Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Vzhůru do Studénky!

Víte, že první písemná zmínka o Studénce pochází už z roku 1436? Avšak první písemná zmínka o naprosto skvělém Obranářském speciálu na stránkách eCanis se datuje k roku 2017. A letos u toho budeme znovu!


Vzhůru do Studénky!

Pokud je mezi našimi čtenáři ještě někdo, kdo tento skvělý závod nezná, dovolíme si ho pro jistotu připomenout. Na Obranářský speciál do Studénky se již tradičně sjíždějí ti nejtvrdší psi od Police České republiky a dalších ozbrojených složek státu, ale také psi civilní. Patříte-li tedy mezi ty, kteří navštěvují a milují podobné závody, pak neváhejte a přijeďte do Studénky. Slibujeme, že budete mile překvapení...

 

Letos se závodníci postaví na start již 27. ročníku Obranářského speciálu SKP Ostrava Studénka a bude to opět skvělá jízda. Již tradičně se soutěž uskuteční pod záštitou ředitele Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje brig. gen. Mgr. Tomáše Kužela. A jako obvykle to bude velkolepé!

Jak bude soutěž vypadat?

Vzhůru do Studénky!

Jako každý rok se začne v pátek 16. 10. 2020 v 18.00 hodin slavnostním nástupem a následně proběhnou první dvě disciplíny. Budou to jediné noční práce. Nejprve na závodníky bude čekat zadržení prchající osoby a poté daleko těžší zákrok, jakým bude zadržení prchající osoby, která se snaží vyhnout se střetu se psem. A tím skončí páteční klání...

 

Pokračovat se bude v sobotu ráno od 8.00 hodin, kdy proběhne poslušnost a zároveň bude prováděn revír v objektu a v terénu v místech, která budou upřesněná až při soutěži. Poté bude soutěž pokračovat blokem ve složení disciplín: přepad při pochůzce, zadržení prchající osoby, zadržení s protiútokem, likvidace výtržnosti a blokace osoby, místo bude rovněž upřesněno až při soutěži.

 

K posuzování těchto složitých disciplín byli přizvání naprosto skvělí rozhodčí a to: Veronika Staniová, Jiří Ščučka, Dalibor Klement, Martin Kobrč, Josef Šesták a další zkušení rozhodčí, jejichž jména vám prozradíme až v místě konání.

27. ročník Obranářského speciálu SKP Ostrava

16 – 17. 10. 2020

www.obranarsky-special.cz

Více vám prozradí v našem rozhovoru ředitel závodu pan Mgr. Petr Kozák…

Pane Kozáku, vynechám ty obecné otázky, protože letos jsme s vámi na „jedné lodi“ již počtvrté. Řekl byste nám ale, zda jsou v propozicích od loňska nějaké novinky?

Propozice soutěže jsou již dlouhodobě hodně ustálené. Když si je člověk prostuduje, tak může zjistit, že jeho pes bude prověřen snad ze všech možných stran a to jak ve dne, tak i za tmy nebo při zhoršené viditelnosti, bez náhubku i s ním. V loňském roce jsme přidali jednu hodnocenou „pouštěčku“, jedná se o pouštění při likvidaci výtržnosti. Toto opatření zůstává i nadále v platnosti.

Závod je celkem náročný, co byste poradil těm závodníkům, kteří se k vám chystají poprvé?

Vzhůru do Studénky!

Naše soutěž vychází z toho, že většina účastníků se rekrutuje z řad profesionálních psovodů, proto není třeba zdůrazňovat tréninkovou připravenost po technické stránce. Co však vidím jako velmi důležité, je vést trénink svého psa k vynikající fyzické i psychické kondici. Závod není tak náročný provedením disciplín, tady se po celou dobu snažíme zůstávat v módu přirozenosti modelových situací, nemáme zájem vystavovat psy nereálným extrémním zatížením. Jako nejnáročnější na soutěži vidím to, že pes musí během zhruba dvaceti hodin absolvovat velké množství disciplín. Výhodu tak má pes, který si umí mezi disciplínami odpočinout a nabrat nové síly, jeho příprava musí být vyvážená. Pes, který nemá trénink odpovídající těmto potřebám, pak má starosti, do soutěže naběhne jako velká voda, ale síly rychle ubývají, fyzická únava jde ruku v ruce s psychickou a pak mnohdy v průběhu soutěže výkony psů devalvují.

Vždy máte pro závodníky připraveno také ubytování i stravu. Je tomu tak i letos? A co civilní soutěžící? Také se na vás mohou s tímto obrátit?

Velmi si zakládáme na zajištění zázemí pro naše soutěžící, s ubytováním na zámku v Bartošovicích si myslím, že jsou psovodi spokojení, stejné ubytování máme připraveno i letos. Také strava patří ke spokojenosti našich soutěžících hostů, proto se jí věnujeme tak, jak to jen jde. Členové našeho organizačního týmu se opravdu snaží. Pokud jde o psovody civilní, pak bych chtěl sdělit, že jsou u nás vítáni za stejných podmínek jako psovodi profesionální, v tomto ohledu neděláme žádný rozdíl…

Civilní psovodi jsou u nás vítáni za stejných podmínek jako psovodi profesionální, v tomto ohledu neděláme žádný rozdíl!

Zatím pokaždé, když jsem se ocitla v místě vašeho závodu osobně, byla perfektně připravená také kulturní část pro návštěvníky a závodníky. Jak to bude tento rok?

Vzhůru do Studénky!

Pokud jde o kulturní část naší soutěže, pak bych rád upřesnil takové dvě záležitosti. V pátek ještě před zahájením probíhá pravidelně improvizovaný koncert skvělých studeneckých muzikantů, Tamburašský soubor Brač má ve Studénce více než stoletou historii! Živou muziku máme většinou připravenou i po vyhlášení výsledků soutěže, ovšem tato část většinou zůstává už jen pro pořadatelský tým a několik málo přátel, neboť většina soutěžících psovodů jede hned po soutěži k domovu, což je škoda, ale umíme to pochopit.

Mám jednu nemilou otázku. Celý svět momentálně sužuje korona virus. Jak je toto ze stany pořadatele ošetřeno?

Co k tomuto problému říci? V letošním roce tato situace zabránila realizaci mnoha zajímavých akcí, což je nám pejskařům velmi líto. My zatím můžeme doufat, že podmínky nastavené odpovědnými orgány státní správy v době konání naší soutěže budou pro její realizaci únosné. Každopádně se budeme snažit předejít takovým problémům a rozhodně budeme případná nařízení respektovat.

Na závěr vás opět poprosím, zda byste nějak svými slovy mohl závodníky a návštěvníky na akci pozvat?

Vzhůru do Studénky!

Jménem organizačního týmu a všech skvělých partnerů soutěže zvu naše fandy a vyznavače služební kynologie ke zhlédnutí již 27. Obranářského speciálu SKP Ostrava, nad kterým převzal záštitu brig. gen. Mgr. Tomáš Kužel, ředitel Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje.

Ve dnech 16. a 17. 10. 2020 můžete u nás ve Studénce opět vidět nejen skvělé výkony psovodů a jejich psů, ale můžete také učinit dobrý skutek svou účastí v souběžně pořádané charitativní akci zaměřené na podporu Nadace policistů a hasičů. Bližší informace můžete získat na webu www.obranarsky-special.cz, sledovat můžete také stránku soutěže na FB @obranarsky.special.

Těšíme se na vás!

 

Foto: redakce

www.obranarsky-special.cz

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->