Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

TTM 2017 z pohledu dvou tábornic

Pokud vás zajímá, jak probíhá Tábor talentované mládeže a jak jej vnímají ti nejdůležitější – tábornice, pak je tato reportáž právě pro vás.


TTM 2017 z pohledu dvou tábornic
Pavel Troller 25.8.2017 3283x Reportáže

Letos v červenci se již tradičně uskutečnil tábor talentované mládeže, ale tento rok poprvé v Poličce. Na tábor jsme se sjeli ze všech koutů republiky v úterý 11. července. Po příjezdu bylo slavnostní zahájení, na kterém jsme se dozvěděli důležité informace k následujícím dvanácti dnům. Také jsme byli rozřazeni do čtyř týmů, které vedli zkušení kynologové a jmenovitě Jiří Petrus, Erika Zelinková, Sára Steckerová a náš vedoucí Honza Lapčák. Náš tým byl složený ze tří krajů (Ústecký, Plzeňský a Karlovarský).

    

Výcvik pro náš tým začal ve středu ráno na poslušnosti a obraně. To znamenalo, že jsme odpoledne měli volno. Zároveň se nás Lapi ptal, zda-li chceme na nějakou zkoušku. Čtvrtek byl pro náš tým náročný na výcvik. Ráno jsme se odebrali na stopy na nedaleké louky, kde jsme strávili celé dopoledne. Po poledním klidu následovala poslušnost a obrana. Další den jsme opět trénovali na zkoušky a v sobotu proběhnul generální úklid placu před zkouškami, které se konaly v pondělí a úterý. Neděle byla pro psy odpočinkovým dnem a na pár chvil jsme si s nimi prohodili role. Soutěžili jsme ve čtyřech družstvech a na konci byla pro každé družstvo připravena malá odměna. Soutěžilo se ve vědomostním kvízu, obíhání maket, agility, pachové práce, vyhledávání předmětů, odhazování aportů a vysílačce.

     

Tým Lapiho milovaných děvčátek skončil na krásném bramborovém místě.

V pondělí začaly zkoušky, které se nesly v duchu všech třech oddílů, ale především ve stopách. Odpoledne jsme vyrazili na místní kostelní věž a večer na nás čekala zajímavá přednáška od MVDr. Melouna. Tato přednáška byla o vrozených nemocech kosterní soustavy psů a byla o to zajímavější, že jsme si mohli prohlédnout i některé exponáty, jako například lebku psa, pánev a stehenní kosti. V úterý pokračovaly zkoušky, které se nesly v duchu poslušnosti a jedné stopy. Odpoledne jsme již měli trénink obran. Po večeři následoval táborák, kde jsme si všichni sedli kolem ohně a povídali si při opékání buřtů. Následující dny byly velmi slunečné, a tak se výcvik uzpůsoboval počasí. Ve čtvrtek jsme hráli hru s názvem veverky, které pro naše družstvo nebyly opět úspěšné. V pátek večer jsme měli diskotéku, kterou jsme si všichni náramně užili. Sobotní ráno bylo už takové rozmrzelé. Dopoledne mělo naše družstvo poslušnosti a odpoledne bylo slavnostní ukončení. Poté jsme se byli týmově fotit a následovala naše vysílačka v podobě zvířátek. Měli jsme tam žábu, pavouka, krůtu, červa, kraba a orangutana. Proč by, jsme si ty poslední chvilky neužili. V neděli jsme se všichni balili a loučili. Těchto dvanáct dní bylo vážně dokonalých a chceme poděkovat všem, kteří se na tomto táboře podíleli.

Byl to úžasný tábor a mrzí mě, že to byl zároveň můj poslední rok na TTM, jelikož je tento tábor určený pro mládež do 18 let. (K. P.)

Teďka už nezbývá nic jiného než vzpomínat na to krásné a těšit se na příští rok, kdy já za mládež na tenhle celorepublikový tábor pojedu naposledy. (V. L.)

Tak snad se zase někdy potkáme s naším nejúžasnějším týmem a nejlepším vedoucím.

 

Doporučujeme z našeho e-shopu
Novinka
Sušené krůtí krky
ZB000462
od 20
Novinka
Sušené hovězí plíce
ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce
ZB000453
od 26
Legendy československé kynologie
Skladem
ZB000002
od 129
Novinka
Obojek SOFTY
Vyberte barvu
Obojek SOFTY
ZB000096
od 0
Kam dál ...