Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Treibball – bilancujeme a hledíme do budoucna!

Tušíte, v jakém duchu se nesla treibballová sezóna 2019 a co nás čeká v příštím roce? Přestože jde o sport velmi mladý, přímo raketově roste počet jeho příznivců, a tak je určité bilancování a pohled do měsíců budoucích určitě zcela na místě. Jste tedy zvědaví, co nás čeká a nemine?


Treibball – bilancujeme a hledíme do budoucna!
Lucie Vybíralová 25.12.2019 7468x Treibball

Roku 2019 už téměř odzvonilo, tak se rozhodně nabízí celkově zhodnotit uplynulou tréninkovou a závodní sezónu. Jaká tedy opravdu byla? O tom nám nyní ochotně povypráví sympatická Lucie Vybíralová, předsedkyně českého treibballového klubu. A letošní rok byl prý rokem velkých změn…

Zásadní změna v soutěžních pravidlech

Treibball – bilancujeme a hledíme do budoucna!

Po prvním odzkoušení na Mistrovství ČR v treibballu na podzim roku 2018 se z jednokolových závodů staly v roce 2019 již trvale závody dvoukolové. K prvnímu kole FAST, které je zaměřeno na rychlost, přibylo kolo SMART zaměřené na přesnost a dálkovou ovladatelnost psa. Byla a ještě to stále je velká výzva pro všechny týmy. A myslím, že vzhledem k tomu, že se všichni v podstatě kolo SMART učí za pochodu, tak se s ním poprali v tomto roce, jak nejlépe uměli a viděli jsme na závodech mnoho skvělých výkonů. O nezměrné píli svědčí i to, že z třídy začátečníků a mírně pokročilých se spousta týmů přesunula do vyšších závodních tříd TRB2 a TRB3, vznikla nám tedy nyní malá mezera v řadách začátečníků, takže plán pro rok 2020 je jasný. Šířit treibball dál mezi pejskařskou veřejnost!

Plánem na příští rok je šířit treibball dál mezi pejskařskou veřejnost!

Závody plné nejen diváků...

Treibball – bilancujeme a hledíme do budoucna!

Závodů se účastnila široká škála psích plemen. Od papillonů, německého špice, biewera, border teriéra, kokršpaněla, malého i středního knírače přes německého ovčáka, chodského psa, entlebušského salašnického psa, border kolie až po křížence všeho druhu...

 

K tradičním místům konání závodů v Herolticích u Tišnova, v Praze a v Brně přibyl ještě Heřmanův Městec.

Na jaře se zde konaly první závody a na podzim Mistrovství ČR v treibballu pod taktovkou Jirky Skaly. Touto cestou bych chtěla Jirkovi ještě jednou poděkovat za skvělou organizaci a všem ostatním za prima atmosféru.

 

Našich závodů se účastnily i týmy z Německa a z Rakouska. Dle slov našich zahraničních treibballových přátel máme závody skvěle organizované a určitě se k nám budou rádi vracet i v příštích letech také proto, že u nás vidí na závodech pestrou skladbu plemen a velkou konkurenci.

Bez nich by to nešlo...

Treibball – bilancujeme a hledíme do budoucna!

Naši členové nejen pilně trénují, ale účastní se i velkého počtu předváděcích akcí. Naše treibballové dovednosti jsme ukázali na výstavách psů, charitativních psích akcích, dětských dnech, a účast na akci Světový den zvířat v Praze a na festivalu psích sportů DogDays v Bratislavě se pro nás již stala tradicí. Děkuji treibballovým nadšencům pod vedením manželů Stoklasových, Zuzany Nedbálkové a Rendy Kolomazníkové, že na těchto akcích ukazují veřejnosti, jaký je treibball veselý a hravý psí sport.

Treibball je veselý a hravý psí sport! Nevěříte? Přijďte mezi nás!

A na co se můžeme těšit v příštím roce?

Treibball – bilancujeme a hledíme do budoucna!

Určitě nastanou další drobné změny v pravidlech vyplývající ze zkušeností jak organizátorů závodů, tak i samotných závodníků. Na členské schůzi, která se konala po mistrovství republiky v Heřmanově Městci, jsme si odhlasovali změny v soutěžních pravidlech a jejich plné znění bude zveřejněno na stránkách TRB klubu. Už teď jsou na stránkách www.treibbball-klub.cz vypsány termíny konání závodů, různých tréninkových a předváděcích akcí v roce 2020. Do našich řad se přidali další treibballoví nadšenci z Třebíče, i proto se můžeme v příštím roce účastnit hned šesti závodů.

Treibballové závody v roce 2020

 

19. 4. 2020 Treibbalové závody v Pesoparku - Praha

8. 5. 2020 Májový treibball - Koněšín u Třebíče

6. – 7. 6. 2020 Gustin memoriál - Heroltice u Tišnova

27. 6. 2020 Vysočina cup TRB - Třebíč

červenec 2020   Brněnské psí dny - Brno

(zatím není stanoven přesný termín)

5. – 6. 9. 2020 4. Mistrovství ČR - Koněšín u Třebíče

 

Naše týmy se pravidelně a úspěšně účastní i zahraničních závodů.

Co říci na závěr?

Treibball – bilancujeme a hledíme do budoucna!

My treibballisté víme, jaký je treibball úžasný sport, který naplňuje pejsky a jejich páníčky nepopsatelnou radostí ze společně strávených chvil. A teď je na nás všech, abychom tuhle radost rozšiřovali dál mezi ostatní pejskařskou veřejnost a vysvětlili jim, že treibball je bezva psí sport, a že se mu může věnovat opravdu kterýkoliv pejsek. Rádi uvidíme každého, kdo má chuť s treibballem začít.

 

Foto: archiv treibball klub CR

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...


    Podobné články


    -->