Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

TTM 2017 z pohledu dvou tábornic

Pokud vás zajímá, jak probíhá Tábor talentované mládeže a jak jej vnímají ti nejdůležitější – tábornice, pak je tato reportáž právě pro vás.


TTM 2017 z pohledu dvou tábornic
Pavel Troller 25.8.2017 3653x Reportáže

Letos v červenci se již tradičně uskutečnil tábor talentované mládeže, ale tento rok poprvé v Poličce. Na tábor jsme se sjeli ze všech koutů republiky v úterý 11. července. Po příjezdu bylo slavnostní zahájení, na kterém jsme se dozvěděli důležité informace k následujícím dvanácti dnům. Také jsme byli rozřazeni do čtyř týmů, které vedli zkušení kynologové a jmenovitě Jiří Petrus, Erika Zelinková, Sára Steckerová a náš vedoucí Honza Lapčák. Náš tým byl složený ze tří krajů (Ústecký, Plzeňský a Karlovarský).

    

Výcvik pro náš tým začal ve středu ráno na poslušnosti a obraně. To znamenalo, že jsme odpoledne měli volno. Zároveň se nás Lapi ptal, zda-li chceme na nějakou zkoušku. Čtvrtek byl pro náš tým náročný na výcvik. Ráno jsme se odebrali na stopy na nedaleké louky, kde jsme strávili celé dopoledne. Po poledním klidu následovala poslušnost a obrana. Další den jsme opět trénovali na zkoušky a v sobotu proběhnul generální úklid placu před zkouškami, které se konaly v pondělí a úterý. Neděle byla pro psy odpočinkovým dnem a na pár chvil jsme si s nimi prohodili role. Soutěžili jsme ve čtyřech družstvech a na konci byla pro každé družstvo připravena malá odměna. Soutěžilo se ve vědomostním kvízu, obíhání maket, agility, pachové práce, vyhledávání předmětů, odhazování aportů a vysílačce.

     

Tým Lapiho milovaných děvčátek skončil na krásném bramborovém místě.

V pondělí začaly zkoušky, které se nesly v duchu všech třech oddílů, ale především ve stopách. Odpoledne jsme vyrazili na místní kostelní věž a večer na nás čekala zajímavá přednáška od MVDr. Melouna. Tato přednáška byla o vrozených nemocech kosterní soustavy psů a byla o to zajímavější, že jsme si mohli prohlédnout i některé exponáty, jako například lebku psa, pánev a stehenní kosti. V úterý pokračovaly zkoušky, které se nesly v duchu poslušnosti a jedné stopy. Odpoledne jsme již měli trénink obran. Po večeři následoval táborák, kde jsme si všichni sedli kolem ohně a povídali si při opékání buřtů. Následující dny byly velmi slunečné, a tak se výcvik uzpůsoboval počasí. Ve čtvrtek jsme hráli hru s názvem veverky, které pro naše družstvo nebyly opět úspěšné. V pátek večer jsme měli diskotéku, kterou jsme si všichni náramně užili. Sobotní ráno bylo už takové rozmrzelé. Dopoledne mělo naše družstvo poslušnosti a odpoledne bylo slavnostní ukončení. Poté jsme se byli týmově fotit a následovala naše vysílačka v podobě zvířátek. Měli jsme tam žábu, pavouka, krůtu, červa, kraba a orangutana. Proč by, jsme si ty poslední chvilky neužili. V neděli jsme se všichni balili a loučili. Těchto dvanáct dní bylo vážně dokonalých a chceme poděkovat všem, kteří se na tomto táboře podíleli.

Byl to úžasný tábor a mrzí mě, že to byl zároveň můj poslední rok na TTM, jelikož je tento tábor určený pro mládež do 18 let. (K. P.)

Teďka už nezbývá nic jiného než vzpomínat na to krásné a těšit se na příští rok, kdy já za mládež na tenhle celorepublikový tábor pojedu naposledy. (V. L.)

Tak snad se zase někdy potkáme s naším nejúžasnějším týmem a nejlepším vedoucím.

 

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->