Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Těšíme se na tebe, říjne!

První listí se již začíná obarvovat. Ačkoliv je stále teplo, chladná rána již jasně určují, že podzim je každopádně tady. Ten ale není je znamením sklizní všeho druhu. Je také časem završení roční práce s našimi psy. Každý víkend se v tom našem pejskařem světě něco děje a výcviková i výstavní sezóna vrcholí. A my si to s těmi chlupáči opravdu užíváme…


Těšíme se na tebe, říjne!

Začíná říjen a já si vzala za úkol napsat do úvodníku něco optimistického. Jenže… rána jsou již chladná, sezóna tepla se pomalu loučí a čekají na nás kratší dny. Na procházky už bude nutné se tepleji obléct a vracet se budeme často se zablácenými psy. Na druhou stranu svět se stane barevným. Listy stromů budou zářit ve svitu slunečních paprsků a v nás se probudí ono neúprosné nutkání fotit našeho psího miláčka úplně všude…

Září je pryč…

Těšíme se na tebe, říjne!

Všichni v redakci jsme již plně naskočili do pracovních procesů. Pravda je, že pro ty z nás, kteří mají děti školou povinné, to ještě pořád není úplně snadné. Znáte to? Kroužky, úkoly, učení. Inu, jednou zapomenete na to a pak zase na něco jiného. Prostě září je takový „blázinec“. Jediní, komu je to úplně jedno, jsou naši psi. Pro ně se vlastně nic nemění. Jak já jim závidím, ten klid a bezprostřednost. Ale vás bude určitě zajímat, který článek byl tím nejčtenějším. Tentokrát to byl jednoznačně článek o legendě naší kynologie, konkrétně o Karlu Podhajském. Tento článek překročil jedenáct tisíc návštěv a to je „venku“ teprve pár dní. Možná za to může i fakt, že se jeho memoriál konal právě tento víkend. Připomenout si jej můžete zde:

Legendy československé kynologie – Karel Podhajský
Legendy československé kynologie – Karel Podhajský

Tentokrát se v naší oblíbené rubrice trochu odpoutáme od služební či sportovní kynologie a ...

Legendy československé kynologie

Ráda bych však upozornila ještě na jeden velice zajímavý článek. Tedy asi bych zde dokázala hovořit o každém, který tento měsíc vyšel, nicméně není na to tak úplně prostor. Ovšem ve středu 27. září jsme uveřejnili článek, který se zabývá problematikou kupírovaných psů. Je to pořád ještě dosti ožehavé téma. A stále jsou mezi námi lidé, kteří si tento úkon vykládají po svém. Rozhodně tedy doporučuji seznámit se s tím, co k tomu píše mluvčí ČMKU Bc. Vladimíra Tichá. Najdete ho pod tímto odkazem:

Otazníky kolem kupírování
Otazníky kolem kupírování

Předpokládáme, že každý z vás asi tuší, že kupírování uší je v České republice již ...

Právo a legislativa

Říjen bude pecka

Těšíme se na tebe, říjne!

Plemenem měsíce září byl rhodéský ridgeback, se kterým jsme vás postupně seznamovali, jak je naším dobrým zvykem. Po tak velkém plemeni by to určitě chtělo něco menšího, co myslíte? BINGO! V měsíci říjnu na vás bude čekat malá, okouzlující, inteligentní a samozřejmě také krásná shih-tzu, o které se říká, že bývá hodně silně připoutána ke svému pánovi. Ostatně uvidíme, co se dozvíme například z profilu plemene, který pro vás připravila předsedkyně Shih-tzu klubu ČR Lucie Kubová ve spolupráci s Ivetou Stehnovou.  A k tomu vám pochopitelně nabídneme i pravidelnou porci rozhovorů.

Těšíme se na tebe, říjne!

