Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Tancování s borderkou aneb Mistrovství už počtvrté!

Minulý týden jsme vás zvali na kukačku na letošní mistrovství republiky v dogdancingu. To je zdárně za námi a vy se můžete z krátké reportáže Markéty Kunckové dozvědět, jak to všechno probíhalo a navíc se pokochat fotografiemi některých vskutku originálních kostýmů.


Tancování s borderkou aneb Mistrovství už počtvrté!
Markéta Kuncková 10.11.2017 1578x Dogdancing

Letošní 4. Mistrovství České republiky border kolií v dogdancingu se uskutečnilo 5. listopadu 2017 opět v hale bývalého Pet centra v Horních Počernicích, tentokrát však již na půdě nově vzniklé Psí akademie Dance and Jump.

dog Heelwork dohání freestyle

Závodilo se ve dvou divizích, a to v heelworku a divácky oblíbenějším freestylu. Překvapením posledních pár let je však poměrně raketově se zvedající zájem závodníků o heelwork, a tak byly obě divize velmi vyrovnané, a to jak do počtu závodníků, tak i výkonů jednotlivých týmů.

Úroveň byla vysoká dog 

Zajímavostí mistrovství je však fakt, že se v každé divizi otevírá pouze jedna kategorie. To znamená, že spolu dohromady soutěží jednak velmi mladí závodníci, potom ti starší ostřílení kozáci, protřelí i mnoha zahraničními závody a současně i ti méně zkušení a se závody teprve začínající. Na letošním mistrovství byla laťka výkonů nastavena dost vysoko a sestavy jednotlivých týmů byly poměrně vyrovnané. To nutí ty zkušené neusnout na vavřínech úspěchů a zároveň je to velkým motorem pro nováčky. Ono to totiž pro oko diváka vypadá líbivě a snadně, ale za každou sestavou se skrývá spousta práce, trpělivosti, fantazie a píle. Nejenže pejsek má poslouchat a měl by mít ze spolupráce se svým pánem radost, ale je to i o choreografii, o správně zvolené hudbě, o kostýmech apod.

dog A jak to letos dopadlo?

V divizi heelwork zcela jednoznačně vyhrála ostřílená závodnice Petra Pražáková se svojí šestiletou fenkou Roxy – Elliana Devon Exe. Na druhém místě se umístila taktéž dlouholetá úspěšná reprezentantka Irena Ištvánková s fenkou Mystic Layla Aibara a třetí místo obsadila další velmi zkušená dvojice Hanka Maršálová a pětiletý Derry the Guardians of Albion. V divizi freestyle si zlato vytancovaly Monika Zapletalová s fenkou Afrodite Mayby Simple Elegance. Předvedly velmi temperamentní sestavu a určitě jde o nový velký talent na obzoru. Druhé místo obsadila opět Irena Ištvánková s Laylou a třetí místo dlouholetá úspěšná závodnice, známá i z televize, a to Alena Smolíková s fenkou Action Jerry Malina Gang. Cenu pro nejmladšího závodníka si odvezla teprve patnáctiletá Viktorie Kuncková se svojí Crazy Girl od Dupíků.  A pro zajímavost nejstarším závodícím pejskem byl dvanáctiletý temperamentní a veselý Angel – A White Head Tender Flash Lucie Smolíkové, který nakonec z celkem třinácti psů skončil na krásném 4. místě. A kdo o tom všem rozhodl? Nelehký úkol připadl zkušeným rozhodčím Petře Malé, Vandě Gregorové a Aleně Balcarové. V neposlední řadě patří velký dík všem organizátorům a pomocníkům, že vše šlapalo tak, jak mělo a šikovné dvorní fotografce Martině Irglové.

Foto: Martina Irglová

 dog dog

         Stupně vítězů ve freestylu                             Stupně vítězů v heelworku

Kam dál ...