Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Výživa jako základ zdraví každého psího parťáka

Každý, kdo se aktivně věnuje nějakému sportu, ví, že správná výživa plná zdraví prospěšných živin a vitamínů je pro správný chod těla velmi důležitá. A jinak tomu není ani u našich psích parťáků. Pokud chcete, aby se váš čtyřnohý přítel těšil dobrému zdraví i kondici, dopřejte mu kvalitní stravu i výživové doplňky, které jeho chlupaté tělíčko potřebuje pro správnou regeneraci a fungování.


Výživa jako základ zdraví každého psího parťáka
red. 11.10.2020 2760x PR články

Stejně jako je tomu u lidí, někteří psi preferují domácí pohodičku na gauči, zatímco jiní milují pohyb všeho druhu. A právě pro ně existuje řada sportů, kde pán a jeho psí parťák utváří tým a dávají si do těla společně. Do této sekce spadá například canicross, běh, při kterém je pes napojen lanem na běžce, či bikejöring stojící na podobném principu, vůdcem je zde ovšem cyklista. Mezi psí sporty poté patří také jízda se psím spřežením, při které skupina dvou nebo více psů ve speciálních postrojích táhne svého psovoda na speciálních saních nebo vozíku.

Pokud máte doma psího sportovce, je potřeba věnovat mu speciální péči, která podpoří jeho zdraví i výkony. „Kromě krmiva určeného pejskům v zátěži, které by mělo dodat vašemu čtyřnohému sportovci výživu bohatou na bílkoviny, antioxidanty a podporu kloubů a chrupavek, je dobré 'servírovat' také výživu potřebnou pro dobrou regeneraci,” radí Martin Kváš, odborník na výživu a výcvik psů. Tuto funkci plní například Canvit AMINO sol., tekutý zdroj energie, aminokyselin, vitamínů a soli určený právě pro rychlou rekonvalescenci a regeneraci. Užívat jej mohou kromě psích sportovců také psi, kteří jsou po operaci, prodělávají období růstu, reprodukce, stresu nebo mají snížený příjem potravy.

Výživa jako základ zdraví každého psího parťáka

Že je správná výživa u psů v zátěži důležitá dosvědčuje také Anita Bebr, česká musherka, která se závodům psích spřežení věnuje více než 20 let. „Na začátku sezóny jsem měla velký problém s váhou mých psů, která šla hodně dolů, což není v našem sportu vůbec žádoucí. Se psy jsem trénovala více pozvolna než jindy a na prvních závodech náš výkon nebyl moc dobrý. Pořád jsem byla trochu skeptik, ale pak mi to nedalo a začala jsem psům podávat Canvit AMINO sol. Nejdříve po závodě. Hafani měli rychlejší regeneraci, bylo vidět, že i bolesti svalů nejsou tak výrazné nebo žádné. Později jsme začali trénovat větší vzdálenosti a pro lepší regeneraci po výkonu jsem opět zařadila tento doplněk stravy. Výsledek byl nad moje očekávání. Psi byli schopni si pořád držet naše klasické tréninkové nastavení, aniž bych musela dávat delší pauzy mezi tréninky. Přechod na obtížnější tratě a větší délky zvládli parádně,” uvádí své zkušenosti Bebr.

Jak už bylo řečeno, Canvit AMINO sol. je vhodným pomocníkem také pro psy, kteří prodělali operaci a jejich tělo se potřebuje zregenerovat, a stejně tak pro psy, kteří mají problémy přibrat na váze. Jedná se o doplněk stravy, který rychle funguje a pomáhá. „Není potřeba více času, než si na něj zvířata zvyknou, jednoduše funguje hned. Pomáhá při regeneraci po výkonu (fyzickém i psychickém), podporuje schopnost rychlejšího hojení po operacích a zabírá i jako kúra na podporu tloustnutí,” popisuje své zkušenosti Anita Bebr.

Canvit AMINO sol.

Pokud máte doma psího sportovce, je potřeba věnovat mu speciální péči, která podpoří jeho zdraví i výkony. Pro rychlou regeneraci a rekonvalescenci organismu po zátěži, sportovní aktivitě, stresových situacích a při onemocnění je tu Canvit AMINO sol., zdroj rychle dostupné energie, aminokyselin a vitamínů. Jedná se o tekutý roztok určený k okamžité aplikaci v době zvýšené potřeby.

Cena: 175 Kč, 125 ml

www.canvit.cz

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->