Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Vítej v ráji – nezapomeneme...

Souhlasíte, že některé články se opravdu nepíší snadno? A tento bohužel není výjimkou. Jak již asi většina pejskařského světa ví, v sobotu nás náhle opustila jedna báječná žena – paní Hanka Golhová. Zavzpomínejte na ni tedy společně s námi...


Vítej v ráji – nezapomeneme...

Každý z nás si dělá své plány do budoucna, ale život nakonec vše otočí. A tak se stalo také v sobotu 1. srpna 2020, kdy navždy dotlouklo srdce jedné výjimečné ženy, která svůj život zasvětila psům a lidem kolem nich. Řeč je o úžasné dámě, paní Hance Golhové – chovatelská stanice z Golha, závodnice a rozhodčí z výkonu psů.

Tehdy mne podržela…

Vítej v ráji – nezapomeneme...

Hanku jsem poznala, jak jinak než na závodech. Byla jsem o mnoho let mladší a dost vystresovaná. „Bože, co ta moje fena zase vyvede, co tomu řekne rozhodčí?“, honilo se mi hlavou. Jenže právě ta „obávaná“ rozhodčí – Hanka byla báječná. Ani jedním slovem mě neurazila a brala nás jako tým. Moc dobře věděla, jak se cítím. Řekla jen: „Neboj se, holka, vždyť o nic nejde.“ A také nešlo. Ten den jsem odcházela z 93 body na obranách v kategorii ZVV2, a to jen díky tomu, že mé nervy zůstaly stát daleko za Hankou. A myslím, že takto ji známe všichni. Jako ženu, která byla přátelská, dobrosrdečná a rozhodně uměla člověka na soutěži podržet a bylo jedno, zda byl psovod ostříleným závodníkem nebo úplným začátečníkem. Nikdy neměla problém si s vámi po závodech popovídat, předat užitečné rady a své cenné zkušenosti a hlavně nikdy nezapomněla najít také něco, co bylo na vás a vašem psu skvělé a vypíchnout to. Proč? To je přeci jasné! Protože to prostě byla Hanka, v každém hledala to krásné. Mnozí si ji pamatují ze závodů – výběrových soutěží se psem jménem Nor z Golha. Byla věčnou milovnicí německých ovčáků a těch, kteří si v rodokmenu nesou předky z Golha, je opravdu mnoho. Nicméně právě německý ovčák s ní byl až do samotného konce.

 

∼ Hanka Gholová byla věčnou milovnicí německých ovčáků! 

 

Jak na Hanku vzpomíná její dcera Marcela?

Vítej v ráji – nezapomeneme...

Narodila se 5. března 1944, svého prvního psa si pořídila v osmnácti letech a byla to láska na celý život, cvičila psy až do své smrti. Milovala hudbu, hlavně techno a věci, které mají rytmus. Ale milovala i jinou hudbu, měla skvělý hudební sluch a krásně zpívala. V osmnácti letech si udělala řidičák a už od volantu neslezla. Byla řidičkou z povolání, jezdila u Sadů, lesů, zahradnictví až do úplného konce po revoluci. Pokud to bylo v jejích silách, tak si auto dokázala i sama opravit nebo aspoň pojmenovat vzniklý problém. Nikdy nenosila sukně, šperky a nemalovala se. Říkala o sobě, že je vývojový typ. Milovala humor, ráda se smála, celý život tvrdě dřela, práce se nebála. Milovala filmy a spoustu věcí také sbírala. A ještě víc věcí schraňovala – všechno se prý bude jednou hodit. Před pár dny nám říkala, že je spokojená. Celý život si dělala to, co chtěla a co milovala. Hlavně svobodu a volnost, věci brala takové, jaké jsou. Měla ještě spoustu plánů, má plný diář až někdy do listopadu. Je to velká rána, nechápu to. A zakončím to slovy, kterými by, kdyby mohla, tuto situaci okomentovala – sere mě to...“

 

∼ Skvělý rozhodčí vždy přiláká více závodníků! A tou Hanka byla! 

 

Lidé ji milovali...

Vítej v ráji – nezapomeneme...

Tak, jak jsem popisovala výše, tak my lidi od psů Hanku pamatujeme. Mnoho dnes ostřílených závodníků vzpomíná na své začátky a skvělé posuzování s klidem a vřelým úsměvem právě od ní. A tak není divu, že byla mezi základními kynologickými organizacemi ve středočeském kraji oblíbená a často zvaná k posuzování. Vždyť skvělý rozhodčí vždy přiláká více závodníků.

Středočeši pláčou...

Vítej v ráji – nezapomeneme...

Její úmrtí hluboce zasáhlo mnoho z nás. Ostatně od neděle na Facebooku nečtu nic jiného než to, jak lidé s láskou na Hanku vzpomínají.  Určitě by jí všechny ty zprávy udělaly radost a nejspíš by se jim i zasmála.

 

Haničko,

děkujeme ti za tvé cenné rady a zkušenosti, které si nám „pejskařům“ předávala na každé akci. Děkujeme ti za skvělé posuzování, úžasné štěníky a za báječný čas strávený ve tvé společnosti. Byla jsi povolána tam nahoru, kde jsou všichni naši psí kamarádi, ale také přátelé pejskaři. Pozdravuj tam. Nikdy nezapomeneme...

Foto: archiv Marcela Rozsívalová (dcera)

Vítej v ráji – nezapomeneme...

Hanka Golhová

5. března 1944  - 1. srpna 2020

 

Vítej v ráji – nezapomeneme...
Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->