Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Tancování s borderkou aneb Mistrovství už počtvrté!

Minulý týden jsme vás zvali na kukačku na letošní mistrovství republiky v dogdancingu. To je zdárně za námi a vy se můžete z krátké reportáže Markéty Kunckové dozvědět, jak to všechno probíhalo a navíc se pokochat fotografiemi některých vskutku originálních kostýmů.


Tancování s borderkou aneb Mistrovství už počtvrté!
Markéta Kuncková 10.11.2017 3192x Dogdancing

Letošní 4. Mistrovství České republiky border kolií v dogdancingu se uskutečnilo 5. listopadu 2017 opět v hale bývalého Pet centra v Horních Počernicích, tentokrát však již na půdě nově vzniklé Psí akademie Dance and Jump.

dog Heelwork dohání freestyle

Závodilo se ve dvou divizích, a to v heelworku a divácky oblíbenějším freestylu. Překvapením posledních pár let je však poměrně raketově se zvedající zájem závodníků o heelwork, a tak byly obě divize velmi vyrovnané, a to jak do počtu závodníků, tak i výkonů jednotlivých týmů.

Úroveň byla vysoká dog 

Zajímavostí mistrovství je však fakt, že se v každé divizi otevírá pouze jedna kategorie. To znamená, že spolu dohromady soutěží jednak velmi mladí závodníci, potom ti starší ostřílení kozáci, protřelí i mnoha zahraničními závody a současně i ti méně zkušení a se závody teprve začínající. Na letošním mistrovství byla laťka výkonů nastavena dost vysoko a sestavy jednotlivých týmů byly poměrně vyrovnané. To nutí ty zkušené neusnout na vavřínech úspěchů a zároveň je to velkým motorem pro nováčky. Ono to totiž pro oko diváka vypadá líbivě a snadně, ale za každou sestavou se skrývá spousta práce, trpělivosti, fantazie a píle. Nejenže pejsek má poslouchat a měl by mít ze spolupráce se svým pánem radost, ale je to i o choreografii, o správně zvolené hudbě, o kostýmech apod.

dog A jak to letos dopadlo?

V divizi heelwork zcela jednoznačně vyhrála ostřílená závodnice Petra Pražáková se svojí šestiletou fenkou Roxy – Elliana Devon Exe. Na druhém místě se umístila taktéž dlouholetá úspěšná reprezentantka Irena Ištvánková s fenkou Mystic Layla Aibara a třetí místo obsadila další velmi zkušená dvojice Hanka Maršálová a pětiletý Derry the Guardians of Albion. V divizi freestyle si zlato vytancovaly Monika Zapletalová s fenkou Afrodite Mayby Simple Elegance. Předvedly velmi temperamentní sestavu a určitě jde o nový velký talent na obzoru. Druhé místo obsadila opět Irena Ištvánková s Laylou a třetí místo dlouholetá úspěšná závodnice, známá i z televize, a to Alena Smolíková s fenkou Action Jerry Malina Gang. Cenu pro nejmladšího závodníka si odvezla teprve patnáctiletá Viktorie Kuncková se svojí Crazy Girl od Dupíků.  A pro zajímavost nejstarším závodícím pejskem byl dvanáctiletý temperamentní a veselý Angel – A White Head Tender Flash Lucie Smolíkové, který nakonec z celkem třinácti psů skončil na krásném 4. místě. A kdo o tom všem rozhodl? Nelehký úkol připadl zkušeným rozhodčím Petře Malé, Vandě Gregorové a Aleně Balcarové. V neposlední řadě patří velký dík všem organizátorům a pomocníkům, že vše šlapalo tak, jak mělo a šikovné dvorní fotografce Martině Irglové.

Foto: Martina Irglová

 dog dog

         Stupně vítězů ve freestylu                             Stupně vítězů v heelworku

Doporučujeme z našeho e-shopu
MERCH eCanis
Novinka
Interiérová klec pro psa

Krásná interiérová klec nabízí nejen místo k odpočinku pro vašeho psa, ale je i vkusným doplňkem dovnitř každého bytu, či domu. Její vrchní desku lze využít jako odkládací stolek na dekorace, či potřeby po vašeho čtyřnohého parťáka.

ZB000796
od 6 650
MERCH eCanis
Novinka
Plastová kartička Můj pes je sám doma!

Plastová kartička ve velikosti platební karty do peněženky pro případ nouze, pokud by váš pes zůstal doma sám. Na zadní straně je opatřena kontaktmíni údaji.

Skladem
ZB000505
59
Novinka
Sušené krůtí krky

Křupavý pamlsek s vysokým obsahem vápníku a hodnotných bílkovin. Blahodárně působí na kosti a srst.

ZB000462
od 22
Novinka
Sušené hovězí plíce

Vhodné pro obézní psy díky nízkému obsahu tuku. Jsou křehké a měkké a tak jsou skvělým pamlskem pro štěňata, starší psy, ale také pro psy, kteří mají problémy s chrupem. Prospívá rovnováze hladiny žaludečních šťáv. 

ZB000458
od 21
Novinka
Sušené hovězí srdce

Dietní pamlsek s vysokým obsahem bílkovin. Vhodné zejména pro psy s nadváhou. Hodí se také pro staré psy, kteří mají problémy se zuby.

ZB000453
od 26
Novinka
Obojek SOFTY
Obojek SOFTY
Vyberte barvu

Odolný perforovaný ručně vyráběný obojek Softy je navržen k maximálnímu pohodlí vašeho psa. Objektivně lehký a vzdušný materiál, který ovšem neztrácí svou pevnost a odolnost.

ZB000096
od 0
Lanové vodítko EASY LONG - TWIST | MINI

Kvalitní, ručně vyráběné vodítko s originálním posuvným systémem umožní zkracování a prodlužování vodítka v celé délce snadným pohybem několika prsty.

ZB000299
od 539
Kam dál ...-->