Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Ve víru hudby a tance

Fandíte akčním a všestranným border koliím? A líbí se vám také dogdancing? To všechno jde krásně dohromady a vy můžete nyní prostřednictvím našeho magazínu nahlédnout „pod pokličku“ mistrovství republiky právě v této disciplíně.


Ve víru hudby a tance
Markéta Kuncková 19.11.2018 4734x DogdancingReportáže

V sobotu 3. listopadu se konalo v pořadí již 5. Mistrovství republiky České republiky border kolií v dogdancingu (MR BCCCZ 2018) a opět v hale v Horních Počernicích v Psí akademii Dance and Jump. Hodnocení týmů měly pevně v rukou zkušené rozhodčí Petra Malá, Vanda Gregorová a Anna Říhová.

Ve znamení novinek

Letos poprvé k nám zavítaly závodit i zahraniční týmy, a to ze Slovenska a z Francie. A pro tento rok to nebyla jediná novinka. Dalším překvapením byla divize Heelwork to Music, kdy poprvé byla patrná při pohledu na startovní listinu extrémně silná konkurence, která předčila i oblíbený Freestyle.

Úroveň stále roste

dogdancing V heelworku nastoupilo na taneční parket třináct týmů a úroveň sestav byla opravdu velmi vysoká, vždyť šest z nich má za sebou úspěšnou účast nebo i posty nejvyšší na prestižních mezinárodních závodech. A tak se „laicky uzavíraly sázky“ a paní rozhodčí rozhodně neměly lehkou práci. Nakonec ve velké konkurenci zvítězil tým a Mistry ČR v kategorii heelworku se stali Hanka Maršálová a její šestiletý Derry the Guardians of Albion. Tento tým kromě kvalitního provedení sestavy měl ještě velice veselý a optimistický projev, což je jejich velkým know how.

Zvítězila zkušenost 

dogdancing Ve freestyle se předvedlo celkem patnáct týmů. I tady bylo rozhodně na co koukat a velice pozitivní je fakt, že mnozí „nováčci“ se rozhodně nenechali zahanbit ostřílenými závodníky a šlapali jim na paty. Bohužel v této kategorii se dva týmy mladičkých, ale velice nadějných závodnic diskly a došlo i na slzičky, ale i to se občas ve sportu stává a myslím, že o nich určitě ještě uslyšíme. Ve freestylu nakonec právem zvítězila velmi zkušená a úspěšná závodnice Alena Smolíková a se svou fenkou Action Jerry Malina Gang.

A co ještě dodat?

dogdancing V zahraničních závodnicích měly naše týmy velkou konkurenci a v obou kategoriích obsadily tyto závodnice medailové posty, takže český dogdancing rozhodně nemůže usnout na vavřínech. Je pozoruhodný velký věkový rozptyl závodníků, kdy se nám na mistrovství prodírají jak junioři, a to až překvapivě úspěšně, a zároveň tanec se psem přitahuje i zralé ročníky. Velmi potěšitelná byla i účast dvou mužů, kteří se mezi ženami rozhodně neztratili.

Organizace a průběh závodu byl jako každý rok profesionálně zvládnutý a měl skutečně slavnostní atmosféru. Je opravdu velmi výrazně vidět, jak se výkony závodníků a jejich čtyřnohých parťáků rok od roku zlepšují a nezbývá než se těšit na příští rok, jaké překvapení nás bude zase čekat!

Výsledky divize Heelwork to Music

dogdancing

1. Hana Maršálová + Derry the Guardians of Albion CZ
2. Alena Smolíková + Awesome Kira Crazy Fellow CZ  
3. Alexandra Creusot + D' Hendi od Dupíků FR              

Výsledky divize Freestyle

dogdancing

1. Alena Smolíková + Action Jerry Malina Gang CZ                   
2. Zuzana Seewaldová + Vesper Shadow Fatranský sen SK     
3. Monika Zapletalová + Afrodité Mayby Simple Elegance CZ

Foto: Martina Irglová

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->