Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Veletrh FOR PETS 2024 opět dokázal, že je ve svém oboru lídrem na trhu. Atraktivní doprovodný program výrazně posílil

Pro milovníky zvířat zásadní událost roku, veletrh FOR PETS, v rámci svého 14. ročníku přilákal 15 723 návštěvníků. Veletrh se letos konal hned po Velikonocích 4.–7. 4. 2024 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Přestože největší veletrh chovatelských potřeb v České republice přivítá každoročně tisíce spokojených návštěvníků, pořadatelé na vavřínech neusnuli a atraktivní doprovodný program obohatili o další novinky.


Veletrh FOR PETS 2024 opět dokázal, že je ve svém oboru lídrem na trhu. Atraktivní doprovodný program výrazně posílil
red 20.4.2024 515x PR články

Veletrh FOR PETS se letos konal v 5 halách, na hrubé výstavní ploše 13 370 m². „Pestrou nabídku zboží od pamlsků s hmyzím proteinem přes terária až po bezpečné přepravky do auta, které mohou zachránit život, s přehledem nabídlo 180 českých i zahraničních vystavovatelů,“ uvedla Janica Ciglianová, ředitelka veletrhu FOR PETS z pořadatelské společnosti ABF.

Veletrh FOR PETS 2024 opět dokázal, že je ve svém oboru lídrem na trhu. Atraktivní doprovodný program výrazně posílil

Spolupořadatelem veletrhu FOR PETS byla tradičně Nadace na ochranu zvířat. Ta si kvalitu veletrhu velmi chválí. „Z našich údajů vyplývá, že Češi chovají zhruba 2,5 milionu psů. Řadíme se tak v počtu psů na počet obyvatel na třetí až čtvrté místo v Evropě. A tento trend bude dle mého názoru sílit. Česká republika je chovatelskou velmocí nejen v zájmovém chovu psů a koček, ale i hlodavců a dalších druhů zvířat. Veletrh FOR PETS se za 14 let svého konání stal nejvýznamnějším a největším veletrhem svého druhu, výjimečnou událostí a platformou pro přátele a milovníky zvířat,“ říká Eva Marlene Hodek, ředitelka Nadace na ochranu zvířat. 

Veletrh FOR PETS přinesl v roce 2024 hned několik novinek. Jednou z nich byl 1. ročník oblastní výstavy všech plemen psů nazvaný FOR PETS CUP 2024. Soutěž byla určena všem pejskům s průkazem původu od 4. měsíce věku psa. Přihlásilo se celkem 666 psů a návštěvníci FOR PETS mohli vidět na výstavě 145 plemen, od nejmenší čivavy po největšího irského vlkodava. Výstavu měli účastníci veletrhu zdarma, v rámci vstupenky na veletrh.

Premiérově mohli zájemci také proniknout do tajů hobby horsingu, tedy skákání s umělou hlavou koně na tyči. Proběhly zde nominační závody pro Mistrovství republiky Asociace chovatelů miniaturních koní v tomto u nás poměrně novém sportu.

Výstavní premiéru zde mělo také mnoho firem. Například mezinárodní firma Thule, která představila dlouho očekávanou novinku Thule Allax, chytře navrženou přepravku pro psy do auta, která obstojí i v těch nejnáročnějších nárazových testech. 

Veletrh FOR PETS 2024 opět dokázal, že je ve svém oboru lídrem na trhu. Atraktivní doprovodný program výrazně posílil

Mezi dalšími nováčky byly společnosti Medicínské centrum Praha, AGS 92, Psí školka a hotel MiMi, Kerberos krematorium, Spolek chovatelů a přátel psů Nymburk, Kiwly, Dafiko, Doghot premium psí hotel, LeDaNo, Scivetim, Grub Barf, Sakari, Lyopro, M.K.L, Rufruf, ALMI Health Care, Kokardy Bary, Japan Premium, MPJ Advance či Marleyandharrys.

Důležitou součástí veletrhu je vždy udělování významných ocenění Top Expo a Grand Prix veletrhu FOR PETS. Top Expo je tradiční soutěží, ve které porota hodnotí nejatraktivnější expozici veletrhu. Na letošním ročníku bylo opravdu těžké vybrat jen jednu nej. Porota se ale nakonec shodla, a vítězem Top Expo veletrhu FOR PETS 2024 se stala společnost Vafo Praha.  

V rámci prestižní soutěže Grand Prix, ve které odborná porota hodnotí nejzajímavější novinku roku nebo exponát, který přináší pokrok ve svém oboru či zaměření, byla udělena hlavní cena a 2 čestná uznání. Vítězem Grand Prix veletrhu FOR PETS 2024 se stala společnost Løype za promyšlenou psí známku Løype Tag. Unikátní psí známka pomocí QR kódu načte všechny údaje o ztraceném psím parťákovi na jednom místě a cesta k majiteli psa je nasnadě. Letos byla udělena také 2 čestná uznání. První čestné uznání Grand Prix získala společnost Medicínské centrum Praha za veterinární léčivý přípravek Avecell®. A další čestné uznání získala společnost Jindřich Šíp – Apetit Pet Products za Apetit – Ducks & Swans.

Veletrh FOR PETS 2024 opět dokázal, že je ve svém oboru lídrem na trhu. Atraktivní doprovodný program výrazně posílil

Nedílnou součástí veletrhu je také jeho charitativní zaměření. Pořadatelská společnost ABF zde dává s bezplatným umístěním velký prostor útulkům a charitativním organizacím, aby zde široké veřejnosti představili svoji pomoc. Letos se proto už potřinácté v rámci veletrhu FOR PETS konala Umisťovací výstava koček, na které se prezentovalo a nabízelo své svěřence 11 útulků/spolků z celé ČR. „Co nejsrdečněji děkujeme pořadatelům FOR PETS za tuto skvělou spolupráci, která přinesla tak úžasné výsledky! Letos bylo z veletrhu do nových domovů umístěno 24 kočiček. Za posledních 13 let je to celkem 309 kočiček,“ pochvaluje si Kateřina Kašparová, organizátorka Umisťovacích výstav koček v rámci FOR PETS.

Veletrh FOR PETS 2024 opět dokázal, že je ve svém oboru lídrem na trhu. Atraktivní doprovodný program výrazně posílil

Je nám ctí, že veletrh osobně navštívily a zveřejněnými pozvánkami podpořily VIP osobnosti – herečky Patricie Pagáčová, Anna Kadeřávková a Bára Štěpánová, zpěvačka Marta Jandová a moderátor Honza Musil.

Mimořádně se letos také povedla medializace veletrhu. Reportáž z veletrhu FOR PETS odvysílala v hlavní zpravodajské relaci, tedy ve večerních Televizních novinách, TV NOVA, o zviditelnění zejména doprovodného programu se postarala FTV Prima, pozvání odvysílalo Rádio Impuls, ČTK a mnozí další. Poděkování patří všem odborným časopisům Svět psů, Naše kočky, Pes přítel člověka a internetovým magazínům e-Canis, Haf & Mňau, Psí magazín, Pejskárium a dalším.

 

Markéta Holatová

PR manažerka veletrhu FOR PETS holatova@abf.cz

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->