vy sami můžete ovlivnit její výsledky. A jak? Pokud máte ve svém okolí psího pomocníka, který by si podle vašeho názoru zasloužil být v rámci této ankety vyhlášený, neváhejte a zašlete organizátorům svou nominaci. Učinit tak můžete až do poloviny letošního března. Více pod následujícím odkazem:

NOMINUJTE SVÉ ČTYŘNOHÉ HRDINY DO ANKETY STATEČNÉ PSÍ SRDCE 2023!
NOMINUJTE SVÉ ČTYŘNOHÉ HRDINY DO ANKETY STATEČNÉ PSÍ SRDCE 2023!

Sledujete s námi každoročně vyhlašování ankety Statečné psí srdce a říkáte si, že ...

17.1.2024PR článkyTam nesmíte chybět

No, a pak tu máme článek, který se vztahuje k zákazu držení psů na úvazu, k nařízení, které letos vešlo v platnost u našich sousedů na Slovensku a nutí k zamyšlení. My vám totiž nabízíme i pohled z druhé strany a možná tak zjistíte, že ne všechno je jen černobílé a ne nutně vždy musí jít o týrání a diskomfort psů. Nakonec posuďte sami… 

Zákaz držení psů na úvaze na Slovensku – pohled z druhé strany
Zákaz držení psů na úvaze na Slovensku – pohled z druhé strany

Jistě jste už zaregistrovali, že od Nového roku vešla na Slovensku v platnost novela Zákona na ...

25.1.2024Právo a legislativaRozhovory o chovu psů

Leden byl ale také celkem náročný například pro milovníky výstav. V moravské metropoli se hned první víkend uskutečnila národní výstava psů a ten poslední již tradiční DUOCACIB. V pátek ale této dvojvýstavě předcházelo ještě přímo na brněnském výstavišti vyhlášení soutěže PES ROKU 2023 a prestižní ŠAMPION ŠAMPIONŮ 2023, ze kterých vám samozřejmě přineseme reportáž.

Co náš čeká a nemine?

Z lásky k našim čtyřnohým…

Únor ale není pouze o svátku svatého Valentýna, ale i o pečujících vztazích mezi námi a našimi psími parťáky. Přineseme vám inspiraci pro společné aktivity a hry, tréninkové tipy, které posílí pouto mezi vámi a vaším čtyřnohým kamarádem. Nebudou chybět ani exkluzivní rozhovory s odborníky, kynology a chovateli, dotazy v poradnách, pokračování našich seriálů, nové podcasty a mnoho dalšího. Tak zůstaňte s námi a užívejte si to.

Kdo ho nezná, ten ho pozná          

Z lásky k našim čtyřnohým…

Jak už jsme v úvodu nakousli, všichni víme, že únor je měsícem, který patří zamilovaným. Ale proč byste nemohli Valentýna oslavit i se svým psem? Vždyť to je také láska… A pořádná… Souhlasíte? Nakonec vás o tom přesvědčíme hned v rámci představování dalšího báječného plemene. Tentokrát se budeme věnovat dosud málo známému dánsko-švédskému farmářskému psovi, kolem nějž se „motá“ úplně fantastická skupina lidí. Jsou parta, mají se rádi, pomáhají si a je to prostě super. Ano, není jich zatím mnoho, ale ta pohoda kolem kruhu například na výstavě do éteru přímo sálá a pozor, je nakažlivá… A to se nám v měsíci zamilovaných parádně hodí. Už zítra začínáme portrétem z pera zakladatelky chovu v České republice paní Dagmar Žákové a pokračovat budeme každý týden minimálně jedním rozhovorem. Tak se všichni těšte! Bude to jízda!

Hledáme…

Z lásky k našim čtyřnohým…

Líbí se vám naše články a rozhovory? A chtěli byste si to také zkusit nebo se podělit o své zážitky se psy nebo o neotřelé příběhy? Navštívili jste po boku svého čtyřnohého parťáka nějakou cizí zemi a měli byste chuť své zkušenosti sdílet s ostatními? Všimli jste si v našem atlasu plemen, že nám tam chybí zrovna to, které máte vy sami doma a troufli byste si s ním seznámit i další čtenáře? Pro připravované profily momentálně hledáme chovatele a majitele především těchto plemen: rotvajler, bílý švýcarský ovčák, bostonský teriér, anglický setr, irský setr nebo brazilská fila, ale i další. Máte-li chuť a čas, neváhejte se nám ozvat na redakce@ecanis.cz. Budeme se těšit.

To je pro tentokrát vše, přátelé. Pamatujte, že eCanis je zde pro vás, abyste byli neustále informováni, inspirováni a spojeni s komunitou, která sdílí váš zájem o psí svět. Děkujeme vám za vaši přízeň a podporu našeho kynologického magazínu. Přejeme vám krásný únor plný radosti, lásky a nezapomenutelných chvilek s vašimi věrnými společníky.

S láskou ke psům,

Iveta Panýrková

Šéfredaktorka

panyrkova@ecanis.cz

 

Foto: archiv Dagmar Žákové, Sandra Rudolfová, pixabay

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->