Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Všude chlupy! Jak si poradit s podzimním línáním domácích mazlíčků?

Milujeme chlupatá zvířata, ale někdy jen do té doby, dokud nezanechají pár chlupů v naší právě uklizené domácnosti. Pak nastává boj. V něm jsou nejčastěji používanými zbraněmi vysavač a kýbl s hadrem. Po sebepečlivějším úklidu nastává ale většinou smíření, že pokud chceme mít doma zvířecí lásku, musíme s línáním našich mazlíčků tak nějak počítat. Množství chlupů, které najdete na vašem koberci nebo na pohovce, však záleží také na tom, jakou péči svému chlupáčovi věnujete.


Všude chlupy! Jak si poradit s podzimním línáním domácích mazlíčků?
red 16.9.2023 757x PR články

Aby srst vaší kočičky nebo pejska nebyla úplně všude, je důležité ji pravidelně vyčesávat. Tím se může línání výrazně zredukovat. Protože čím více chlupů vyčešete, tím méně jich zůstane tam, kde nechcete. Záleží samozřejmě také na tom, jestli máte dlouhosrstého mainského mývalího kocoura nebo krátkosrstého jezevčíka. Každý typ srsti se totiž vyčesává jinak. Na krátké chlupy stačí vyčesávací rukavice a na dlouhé se používá kartáč.

Kvalitní krmivo je základ

Všude chlupy! Jak si poradit s podzimním línáním domácích mazlíčků?

Podle srsti se dá poznat i celkový zdravotní stav mazlíčků. Krásná zdravá, hustá a lesklá srst souvisí totiž s kvalitním krmivem. To by mělo obsahovat především omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, dostatek bílkovin i vitamínů. Přidat můžete vašemu mazlíčkovi buď lososový olej nebo vybrat granule, která mají složení určené přímo pro udržení zdravé srsti. Pro kočičky se hodí například Brit Care Cat Grain-free Haircare Helathy and shiny Coat a pro psy Brit Care Dog Grain-free Adult s lososem. Doplnit chybějící vitamíny vašim mazlíčkům můžete i podáním doplňků stravy, pro psy jsou vhodné například Brit Vitamins Skin and Coat.

Kdy línají nejvíce?

Všude chlupy! Jak si poradit s podzimním línáním domácích mazlíčků?

Obvykle nejvíce chlupů po zvířecích miláčcích najdete na vašem gauči nebo koberci na jaře a na podzim. Zvířata se línáním vždy připravovala na střídání ročních období a venkovních teplot. Proto psi a kočky, kteří žijí v bytě, línají v podstatě celý rok. Pravidelné kartáčování ale dokáže vaše mazlíčky odumřelých chlupů zbavit, a navíc se jim tím namasíruje a prokrví pokožka. Kartáč roztírá i kožní maz, což prospívá přirozenému zdraví srsti a její vypadávání se výrazně omezí.

Jak se chlupů zbavit?

Všude chlupy! Jak si poradit s podzimním línáním domácích mazlíčků?

Nezbytností jsou kartáče na vyčesávání a také takzvané odchlupovací válečky, abyste nechodili ven v oblečení obaleném chlupy. Dobrý je i improvizovaný trik s izolepou, na kterou se chlupy nalepí místo válečku. Doporučuje se pořídit si také dobrý vysavač se speciální násadkou na vysávaní zvířecích chlupů. I sušička spolehlivě zbaví vaše prádlo chlupů. Kdo ji nemá, tomu stačí přidat do pračky houbičku na nádobí, na kterou se chlupy nabalí podobně jako na natáčky se suchým zipem.

Každopádně, každý majitel pejska nebo kočičky vám potvrdí, že boj s chlupy za tu zvířecí lásku stojí. Protože láska a teplo domova je určitě důležitější než perfektně uklizený byt.

Více na www.krmivo-brit.cz  a mazliccivpohybu.cz

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->