Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

XIX. ročník „ O POHÁR KRISTÝNY“

O víkendu 19. – 21. května přivítal rekreační areál Kristýna u Hrádku nad Nisou 16 závodníků s 18 psy z původně 20 přihlášených, a to z různých koutů České republiky, ale i ze Slovenska, aby změřili síly na XIX. ročníku kynologické soutěže „ O POHÁR KRISTÝNY“.


XIX. ročník „ O POHÁR KRISTÝNY“
Eva Klemšová 26.6.2017 2430x Reportáže

Během sobotního dne čekalo na soutěžící několik náročných disciplín -  zadržení prchajícího pachatele na pláži, průzkum přírodního terénu, obrana psovoda na veřejnosti, poslušnost apod.

Soutěž posuzovali rozhodčí pan Vilém Babička a Petr Richter. V roli figurantů se představili Josef Reisinger, Karel Vittiš, Václav Kuncl a Ondřej Novotníček. Poděkování patří také organizačnímu týmu, který se postaral o hladký průběh závodu.

Vítězem závodu se stal Miroslav Dajč a belgický ovčák Baddy Dračí údolí  (VS ČR Rýnovice), 2. místo patřilo Pavle Řežábkové s německým ovčákem Cira bez PP (SKS TART region Lišov), na 3. místě se umístil Filip Gavor s německým ovčákem Bolt z Jimmyho lesa (SKS TART region Liberec). Nejúspěšnější ženou s nejvyšším počtem bodů se stala Pavla Řežábková s německým ovčákem Cira bez PP (SKS TART region Lišov).

Nejlepší kontrolní výkon na 300 metrů předvedla fena německého ovčáka Daiquiri Vědusk s Janou Světlíkovou (ZKO Hostivice – Jeneček).

V soutěži družstev patřilo 1. místo Petře Adamcové s Maxem (SKS TART region Zvoleněves) a Pavlu Roučkovi s belgickým ovčákem Noris z Hückelovy vily, na 2. místě se umístili Miroslav Dajč s belgickým ovčákem Baddy Dračí údolí a Bohumil Vacek s belgickým ovčákem Canto Six-Bau (oba VS ČR Rýnovice), 3. místo obsadili Filip Gavor s německým ovčákem Bolt z Jimmyho lesa (SKS TART region Liberec) a Michal Firman s německým ovčákem Yner z Kraje Karla IV. (VS ČR Stráž pod Ralskem).

 

Foto: Jiří Baier a Hanka Bednářová 

Kam dál ...