Samozřejmě, že se můžete také těšit na celou řadu zajímavých článků, rozhovorů a seriálů. V říjnu přineseme rovněž nějaké reportáže z akcí. Naše redakce se jako každoročně zúčastní udílení cen v anketě Statečné psí srdce. Opět po roce navštívíme také Studénku a její slavný Obranářský speciál. A rádi bychom připomněli ještě jednu událost, na kterou bychom vás tímto zároveň i rádi pozvali. eCanis se stal mediálním partnerem semináře s názvem „Manipulace bez stresu: Nejen na veterině“ (https://www.facebook.com/events/s/manipulace-bez-stresu-nejen-na/807183541089182/), který pořádají v neděli 22. října trenéři psů Jakub Slavík (Dogpower) a Lucie Kotianová. Přednášet budou MVDr. Jana Radošovská, autorka knížky Elza radí a Radecha Spudilová, trenérka psů a propagátorka tréninku veterinární manipulace po dobrém. Takže to si určitě nenechte ujít, protože to bude opravdu pecka!

Novinky od partnerů

Není žádným tajemstvím, že i eCanis má své partnery. A tak jsem se rozhodla, že jim vždy v úvodníku věnuji pár slov. O tom, co je u nich třeba nového nebo proč jsme si je vybrali my. Redakce eCanis by tímto velice ráda poděkovala firmě Oděvy Hotový, která nás všechny krásně a funkčně oblékla. Oblečení nyní poctivě testují naši psi, a i když nám to náramně sluší, uvidíme, jak moc odolné věci to vůči jejich drápkům jsou. Dáme vědět samozřejmě. Ještě jednou velice děkujeme Antonínu Hotovému – majiteli firmy Oděvy Hotový (https://www.odevyhotovy.cz/)

Naším dalším skvělým partnerem je Českomoravská kynologická unie. Asi není třeba představovat, ale co se ve světě kynologie děje očima našeho nejvyššího orgánu? Určitě je dobré připomenout, že do 14. října je možné připomínkovat VÝSTAVNÍ ŘÁD. Nebo, že jsou již ke stažení propozice na VÁNOČNÍ NÁRODNÍ VÝSTAVU v Brně. Pokud nechcete o nic přijít a být v obraze, je dobré navštěvovat pravidelně webové stránky ČMKU, kde se včas dozvíte nejen o chystaných akcích, ale také si přečtete zajímavé články, informace a můžete také pokládat dotazy. Více na https://www.cmku.cz/cz.

Naším letitým partnerem je také veterinární laboratoř Labvet, kterou jistě naši čtenáři dobře znají. Nicméně charakterizovala bych ji asi takto. Ojedinělost laboratoře spočívá ve výhradní specializaci do oblasti klinické laboratorní diagnostiky u malých zvířat, a to od jejího založení až do současnosti. Dále bych připomněla skvělé podcasty, které společně natáčíme. Více o laboratoři se dozvíte zde: https://www.labvet.cz/

Naším novým partnerem je psí anketa Statečné psí srdce, kterou pořádá nezisková organizace ANIMAL EYE, z. s. A zde je dobré říci, že tato ocenění se budou udílet 24. října a my tam rozhodně nebudeme chybět. Také se můžete těšit na seriál, který nám právě zapsaný spolek bude dodávat. Seznámíte se tak s kandidáty, kteří sice na vítězství ve Statečném psím srdci nedosáhli, avšak jejich záslužné a hrdinské činy si určitě zaslouží poděkování, úctu a publicitu. https://www.statecnepsisrdce.cz/.

 A v neposlední řadě musím zmínit našeho dlouholetého partnera, firmu VAFO Praha tedy známější spíš pod názvem BRIT. O dobrůtky od tohoto výrobce se u nás na eCanis soutěží již několik let. A o novinkách vás také pravidelně informujeme na našich stránkách. A tak bych asi jen zmínila výherce zářijové soutěže:

Soutěž s Britem o kapsičky Brit Care Mini vyhrávají:

G. Soukalová

A. Malátná

I. Novotná

Všem výhercům moc gratulujeme! Nezapomeňte se nám tedy ozvat na e-mail: redakce@ecanis.cz.

Myslím, že tento úvodník byl po dlouhé době vyčerpávající. Kdo ví, proč mě chytla múza právě tentokrát. Snad jsem vás potěšila. Přátelé, neklesejme na mysli. A říjnu vstříc…!

 

Iveta Panýrková

Šéfredaktorka eCanis

panyrkova@ecanis.cz

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->